RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Alex_Sebastian
Mesaje: 478
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Alex_Sebastian »

iulius_gherase scrie:Dreptul la libera exprimare vine si cu niste obligatii...e cam inteles gresit dreptul asta cam cum si democratia a foat gresit inteleasa:aveti drepturi fratilor,dar si obligatii...merg mana in mana...dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
corect, dar hai sa nu fim ipocriti ca nimeni nu e prost si sa recunoasaca administratorul si moderatorii ca toate discutiile acelea in contradictoriu au fost constructive pentru cine avea interes, la fel cum nu sunt respectate si alte reguli pe forum si in special cele din marele bazar. astea toate ca si offtopic sa nu deviem de la telenovela.

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Lao »

Am zis ca iti inchid daca ma injuri sau ma jignesti, nu ca nu-ti raspund.
Dar in continuare ai comportari infantile. :lol:
Spor la ce vrei tu, m-am lamurit 100% si cu tine. By 8)

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Alexandru Mihai »

Alex_Sebastian scrie:
iulius_gherase scrie:Dreptul la libera exprimare vine si cu niste obligatii...e cam inteles gresit dreptul asta cam cum si democratia a foat gresit inteleasa:aveti drepturi fratilor,dar si obligatii...merg mana in mana...dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
corect, dar hai sa nu fim ipocriti ca nimeni nu e prost si sa recunoasaca administratorul si moderatorii ca toate discutiile acelea in contradictoriu au fost constructive pentru cine avea interes, la fel cum nu sunt respectate si alte reguli pe forum si in special cele din marele bazar. astea toate ca si offtopic sa nu deviem de la telenovela.
Sa rezolvam problema asta cu moderatorii si administratorul site-ului...NU ne băgam in discuțiile utilizatorilor decât dacă se ajunge la injurii, amenințări, etc.
La Marele Bazar cred ca sau îmbunătățit condițiile.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Alex_Sebastian
Mesaje: 478
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Alex_Sebastian »

Alexandru Mihai scrie:
Alex_Sebastian scrie:
iulius_gherase scrie:Dreptul la libera exprimare vine si cu niste obligatii...e cam inteles gresit dreptul asta cam cum si democratia a foat gresit inteleasa:aveti drepturi fratilor,dar si obligatii...merg mana in mana...dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
corect, dar hai sa nu fim ipocriti ca nimeni nu e prost si sa recunoasaca administratorul si moderatorii ca toate discutiile acelea in contradictoriu au fost constructive pentru cine avea interes, la fel cum nu sunt respectate si alte reguli pe forum si in special cele din marele bazar. astea toate ca si offtopic sa nu deviem de la telenovela.
Sa rezolvam problema asta cu moderatorii si administratorul site-ului...NU ne băgam in discuțiile utilizatorilor decât dacă se ajunge la injurii, amenințări, etc.
La Marele Bazar cred ca sau îmbunătățit condițiile.
Nu am nimic cu nimeni si nici nu ma pasioneaza barfa si rafuiala pe forum, dar daca cineva te face troaca de porci in mod elevat inseamna ca e bine... :arrow: :arrow: :arrow:
Va doresc noapte buna, oricum parca "Senzational" era si in reluare dimineata.

Mihai Manea
Mesaje: 280
Membru din: Vin Feb 13, 2015 7:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Mihai Manea »

Păcat,ca am intrat în 2016,cu astfel de fapte și jigniri de ambele părți,când forumul este vizitat de 95% pentru a afla și viziona poze de la concursuri,monturi,balti...în regim de competiție și îndrumare pentru cei care vin din urma.
Nume utilizator schimbat din Juni77

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de ionut72 »

dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
Ba exact despre asta e vorba in cazul liberei exprimari. Libertatea de exprimare este despre ce nu le convine altora sa auda, nu despre ce le place. Exact pe acest gen de "logica" se aproba si se voteaza aberatii de genul "legii lui Dragnea", conform careia nu-i mai poti spune hotului hot, ca-i lezezi demnitatea. Si esuam in "logica" alora de au cumparat de buna-voie un ziar si i-au impuscat pe ziaristi, pe motiv ca s-au simtit ofensati. Cu diferenta conjuncturala (nu esentiala) ca, de regula, se foloseste violenta legala (care, in ultima instanta, inseamna tot amenintarea cu arma) pentru a impiedica libertatea de exprimare.

Desigur, dreptul la libera exprimare e inteles gresit din alta perspectiva: unde poate fi exercitat. Si anume, doar in limitele proprietatii legitim detinute/inchiriate. Adica, esti pe un forum proprietate a cuiva, nu poti pretinde dreptul de a scrie orice pe acel forum. Daca vrei s-o faci, fa-ti forumul tau. Ca, conform legislatiei actuale, nu poti nici acolo sa scrii ce doresti si sa transmiti altora, nu e decat un alt semn al dictaturii.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de andrei vladeanu »

Zicea cineva:

"Ce sa faca sarmanul om cu libertatea cuvantului, dacă gandirea ii este darapanata..."
The One Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de ionut72 »

andrei vladeanu scrie:Zicea cineva:

"Ce sa faca sarmanul om cu libertatea cuvantului, dacă gandirea ii este darapanata..."
Pai sa nu faca nimic, sa i-o luam, ca, noi, ceilalti, aia nedarapanati, stim mai bine.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie:
dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
Ba exact despre asta e vorba in cazul liberei exprimari. Libertatea de exprimare este despre ce nu le convine altora sa auda, nu despre ce le place. Exact pe acest gen de "logica" se aproba si se voteaza aberatii de genul "legii lui Dragnea", conform careia nu-i mai poti spune hotului hot, ca-i lezezi demnitatea. Si esuam in "logica" alora de au cumparat de buna-voie un ziar si i-au impuscat pe ziaristi, pe motiv ca s-au simtit ofensati. Cu diferenta conjuncturala (nu esentiala) ca, de regula, se foloseste violenta legala (care, in ultima instanta, inseamna tot amenintarea cu arma) pentru a impiedica libertatea de exprimare.

Desigur, dreptul la libera exprimare e inteles gresit din alta perspectiva: unde poate fi exercitat. Si anume, doar in limitele proprietatii legitim detinute/inchiriate. Adica, esti pe un forum proprietate a cuiva, nu poti pretinde dreptul de a scrie orice pe acel forum. Daca vrei s-o faci, fa-ti forumul tau. Ca, conform legislatiei actuale, nu poti nici acolo sa scrii ce doresti si sa transmiti altora, nu e decat un alt semn al dictaturii.

"Ia mai lasa-ne bai vorba lunga cu aberatiile tale si cu exemple de logica si moralitate, cand tu esti praf."
"Iti place sa te auzi vorbind si nu ai mai gasit alte subiecte".
" Se pisa pe tine lumea , ... aberantule, ... incultule, ...gramatica ta de cacat, ... "

Unde incadrezi aceste vorbe Ionut ?
Cum ai proceda in situatia in care ma tin cu ele dupa tine la discutiile pe care le ai pe forum ?
Si stai, ca nu ai aici un nume de familie care sa-ti fie mascarit si nu ai o afacere de profil care sa fie ponegrita cu fiecare ocazie. Sa te cunoasca mii de oameni si sa vada cum esti luat in bataie de joc fara niciun motiv real, ci numai dintr-o placere diabolica.

Il rog de ani buni sa inceteze cu treburile astea.
Este singurul cu care am aceasta problema, iar el se comporta asa cu multi membrii ai forumului.
Am avut opinii diferite cu oameni de aici, dar toate au avut o limita a bunului simt din ambele parti.

Cum sa procedez ?
Sa inghit , "pentru ca sunt un om civilizat" ?
Sa-mi vad fratele sau sotia cum lasa privirea in pamant cand citesc lucrurile astea si eu spun "nu are rost sa ma cobor la asa ceva".
Daca prin asta se masoara " civilizatia" , eu unul imi cer scuze ca numai pana aici am putut.

In posibilitatile mele limitate, numai raiul imi mai poate oferi o solutie.
... Asa ca am sa merg la judecata.

P.S. In continuare, cine poate sa ma indrume pentru a depista cine este individul din poza de la inceputul topicului ( nume sau adresa ), il rog mult sa ma ajutate cu acest lucru.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de ionut72 »

"Ia mai lasa-ne bai vorba lunga cu aberatiile tale si cu exemple de logica si moralitate, cand tu esti praf."
"Iti place sa te auzi vorbind si nu ai mai gasit alte subiecte".
" Se pisa pe tine lumea , ... aberantule, ... incultule, ...gramatica ta de cacat, ... "
Unde incadrezi aceste vorbe Ionut ?
Abateri de la regulamentul site-ului Crapmania.
Cum ai proceda in situatia in care ma tin cu ele dupa tine la discutiile pe care le ai pe forum ?
Ignore total. Si atentionarea moderatorilor/administratorilor forumului.
Si stai, ca nu ai aici un nume de familie care sa-ti fie mascarit si nu ai o afacere de profil care sa fie ponegrita cu fiecare ocazie. Sa te cunoasca mii de oameni si sa vada cum esti luat in bataie de joc fara niciun motiv real, ci numai dintr-o placere diabolica.
Reclama gratuita. :)

Miile de oameni care te cunosc nu-si vor schimba parerea despre tine. Celelate mii de oameni care nu te cunosc s-ar putea sa combine parerile celor care te cunosc, postarile tale de pe forum si mesajele private pe care i le-ai adresat individului (si care, iata, pot aparea oricand la vedere) si, din mixul asta, sa reiasa imaginea "ta". Care, repet, nu-i a ta, e rezultanta parerilor celorlalti despre tine.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”