vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de dogoice »

vio79s scrie: In sfarsit cineva isi da seama de regia ieftina pe care o incearca Dl Bogdan Pall.
Din moment ce am vorbit telefonic pe un numar, de ce as fi trimis sms-uri de pe alt numar?
Doamne fereste dar parca ati innebunit cu totii.

Dl Bogdan nu mai astepta raspunsul meu, ti l-am oferit mai sus daca citesti cu atentie: nu iti voi returna nici un ban pentru atitudinea ta bolnavicioasa si aceste incercari ieftine de sms-uri schimbate intre noi si stiute doar de catre tine.
Nu ma consider vinovat cu nimic atat timp cat ai fost informat de problema statiei chiar in textul anuntului.
Nu te-a obligat nimeni sa ii cumperi, se presupune ca aveai solutie pentru remedierea problemei.

Cat vine vorba de administratori, daca doriti sa ma blocati nu aveti decat, oricum nu voi mai intra pe acest forum; sunt scarbit de calitatea anumitor useri care isi dau cu parerea dar nu prea inteleg despre ce e vorba.

Poate ar fi cazul sa verificati clonele Dlui Bogdan Pall; din ce vad eu numai asta face, crapmania.forum.
Cred ca toata lumea a inteles ca nu ai legatura cu nr de telefon de pe care au fost trimise acele mesaje,dar asta nu inseamna ca ai dreptate.Daca tu ai fi fost in locul cumparatorului cum ai fi reactionat ?Sa primesti un produs care nu functioneaza si sa fii si luat la misto (chiar daca nu vanzatorul a facut asta).Cred ca ar trebui sa primesti senzorii inapoi si sa ii trimiti banii omului,produsul nu corespunde descrierii.

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de cornel73ro »

Domnilor moderatori, imi place sa cred ca nu aveti nicio legatura acel user care a facut "glume de santier" prin sms. Situatia este pe cat se poate de penibila...pacat!
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de Dan Mateianu »

popescu59 scrie:Nu este vorba de nici o glumita.Danut nu pot sa inteleg cit iti este de frica de cel care se ascunde in spatele user gabi1 .
Dupa telefoanele primite de mine de pe nr lui gabi1 te-am contacta si ti-am cerut sa imi spui cine este acest user , te-ai facut ca ploua dar de fapt tu stii foarte bine cine se ascunde in spatele acestui user gabi1. Ca si atunci si acum te faci ca ploua ( o glumita spui tu ) dar adevarul este ca iti este frica de acest personaj sau cel mai clar este din anturajul crapmania . S-a cerut aici de mai multe ori dupa ce a jignit si injurat mai multi useri ca acest gabi1 sa fie banat si nu s-a facut nimic . Concluzia clara este ca va este frica de el deci stiti clar despre cine este vorba si va este frica de el .

Danut ti-am spus ca am 3 inregistrari cu userul gabi1 in care ma injura de morti de familie de nevasta si ma ameninta ca face ca drege etc , ce masuri ai luat pentru a scoate crapmania din acesta conjuctura ? Absolut nimic in continuare gabi1 posteaza jigneste pe toti fara nici o problema .Una peste alta consideri ca ce a facut el cu aceste mesaje este o glumita , ce a facut el este ceva foarte foarte grav nu o glumita.

Acum dupa cele intimplate care sunt sub orice critica spui ca a fost vorba de o glumita bravo foarte frumos ai tratat problema .
Pina una alta e clar ca userul gabi1 nu are ce cauta printre cei care posteaza pe crapmania .
Nu-mi aduc aminte sa fi fost sunat de d-voastra cu privire la utilizatorul gabi1. Va rog sa incetati cu acuzatiile la adresa noastra. Gabi1 nu are nicio legatura cu administratia Crapmania.ro. Este un utilizator ca oricare altul. Ati tot scris pe forum ca este clona, v-am explicat in mai multe postari ca nu este o clona. De altfel, am inteles ca insinuati ca gabi1 este Vladut Mateianu. De ce nu o scrieti public?

Nu stiu daca stiti dar atunci cand utilizatorul gabi1 a incalcat regulamentul a fost banat.
De altfel, noi nu putem sanctiona un utilizator pentru actiunile pe care le are in afara acestui forum.

PS: inca astept ca d-nul vio97s sa dea dovada de seriozitate si sa rezolve problema cu d-nul Pall Bogdan

vio79s
Mesaje: 53
Membru din: Mie Iun 06, 2012 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de vio79s »

dogoice scrie:
vio79s scrie: In sfarsit cineva isi da seama de regia ieftina pe care o incearca Dl Bogdan Pall.
Din moment ce am vorbit telefonic pe un numar, de ce as fi trimis sms-uri de pe alt numar?
Doamne fereste dar parca ati innebunit cu totii.

Dl Bogdan nu mai astepta raspunsul meu, ti l-am oferit mai sus daca citesti cu atentie: nu iti voi returna nici un ban pentru atitudinea ta bolnavicioasa si aceste incercari ieftine de sms-uri schimbate intre noi si stiute doar de catre tine.
Nu ma consider vinovat cu nimic atat timp cat ai fost informat de problema statiei chiar in textul anuntului.
Nu te-a obligat nimeni sa ii cumperi, se presupune ca aveai solutie pentru remedierea problemei.

Cat vine vorba de administratori, daca doriti sa ma blocati nu aveti decat, oricum nu voi mai intra pe acest forum; sunt scarbit de calitatea anumitor useri care isi dau cu parerea dar nu prea inteleg despre ce e vorba.

Poate ar fi cazul sa verificati clonele Dlui Bogdan Pall; din ce vad eu numai asta face, crapmania.forum.
Cred ca toata lumea a inteles ca nu ai legatura cu nr de telefon de pe care au fost trimise acele mesaje,dar asta nu inseamna ca ai dreptate.Daca tu ai fi fost in locul cumparatorului cum ai fi reactionat ?Sa primesti un produs care nu functioneaza si sa fii si luat la misto (chiar daca nu vanzatorul a facut asta).Cred ca ar trebui sa primesti senzorii inapoi si sa ii trimiti banii omului,produsul nu corespunde descrierii.
Pentru ultima oara: nu am absolut nici o legatura cu userii de care pomeniti mai sus.
Numarul meu de telefon este cu totul altul decat cel de la SMS-uri si chiar va rog pe toti sa sunati la acel numar de Cosmote si sa cereti detalii. Ca Dl. Bogdan traieste in lumi paralele nu este problema mea.
Iar ca sa lamurim problema, in cazul in care eu as fi in locul cumparatorului va voi spune urmatorul lucru:
-am fost in locul cumparatorului, am achizitionat de pe net telefoane mobile, diverse lucruri; s-a dovedit ca nu toate au fost conform descrierii si am mai primit si produse deteriorate
-de fiecare data cand cumpar online si nu din magazin ci produse sh imi asum riscul de anu le putea returna in cazul in care nu corespund exigentelor mele
-cand am patit acest lucru am considerat ca e vina mea intrucat am ales un produs sh dar care era la jumatate de pret fata de cel nou , unde as fi avut garantie, posibilitate de retur, etc

Aici nu sunt magazine si nu se taie factura, fiecare isi vinde ce considera ca nu mai foloseste.
Cel care cumpara isi asuma anumite riscuri printre care si imposibilitatea de retur.
As fi facut returnarea banilor in cazul in care acest domn dadea dovada de caracter.
Cand tot ce primesti sunt cuvinte de genul m-ai pacalit, esti hot sau esti acuzat ca ai trimis nu stiu ce SMS-uri doar de el stiute, nu credeti ca se depaseste bariera banilor si se ajunge deja la chestii personale de orgoliu?

Inca o data va reamintesc: anuntul a avut specificat problema legata de statie.
Iar ca sa o rezolvi nu e nevoie sa ajungi la prologic Anglia.
I-am furnizat Dlui Bogdan datele de contact ale importatorului oficial Prologic Romania precum si un dealer autorizat din orasul sau natal unde poate rezolva problema.

Pana la urma care este marea problema:
-are un set de senzori impecabili pe care a platit 700 ron in loc de 1200
-nu functioneaza statia: ia legatura cu dealerul si o rezolva cu maximum 100 Ron

Ar avea deci costuri totale de 800 fata de 1200.
Chiar atat de grav a fost "pacalit"?

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

Va repet si va cer din nou domnule Viorel sa imi aratati partea din conversatia noastra in care eu v-am facut HOT?!?! Vis a vis de mesaje...cand primesti de pe un numar mesaje care au lagatura cu aceasta problema...la cine ati vrea sa ma gandesc...LA MAMA?!?!
Pe langa faptul ca Pitestiul nu e orasul meu natal...care are mai putina importanta, va rog sa imi demonstarti mie unde gasesc acea statie noua pentru acest set de avertizori la pretul de 100 de lei si promit sa fac cinste vanzatorului.
Deveniti din ce in ce mai penibil pe zi ce trece!!!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de ionut72 »

Iar ca sa lamurim problema, in cazul in care eu as fi in locul cumparatorului va voi spune urmatorul lucru:
-am fost in locul cumparatorului, am achizitionat de pe net telefoane mobile, diverse lucruri; s-a dovedit ca nu toate au fost conform descrierii si am mai primit si produse deteriorate
-de fiecare data cand cumpar online si nu din magazin ci produse sh imi asum riscul de anu le putea returna in cazul in care nu corespund exigentelor mele
-cand am patit acest lucru am considerat ca e vina mea intrucat am ales un produs sh dar care era la jumatate de pret fata de cel nou , unde as fi avut garantie, posibilitate de retur, etc
Clar, atitudine de tepar! Tu stiai foarte bine ca statia are o problema, ai mintit inainte de a o vinde ca ai rezolvat acea problema si acum vii si ne explici ca "asta-i viata, pe net mai iei si tepe"! Si mai ai si tupeul sa vorbesti despre caracter ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

Domnule Viorel Leu...in general, cand doua trei persoane iti spun ca esti beat...te duci si te culci!!! Eu nu va cer asta...va cer doar sa reflectati la ceea ce ati facut si sa va dea de gandit pe viitor...

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de kelu84 »

Mi se apre penibil dl vio prin faptul ca se ascunde dupa vorbe frumoase gen"se depasesc bariere si se ajunge la orgoliu personal". Este vorba totusi de 700 ron. Nu are importanta ca unii au mai multi bani decat ceilalti. Este vorba strict de o suma care pentru multi inseamna salariul lunar. Dl Vio spune ca pleaca la Miami, ca nu sta in 700 ron. Si atunci???? In general oamenii cu bani ( cum pozati si dvstra) au caracter si nu prefera astfel de situatii. Insa dvstra dle Vio va ascundeti dupa deget si nu da bine deloc pe sticla. Poate Bogdan a strans cureaua sa fac rost de acesti bani. Nu are nici asta importanta?? Riscuri isi asuma oricine cumpara sh dar haideti sa va spun un lucru. Eu printre altele dezmembrez Vw Golf IV. Eu ofer garantie la piesele care necesita asa ceva, si am avut situatii cand pentru un radiator de 100 ron am oferit piesa in schimb dupa 1 an deoarece omul m-a sunat sa imi spuna ca are pori dupa 3 luni de la achizitie si a durat un an pana avenit.Ce era sa fac?Sa-i spun ca a trecut mult timp si nu o mai schimb? Este vorba de respect pentru banul celuilalt si de a nu-ti pata onoarea. Aceste doua lucruri sunt cele mai importante si sunt aici useri care ma cunosc personal si stiu ca asa pun problema.Nu re importanta ca ai milioane de euro in cont sau esti sarac. Produsul e neconform, returnezi banul decat sa stai cu tinicheaua legata de coada. Dar probabil moralitatea si onoarea sunt lucruri straine unora.

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de cornel73ro »

ionut72 scrie:
Iar ca sa lamurim problema, in cazul in care eu as fi in locul cumparatorului va voi spune urmatorul lucru:
-am fost in locul cumparatorului, am achizitionat de pe net telefoane mobile, diverse lucruri; s-a dovedit ca nu toate au fost conform descrierii si am mai primit si produse deteriorate
-de fiecare data cand cumpar online si nu din magazin ci produse sh imi asum riscul de anu le putea returna in cazul in care nu corespund exigentelor mele
-cand am patit acest lucru am considerat ca e vina mea intrucat am ales un produs sh dar care era la jumatate de pret fata de cel nou , unde as fi avut garantie, posibilitate de retur, etc
Clar, atitudine de tepar! Tu stiai foarte bine ca statia are o problema, ai mintit inainte de a o vinde ca ai rezolvat acea problema si acum vii si ne explici ca "asta-i viata, pe net mai iei si tepe"! Si mai ai si tupeul sa vorbesti despre caracter ...
Ionut are draptate, dai dovada de atitudine balcanica. Eu personal consider forumul crapmania un loc unde pescarii sportivi, din diverse considerente, isi vand echipamentul in stare de functionare, nu cu probleme. Daca aveai un minim de fair play, rezolvai problema statiei, dupa care vindeai setul astfel incat cumparatorul sa-l poata folosi, nu sa-l trimiti la service. Astfel de tepe nu ar trebui sa mai existe, cel putin pe crapmania, unde suntem o mana de oameni care impartasim aceeasi pasiune.
Intr-un paragraf mai sus mentionat, consideri ca cel care a cumparat este vinovat pt. ca a ales un produs sh. In aceste conditii, mai putem vorbi despre caracter din partea vanzatorului? Ma indoiesc!
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de dogoice »

vio79s scrie:
dogoice scrie:
vio79s scrie: In sfarsit cineva isi da seama de regia ieftina pe care o incearca Dl Bogdan Pall.
Din moment ce am vorbit telefonic pe un numar, de ce as fi trimis sms-uri de pe alt numar?
Doamne fereste dar parca ati innebunit cu totii.

Dl Bogdan nu mai astepta raspunsul meu, ti l-am oferit mai sus daca citesti cu atentie: nu iti voi returna nici un ban pentru atitudinea ta bolnavicioasa si aceste incercari ieftine de sms-uri schimbate intre noi si stiute doar de catre tine.
Nu ma consider vinovat cu nimic atat timp cat ai fost informat de problema statiei chiar in textul anuntului.
Nu te-a obligat nimeni sa ii cumperi, se presupune ca aveai solutie pentru remedierea problemei.

Cat vine vorba de administratori, daca doriti sa ma blocati nu aveti decat, oricum nu voi mai intra pe acest forum; sunt scarbit de calitatea anumitor useri care isi dau cu parerea dar nu prea inteleg despre ce e vorba.

Poate ar fi cazul sa verificati clonele Dlui Bogdan Pall; din ce vad eu numai asta face, crapmania.forum.
Cred ca toata lumea a inteles ca nu ai legatura cu nr de telefon de pe care au fost trimise acele mesaje,dar asta nu inseamna ca ai dreptate.Daca tu ai fi fost in locul cumparatorului cum ai fi reactionat ?Sa primesti un produs care nu functioneaza si sa fii si luat la misto (chiar daca nu vanzatorul a facut asta).Cred ca ar trebui sa primesti senzorii inapoi si sa ii trimiti banii omului,produsul nu corespunde descrierii.
Pentru ultima oara: nu am absolut nici o legatura cu userii de care pomeniti mai sus.
Numarul meu de telefon este cu totul altul decat cel de la SMS-uri si chiar va rog pe toti sa sunati la acel numar de Cosmote si sa cereti detalii. Ca Dl. Bogdan traieste in lumi paralele nu este problema mea.
Iar ca sa lamurim problema, in cazul in care eu as fi in locul cumparatorului va voi spune urmatorul lucru:
-am fost in locul cumparatorului, am achizitionat de pe net telefoane mobile, diverse lucruri; s-a dovedit ca nu toate au fost conform descrierii si am mai primit si produse deteriorate
-de fiecare data cand cumpar online si nu din magazin ci produse sh imi asum riscul de anu le putea returna in cazul in care nu corespund exigentelor mele
-cand am patit acest lucru am considerat ca e vina mea intrucat am ales un produs sh dar care era la jumatate de pret fata de cel nou , unde as fi avut garantie, posibilitate de retur, etc

Aici nu sunt magazine si nu se taie factura, fiecare isi vinde ce considera ca nu mai foloseste.
Cel care cumpara isi asuma anumite riscuri printre care si imposibilitatea de retur.
As fi facut returnarea banilor in cazul in care acest domn dadea dovada de caracter.
Cand tot ce primesti sunt cuvinte de genul m-ai pacalit, esti hot sau esti acuzat ca ai trimis nu stiu ce SMS-uri doar de el stiute, nu credeti ca se depaseste bariera banilor si se ajunge deja la chestii personale de orgoliu?

Inca o data va reamintesc: anuntul a avut specificat problema legata de statie.
Iar ca sa o rezolvi nu e nevoie sa ajungi la prologic Anglia.
I-am furnizat Dlui Bogdan datele de contact ale importatorului oficial Prologic Romania precum si un dealer autorizat din orasul sau natal unde poate rezolva problema.

Pana la urma care este marea problema:
-are un set de senzori impecabili pe care a platit 700 ron in loc de 1200
-nu functioneaza statia: ia legatura cu dealerul si o rezolva cu maximum 100 Ron

Ar avea deci costuri totale de 800 fata de 1200.
Chiar atat de grav a fost "pacalit"?
Vad ca ne ascundem dupa cuvinte frumoase si rugaminti de a rezolva situatia,iar tu ne iei de prosti .Ce incerci sa ne explici ,ca ai vandut un produs defect si il trimiti pe om sa il repare ?Ca a fost obraznic sa reclame ca a fost tepuit sau ce?Ce dracu iti cantam atat in struna sa ii dai omului banii inapoi,e clar, ai stiut de problema si ai dat TEAPA.Cai ai vandut tu cu 700 a fost alegerea ta ,ca ei costa 1200 ,chiar nu ne intereseaza.Ai precizat ca sunt impecabili,problema remediata ......ce kakat ne mai ascundem dupa deget,esti TEPAR si mai esti si obraznic sa ne faci nebuni .Chiar ai nimerit un client cuminte,altii te faceau sa mananci senzorii aia cu statie cu tot.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”