Non-combat

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cristian Rudeanu scrie:Lucrurile se vor rezolva cand toti cei implicati in acest fenomen vor trata pescuitul ca pe un sport supus unui regulament clar, aplicabil fara exceptie. Cel putin atunci cand este vorba de CN si echipa nationala. Pescuitul de placere si performanta nu sunt compatibile. Pentru primul exista concursurile private, cu regulamente variate si de aceea permisive. Acolo poti iesi din stand, poti bea o bere cu prietenii, in general te poti simti bine indiferent de rezultat. Sunt evenimente pline de farmec la care particip oricand cu placere. Performanta presupune insa conditii spartane, culoar de pescuit de 8 m, prezenta obligatorie in formula completa, fara plimbari pe malul lacului si multe alte restrictii. Pe scurt, pescuit si atat. Cei care incearca imbinarea celor doua gresesc si arunca CN in derizoriu.

Cred ca este cea mai obiectiva postare a ta de cand scri pe Crapmania ! Bravo.......100% ai dreptate !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Non-combat

Mesaj de Zarguzon Adi »

Cristian Rudeanu scrie:Lucrurile se vor rezolva cand toti cei implicati in acest fenomen vor trata pescuitul ca pe un sport supus unui regulament clar, aplicabil fara exceptie. Cel putin atunci cand este vorba de CN si echipa nationala. Pescuitul de placere si performanta nu sunt compatibile. Pentru primul exista concursurile private, cu regulamente variate si de aceea permisive. Acolo poti iesi din stand, poti bea o bere cu prietenii, in general te poti simti bine indiferent de rezultat. Sunt evenimente pline de farmec la care particip oricand cu placere. Performanta presupune insa conditii spartane, culoar de pescuit de 8 m, prezenta obligatorie in formula completa, fara plimbari pe malul lacului si multe alte restrictii. Pe scurt, pescuit si atat. Cei care incearca imbinarea celor doua gresesc si arunca CN in derizoriu.
@Cristian Rudeanu sper ca de la anul sa te ocupi tu personal de transformarea pescuitului in sport si sa te implici si in alta postura in afara de cea de concurent dar vezi ca nu exista nici un sport in care sa bei si sa fumezi in teren asa ca vei avea mult de lucru. Iti urez succes.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Non-combat

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Nu am excelat niciodata cu bautura, iar de fumat m-am lasat de 6 luni. Daca nu m-am reapucat la Darvari, nu cred sa o mai fac vreodata. :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”