CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de doru_croc »

Bogdane iti place moaca mea?????????????? :mrgreen:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

CORDOBA
Mesaje: 111
Membru din: Mie Mar 11, 2009 22:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de CORDOBA »

esti ca lumea :lol:
Bogdan Dorobantu

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de Genes Florin »

hai mai baieti,care ati fost la prima editie stiti despre ce este vorba.Gheran vorbeaa de crapi intre 4-6 kg.au fost intre 500-999g.are dreptate Razvan,pregatitiva de ten.sa nu vina "oamenii balti"ca nadesc cu sticla de pepsi de nu mai au din doi saci mai nimic.cat despre concursul de la buzau Gherane ti-as dori asemenea organizare si frecventa.oricum sunt alaturi de tine.somnu si berea fac parte din pescuit.seara placuta tuturor,va pupa Drhook.
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de Genes Florin »

un sfat prietenesc.multa bere la voi.ca peste nu este peste 2.5kg iar care pica langa oameni locului mare ghinion :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: au rezerve de porumb :lol: dar daca mergeti cu AMIX la voi ii bateti.sa ne vedem sanatosi...
Balta Puiesti

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de matei1971 »

Am eu un amic care a luat si la 4kg cten si romanesc la 6 kg dar astea au fost cele mai mari capturi. intradevar predominant este ctenul pana la 2,5 kg dar odata cu venirea toamnei poate apar si monstruletii! :)
Duminica ma duc sa verific cum stau lucrurile pe balta!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de Genes Florin »

anul trecut captura a fost de 2.4kg iar la 998g au fost foarte multi.romanesc daca nu ma insel nu a vazut nimeni.voi nu trebuie sa ma luati in seama,a fost primul meu concurs si nu am fost pregatit de castraveti,dar acolo am invatat si eu de la prietenul Gheran cum se da la ten.frecventa este.spor la pescuiala participantilor.
Balta Puiesti

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de matei1971 »

DrHook scrie:anul trecut captura a fost de 2.4kg iar la 998g au fost foarte multi.romanesc daca nu ma insel nu a vazut nimeni.voi nu trebuie sa ma luati in seama,a fost primul meu concurs si nu am fost pregatit de castraveti,dar acolo am invatat si eu de la prietenul Gheran cum se da la ten.frecventa este.spor la pescuiala participantilor.
captura a avut cam 2,7kg iar concursul a fost anul acesta in mai!
romanesti am prins eu 2 buc la solubile noaptea.
si mie mi se pare ca a trecut cam mult de la prima editie asa ca astept cu nerabdare sa ne vedem pe malul apei.
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de razvan u. »

Un mic mare amanunt de la prima editie: crapul era in bataie. :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de doru_croc »

matei1971 scrie:
DrHook scrie:anul trecut captura a fost de 2.4kg iar la 998g au fost foarte multi.romanesc daca nu ma insel nu a vazut nimeni.voi nu trebuie sa ma luati in seama,a fost primul meu concurs si nu am fost pregatit de castraveti,dar acolo am invatat si eu de la prietenul Gheran cum se da la ten.frecventa este.spor la pescuiala participantilor.
captura a avut cam 2,7kg iar concursul a fost anul acesta in mai!
romanesti am prins eu 2 buc la solubile noaptea.
si mie mi se pare ca a trecut cam mult de la prima editie asa ca astept cu nerabdare sa ne vedem pe malul apei.
Si eu am prins romanesc si ziua si noaptea si la bile si la cauciuc, si erau de cantar.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CUPA AMIX FRASINET 2 TELEORMAN

Mesaj de Genes Florin »

ai dreptate Razvane dar mirce vorbea de pesti intre 4-6kg.si tu ai pescuit cu el in echipa.si pe mine daca ma lua sa fiu coiechipier mergeam fara sa stau pe ganduri.important este cu ceea ce ramai,ma refer la cunostinte,experienta.o sa ne vedem pe balta, dar nu garantez ca la acest concurs.
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”