Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

Vladut Mateianu scrie:Doar nominal, la persoanele agreate de mine, ca sa stau linistit.
Am avut multe momente neplacute anul trecut, incat acum suflu si in iaurt... :D

PS Pana pe 1 martie pescuitul la Sulimanu a fost gratis, dar , logic, fara retinere. Ieri, un pescar a fugit cu un crap de 3 kg... :(
Să îi stea în gât de fomist .....
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de gabi1 »

Să îi stea în gât de fomist .....
Nu e neaparat chestie de foame,este mentalitatea mostenita de generatii, sa nu plece cu mana goala de nicaieri daca are posibilitatea.
Cleptomani sunt si in randul milionarilor, la astia macar e vorba de boala.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Silviu.P
Mesaje: 82
Membru din: Mie Sep 25, 2013 17:45

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Silviu.P »

Urat gest!

Am fost si eu sambata, cu inca un coleg, pe standul 1, prima oara pe Sulimanu. Desi eu nu am scos nimic pe mal, avand doar o trasatura nefinalizata, mi-a placut foarte mult locul(stuf in stanga, un mic golf tot in stanga, malul opus aproape). Am dat cu momitor si momeli flotante, plus saculet solubil, lansate si langa stuf si in golf si in malul celalalt, multe si pe mal(foarte aproape malul), dar nu l-am gasit pe domnul crap. Colegul a dat dupa caras, a prins trei bucati, pe care le-a eliberat. Am stat si la o vorba cu paznicul, am strans gunoiul la plecare, ce sa mai, o partida relaxanta, pentru ziua din calendar. Mai venim, cand se mai incalzeste, pe acelasi loc, poate-l pacalim pe mustacios.

Multumim Vladut, pentru ocazie!

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

Vladut Mateianu scrie:Abonamente C&R se vor face doar dupa ce cunosc personal pescarul.

Va costa 450 lei cu 10 partide de cate 24 ore. Adica 45 lei/24 ore. :wink:
Salut Vladut, te gandesti si la o varianta de 5 partide cu cate 24 h, asta pt cei cu timp putin pt a merge la pescuit...multumesc
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Silviu.P scrie:Urat gest!

Am fost si eu sambata, cu inca un coleg, pe standul 1, prima oara pe Sulimanu. Desi eu nu am scos nimic pe mal, avand doar o trasatura nefinalizata, mi-a placut foarte mult locul(stuf in stanga, un mic golf tot in stanga, malul opus aproape). Am dat cu momitor si momeli flotante, plus saculet solubil, lansate si langa stuf si in golf si in malul celalalt, multe si pe mal(foarte aproape malul), dar nu l-am gasit pe domnul crap. Colegul a dat dupa caras, a prins trei bucati, pe care le-a eliberat. Am stat si la o vorba cu paznicul, am strans gunoiul la plecare, ce sa mai, o partida relaxanta, pentru ziua din calendar. Mai venim, cand se mai incalzeste, pe acelasi loc, poate-l pacalim pe mustacios.

Multumim Vladut, pentru ocazie!
Cu placere. Peste cateva saptamani o sa devina un loc preferat de catre crapi, pe acolo intra apa, plus ca aste stuf si apa mica.. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Vladut Mateianu »

pycostef scrie:
Vladut Mateianu scrie:Abonamente C&R se vor face doar dupa ce cunosc personal pescarul.

Va costa 450 lei cu 10 partide de cate 24 ore. Adica 45 lei/24 ore. :wink:
Salut Vladut, te gandesti si la o varianta de 5 partide cu cate 24 h, asta pt cei cu timp putin pt a merge la pescuit...multumesc
Nu, asta este singurul abonament pe care il voi face, este ca o garantie....
Pescuitul C&R in Romania este o poveste, o masca eleganta de a fura peste. De aceea am si eliminat aceasta varianta din oferta.

PS Iubitorii de crapi pot elibera crapii in continuare, daca chiar ii iubesc asa mult... :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Mi se pare ca exagerati deja prea tare cu 'c&r vrajeala, pesxarii 99.99 fura peste'. Eu cunosc foarte multi baieti care nu au luat nici macar o rama de pe balta daca au achitat taxa c&r. Nu ii bagayi pe toti in aceiasi oala, nu e frumos..
Critic echilibrat

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re:

Mesaj de gabi1 »

osc1or scrie: Nu ii bagayi pe toti in aceiasi oala, nu e frumos..
Te-a nominalizat cineva sau garantezi tu pentru "altii"??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

osc1or scrie:Mi se pare ca exagerati deja prea tare cu 'c&r vrajeala, pesxarii 99.99 fura peste'. Eu cunosc foarte multi baieti care nu au luat nici macar o rama de pe balta daca au achitat taxa c&r. Nu ii bagayi pe toti in aceiasi oala, nu e frumos..
Procentul celor de care zici tu este sub 0.0001 % din totalul pescarilor ! Pe langa ei, vin si altii care jura ca dau drumul la peste doar ca sa plateasca mai putin, apoi .... :oops:

PS Cei care iubesc asa de mult crapul, pot sa plateasca taxa si sa elibereze pestele, nu este nicio problema ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

Eu întrebam de un abonament cu partide mai reduse pt că timpul nu îmi permite să ajung pe baltă așa des cum aș dori...în plus anul trecut am avut un abonament d 5partide/12 h și tot am rămas cu o partidă pt că nu am avut când să ajung pe baltă...la un calcul simplu 10 partide împărțit la 5 luni (mai-sept ) rezultă 2 partide/ pe lună, ceea ce eu nu o să pot :( ...în alt context Vlăduț are și el dreptate la câte a pățit cu pescarii C&R anul trecut, eu fiind martor la un eveniment de genul...sunt însă și persoane cinstite care vor pătimi din cauza unor lichele, asta e...eu sunt unul dintre ei, din păcate...pe de altă parte nu mi se pare normal nici să plătesc aceeași taxă ca cel cu reținere si să eliberez...eu nu mănânc crap și pește în general, decât f rar, deci nu am dc să iau acasă, poate doar câțiva carași să își facă soția o prăjeală...eu pe baltă vin pt atmosfera deosebită și pt relaxare si de ce să mint, dc mai pică și 2=3 crapi să mă "lupt" cu ei cu atât mai bine..vedem ce o fi :)
<*)))))><{
Ene Stefan

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”