Vocea Poporului - Calificari 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Andrei I »

Nu era o intrebare, ca am fost neinspirat ..DA - guilty of murder of first degree ..neinspirat sa-mi toc nervii in zadar, crezand in naivitatea mea, ca cineva sta sa citeasca, sa analizeze si sa cantareasca.

Naivitatea intotdeuna e pedepsita de viata.

Oamneni buni, ideea era sa mai ascultati si de "no name" asa ca mine, si ca multi altii, care desi nu sunt cvatruplii campioni ai lumii, sau nu au participat la n-spe concursuri internationale, au un simt critic dezvoltat si obiectiv si mai presus de toate nu au interese personale.
Ba mint...au interese personale .. interesul nostru al celor care practicam acest sport din placere, fara a scoate bani din el, ci doar a cheltui, este ca aceasta pasiune comuna a noastra sa aiba un cadru competitional foarte bine definit, asa incat sa aflam si noi daca in exercitarea pasiunii noastre avem sau nu pricepere. Nu sa ne-o spuna x-lulescu: "Tu nu stii sa pescuiesti, nu ai fost pe afara".

Nu sunt deacord cu vocile care spun ca in acest campionat au fost echipele slab pregatite. Ma repet..nu cred ca Cornel Serbu, Vali Vesa, Cristi Rudeanu, Gabi Tomulescu, Octav Buliga, Cipica au fost echipe despre care spune cineva ca nu au fost suficient pregatite. Sigur Gabi si Cipica merg mai departe, dar ...sa fim seriosi merg cu 2 pesti in 72 de ore ...e vina lor? NU. Nu ma mai proununt in a gasi eu cauzele..dar in mod cert, nu lipsa de pregatire a participantilor a fost cauza ..
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu sustin ca au fost echipe slab pregatite. Destule. :!: Echipe debutante la concursuri, echipe care au participat doar ptr ca taxa a fost modica.
Dar, daca tu ai alta parere, te inteleg.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Andrei I »

Si eu iti respect opinia, vine de la unul din cei mai priceputi pescari ai lumii, dar o consider subiectiva fiindca nu ai fost pe balta sa observi cu ochii tai :wink:

Si da..oricand se poate spune ca au fost Echipe slab pregatite..asta inseamana minim 2 (admitand ca echipa mea a fost una, una sigur mai gasim) :D ...dar nu se poate spune ca EchipeLE au fost slab pregatite...asta presupunand majoritatea covarsitoare a acestora :!:
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect, exact asa am spus si eu : au fost echipe slab pregatite ! Atat. Sa fi iubit ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie:Corect, exact asa am spus si eu : au fost echipe slab pregatite ! Atat. Sa fi iubit ! :D

Ca au fost slab pregatite , este OK - a fost concurs Open fara restrictii maxime , cum eram noi obisnuiti , dar nici nu vor sa ne asculte cind le explicam ca aceste "capcane" de regulament nu sunt intimplatoare ! Exista lucruri pe fata , dar care iti trebuie ceva mai multe concursuri tari ca sa le intelegi , cu urmari si tot ce implica . Dar sunt convins ca usor - usor vor intelege si ei cum sta treaba . Oricum , fir intins in mansa 3

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Doru Ionica »

Val Pangica jr scrie:Dupa pararea mea - postarile tale la acest topic sunt o manevra tipic comunista , manipulatoare , pe care , cine altcineva ? putea sa o inventeze ? Cotelici !
Despre ce voce a poporului vorbim , intr-o competitie justa si perfecta , cu regulament strict in care membrii s-au inscris voluntar si fara oprelisti sau obligatii ????
Mai Dane , ne intoarcem in istorie la perioada 50-55 ???? Vorbim de colectivizare , de ura de clasa , de chiaburi si de origine sanataoasa , sau de ce mama dracu ceri tu parerea poporului , care de asta data s-a inscris intr-o competitie cu regulii care trebuiesc respectate de toti si faci topicuri gen Avram Iancu ? Stiu ca aveti origini comune prin Oltenia , dar zau ca nu e cazul sa te erijezi asa departe !
Si daca pescarii le-au respectat si seful tau , ala mare , care respira greu :lol: le-a facut praf !!! ce mai scrii si ce revolutie ne mai propui ????
@Val. Daca postarea ta imi este adresata (urmeaza imediat postarii mele)... spune-mi !
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de EX-UL »

@Doru Ionica

era adresata lui Cotelici

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”