ECHIPA NATIONALA 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de petre iulian »

Lot avem dar pana la urma cine e capitanul lor? Cred ca numai capitanul poate desemna cine este rezerva si cine intra din primul minut.
---------

sunt sigur ca daca este un singur cten in balta Mitranescu o sa-l prinda :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de Vali Vesa »

Multumim tuturor pentru felicitari si pentru gandurile bune.

Vreau sa felicit si eu pe toti cei ce au tras corect pana la final si bineinteles, pe castigatori, membrii ai Lotului national.

Multumesc Mariusiilor pentru efortul depus, orele de nesomn, dorinta de victorie si pentru timpul “rupt” din sanul familiilor.

Multumesc Sandel pentru dorinta de a fi alaturi de echipa, pentru pregatirea nadei cat si pentru nepretuitul ajutorul dat pe balta la Tancabesti si Livada. Dupa cate drumuri a facut in jurul baltilor cred c-a slabit cateva kile. Ca are de unde :lol: :lol:

Multumesc lui Dorinel Antonescu pentru nada pregatita pentru Livada si pentru sprijinul logistic si moral acordat.

Nu in ultimul rand, trebuie sa-i multumesc lui Alex Jurebie care n-a stat pe ganduri si a venit la Livada, sa ajute echipa. Si a reusit, pescuind singur, pana in ultimul minut. Stand de vorba Sambata, l-am sfatuit sa se doarma in ultima noapte, sa fie odihnit pe drum a doua zi. Dar nu, el a decis sa pescuiasca pana la final, reusind un meritoriu loc 8 de pe un stand cu foarte mult caras si ciortan sub 1.5kg… Felicitari Alex, te (va) asteptam la anu’ in formatie completa !!! Si menajeaza-ti discurile alea…

Fir intins in Franta !!!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de Vali Vesa »

Iata si prima sedinta "tehnica" a celor trei echipe calificate la Livada
Fişiere ataşate
P1000436(1).JPG
(143.83 KiB) Descărcat de 421 ori
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daca motto-ul lui Coco este respectat, (adica "nu bei, nu prinzi ! " ), si vad ca este respectat la greu ,in corpore, :wink: nu prea vad cine ne poate bate la mondiale ! :D

PS Ce bun ar fi Sandel de capitan...... :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de gabisandu »

Lacul Uby, este un lac in suprafata de 80ha si are aproximativ 20 tone de crap cu media de 5kg , totodata a mai fost populat cu o tona de crap de peste 6kg. Se pare ca balta are in jur de 250kg/ha, nu este rau.

Aici puteti vedea lacul pe google earth: http://maps.google.com/maps?ll=43.93591 ... &t=h&hl=ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ECHIPA NATIONALA 2009

Mesaj de oanavictor »

gabisandu scrie:Lacul Uby, este un lac in suprafata de 80ha si are aproximativ 20 tone de crap cu media de 5kg , totodata a mai fost populat cu o tona de crap de peste 6kg. Se pare ca balta are in jur de 250kg/ha, nu este rau.

Aici puteti vedea lacul pe google earth: http://maps.google.com/maps?ll=43.93591 ... &t=h&hl=ro
Este foarte putin ,raportat la volumul de apa .aceasta cantitate de peste este nesemnificativa daca se are in vedere si mortalitatea pe care au avut-o in primavara .
Eu in luna noiembrie am bagat 21 tone din Ungaria si nu se vede de loc [6-12kg]
La populari cu peste de vara 1 se baga 200 kg la hectar ...........dar peste de 5 kg-6 kg .........20 tone nici nu-l vezi .
Se va castiga cu 3-4 pesti de echipa .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”