RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de mihai turiac »

Dan Mitranescu scrie:
adyprico scrie:
Dan Mitranescu scrie:
14-le 330 fata de 390
CLASS 720 fata de 790
MTX200 600 fata de 650 ( ultimile 10 bucati )
Preturile la mtx8 si 9 scad si acelea? ; mai ales cu scaderea tva-ului teoretic preturile ar trebui sa fie mai mici .
Teoretic da, dar practic, asa cum a fost in fiecare primavara, pot sa creasca.
Produsele pe care le gestionez personal, adica cele care nu se gasesc in alte magazine, sunt sub alt regim si daca-mi vin pandaliile , pot sa le dau si degeaba. :D

Am deschis un topic cu schimbatul preturilor pe MTX si putem discuta acolo mai multe.
Aici sunt dezbateri mult mai importante si este pacat sa le intrerupem. :D
Ca deobicei eu sunt off topic, dane cand iti vin pandaliile la una bucata mtx 200 da mi te rog si mie un semn :) multumesc
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Lao »

Mda..din pacate am fost la munca aproape non stop, de cand cu zapezile, am muncit pana aseara...

Mitra, in continuare aberezi, nu te-am vazut decat o data sau de doua ori in viata mea in 2010, am vb la telefon o data pt nu-s ce rahat pescaresc. Atat. Cred ca ori ma confunzi cu nus ce amic de al tau de acu 20 de ani, ori tragi niscai prafuri chinezesti pe nas. Ai mai facut tu niscai presupuneri aberante cu ani in urma care nu s-au adeverit.
In continuare pozezi in victima si si faci glume, cica bune, dupa mintea ta. Si cat mai multa reclama ca de fapt asta te intereseaza.
Stii foarte bine ca nu te halesc pt ipocrizie, minciuni, pareri subiective, ingamfare, si cel mai ales daca zice cineva ceva de rau de hacuio, iei foc si pui toate tunurile pe ai in frunte cu aplaudacii. Parerile obiective te deranjeaza.

Dar tu esti constient de toate astea, ca nu esti retard, si ai simtit ca nu-ti merge cu mine. Cati trepadusi ai pus sa ma jigneasca pe info pt tine? A? Aici nici nu aveai tupeu sa intri.
Dar deh, acum esti membru senzor si ai prins coaja. Esti cotizant, nu ca mine....
A nu se interpreta ca am ceva cu grupul Senzor sau Crapmania
Si ca sa lamurim treaba cu marinita, caba si restul..de care te-ai agatat, vezi doamne...
De marinita m-am luat ca e un fripturist, nu e un secret pt nimeni, se baga si el unde iese un ban si pescuieste gratis, despre caba la fel este stiut ca un tip neserios, am fost de doua ori la el pe balta in 2009 cand am platit 100 lei, o gramada de bani acum 7 ani, nu m-a lasat sa plantez ca cica are concurs, altul langa mine avea voie, a batut in barci toata ziua cica sa vina pestele in mal pt concurs. Si cand am ras de el ca toti concurentii au prins 30 kile tot pestele, a luat foc ca el a bagat nu-s cate tone.
Restul, a fost certuri de moment care sunt peste tot, dar mitranescu le amplifica bieninteles pt a arata cu degetul spre mine. Tipic lui.
Sa stii ca multi iti cunosc adevarata fata, tu nici nu esti constient sau nu vrei sa fi, dar nu vor sau au curaj sa ti le spun cum fac eu sau altii pe aici. Si tu imediat ii cataloghezi ca betiv, cum ai facut recent cu numai stiu cine, pe mine m-ai facut labil psihic, bolnav, pensionat inainte de timp. Iarasi argumente tipic mitranescu.
Nu sunt catusi de putin curios daca te duci la instanta sau nu, nu cred ca esti asa handicapat sa crezi ca ai castig de cauza cu tampeniile tale. Mai degraba as avea eu, cu amenintarile scrise pe care le-ai facut, s-a rugat militianul de mine sa retrag plangerea sa nu aiba de alergat pt o tampenie (si i-am dat dreptate) insa tie ti-a cam țâțâit curu, probabil ca ai si trecut pe la sectie sa te interesezi.
De fapt este o altfel de reclama probabil pt concursul de casting care se apropie si pt ce rahat de reducere faci tu la tine la magazin.
Si mie imi pare rau ca m-am luat de sotia ta, chiar mi s-a parut o femeie de treaba, nus cum s-a ars cu un parsiv ca tine.

Nu mai doream sa postez dar cand am intrat dupa cateva zile si am vazut cate pagini sunt, am zis sa lamuresc intrun fel anumite aspecte.

Ceilalti care bat campii gen Florin Pata sau vioril, nici nu conteaza pt mine...sa-si vada de pescuitul lor daca il mai practica.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Florin Pata »

Asta cu "batutul campilor" poate fi o parere personala in functie de nivelul de intelegere al fiecaruia ! Ca nu "contez pentru tine" pentru mine poate fi chiar o chestie buna ! Nu imi doresc sa fiu bagat in seama de nimeni din pescuitul autohton , am aspiratii mult mai inalte si NU in domeniul pescuitului ! In acest domeniu am atins ce mi-am propus ...scule de top si pesti prinsi , multi , mari si in orice conditii !!! Si asta in fiecare an de cand se deschid baltile si pana la temperaturi de 0 grade....cu corturile !
Nu te cunosc , nu te-am jignit , nu sunt prieten bun cu Mitranescu ,doar ne-am vazut pe balta de cateva ori , nu cumpar Hakuyo , nu imi plac si nu sunt sensibil la reclama de acest gen , nu particip la concursuri desi am cu ce , atat tehnic cat si logistic !
In schimb sunt dusmanul oricui se ascunde in spatele unui nick-name , care jigneste oamenii si nu isi asuma NIMIC ! Si asta pe orice forum , nu numai pe acesta ! Fiecare individ in momentul in care acuza pe cineva de ceva TREBUIE sa vina cu argumentele necesare !!!
Nu am pretentia ca stiu cine este vinovat in "treburile" tale cu Mitranescu , nu l-am acuzat nici pe el , nici pe tine dar am pretentia ca fiecare sa fie barbat si sa mearga cu argumentatia pana la capat . Iar in acest caz , in momentul in care lucrurile au atins un nivel destul de serios tu ai disparut de pe forum !!! Daca spui ca ai avut un motiv serios...te cred pe cuvant :lol: !
PS - De fiecare data cand am avut divergente pe forum , care au atins un nivel considerat de mine cu mult peste limita bunului simt , am invitat persoana respectiva la o ...intalnire !

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de dancalinescu »

Lao scrie:
Dan Mitranescu scrie:Lao , spui ca nu-ti este frica de justitie.
Te rog sa-mi dai numele si adresa , nu un numar de telefon nedepistabil.
Sau macar posteaza reclamatia aia de la 19, ca am asteptat-o cu interes.
Ce nedepistabil, mah? Esti de la sri? sau cum? Ti l-am dat? m-ai sunat?
Ia mai lasama cu basinile tale, ca sunt satul de 7 ani.
Tu nu suporti nicio critica, esti cel mai mare pescar si nimeni nu are voie sa te contrazica, hacuio sunt cele mai tari scule si parererile tale sunt pur subiective si litera de lege!
Nu faci decat sa scarmi rahatul, asta faci. Vrei si p.m care mi le trimiteai sa-l oftic pe pavlovici ca tie iti era rusine?

Uite aici argumentele tale de cacao, onestule, campionule, seriosule..

Imagine

Imagine
Domnule Lao, eu ma declar incepator in pescuitul sportiv si dau semnatura in acest sens. Cu toate astea sa stii ca mi-am cumparat scule Hakuyo incepand cu betele, mulinetele si terminand cu senzorii. Desi nu le-am cumparat din magazinul lui Dan, am avut inspiratia sa cumpar monturile ready-made de la dansul si marturisesc ca de la o partida la alta, acele monturi mi-au marit vizibil numarul de exemplare capturate, pe aceeasi balta.
Desi sculele cumparate nu au fost scumpe (circa 150 lei batul si tot cam atat si mulineta), mi-au depasit cu mult asteptarile. Cand lumea se plange de unele bete Shimano ca li se rupe batul desi au dat sume colosale pe ele, ce pretentii sa am eu de la Hakuyo (gama "amator") , right?

Legat de dorinta dvs. de a manca un peste prins cu mana dvs., umila mea opinie e urmatoarea :

- Vrei sa mananci un peste prins de tine? Bun. Ia-ti un PG si pescuieste pe Dunare de exemplu. E o apa care se repopuleaza in mod natural, fara a fi necesara o investitie financiara din partea cuiva.
- Vrei sa mananci peste pur si simplu? Bun, ai suficient peste "la viu" in Auchan si alte centre comerciale.
Sustragerea unui peste dintr-un mediu populat artificial (adus cu cisterna) in ciuda regulamentului impus de "prostii" aia care au baltile administrate privat, chiar nu e o solutie.

Legat de celalalt aspect cu "ce pescar nu mananca peste?", ai fi surprins sa afli ca sunt extrem de multi pescari care nu pun gura pe peste. Eu unul, desi sunt incepator in pescuitul sportiv (si novice in "manuirea lansetei"), am fost "unditar" aproape 20 de ani cu oarece pauze. In ciuda acestor "statistici", iti marturisesc ca eu nu mananc peste (indiferent cum e prins, de cine e prins, daca e cumparat sau nu si nici macar cum e gatit) si sunt convins ca sunt multi ca mine. :)
La fel se intampla si in alte domenii. Sunt foarte multi piloti de formula 1 care nu au permis de conducere pe drumurile publice. Sunt multi piloti care au si permis de conducere pe drumurile publice dar care nu stiu nici macar sa isi puna lichid de spalat parbrizul la masina. :))
In concluzie, a fi pescar si a fi mancator de peste nu sunt doua notiuni simultan valabile. Reciproca e si ea valabila.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de osc1or »

Lao scrie:Mda..din pacate am fost la munca aproape non stop, de cand cu zapezile, am muncit pana aseara...

Mitra, in continuare aberezi, nu te-am vazut decat o data sau de doua ori in viata mea in 2010, am vb la telefon o data pt nu-s ce rahat pescaresc. Atat. Cred ca ori ma confunzi cu nus ce amic de al tau de acu 20 de ani, ori tragi niscai prafuri chinezesti pe nas. Ai mai facut tu niscai presupuneri aberante cu ani in urma care nu s-au adeverit.
In continuare pozezi in victima si si faci glume, cica bune, dupa mintea ta. Si cat mai multa reclama ca de fapt asta te intereseaza.
Stii foarte bine ca nu te halesc pt ipocrizie, minciuni, pareri subiective, ingamfare, si cel mai ales daca zice cineva ceva de rau de hacuio, iei foc si pui toate tunurile pe ai in frunte cu aplaudacii. Parerile obiective te deranjeaza.

Dar tu esti constient de toate astea, ca nu esti retard, si ai simtit ca nu-ti merge cu mine. Cati trepadusi ai pus sa ma jigneasca pe info pt tine? A? Aici nici nu aveai tupeu sa intri.
Dar deh, acum esti membru senzor si ai prins coaja. Esti cotizant, nu ca mine....
A nu se interpreta ca am ceva cu grupul Senzor sau Crapmania
Si ca sa lamurim treaba cu marinita, caba si restul..de care te-ai agatat, vezi doamne...
De marinita m-am luat ca e un fripturist, nu e un secret pt nimeni, se baga si el unde iese un ban si pescuieste gratis, despre caba la fel este stiut ca un tip neserios, am fost de doua ori la el pe balta in 2009 cand am platit 100 lei, o gramada de bani acum 7 ani, nu m-a lasat sa plantez ca cica are concurs, altul langa mine avea voie, a batut in barci toata ziua cica sa vina pestele in mal pt concurs. Si cand am ras de el ca toti concurentii au prins 30 kile tot pestele, a luat foc ca el a bagat nu-s cate tone.
Restul, a fost certuri de moment care sunt peste tot, dar mitranescu le amplifica bieninteles pt a arata cu degetul spre mine. Tipic lui.
Sa stii ca multi iti cunosc adevarata fata, tu nici nu esti constient sau nu vrei sa fi, dar nu vor sau au curaj sa ti le spun cum fac eu sau altii pe aici. Si tu imediat ii cataloghezi ca betiv, cum ai facut recent cu numai stiu cine, pe mine m-ai facut labil psihic, bolnav, pensionat inainte de timp. Iarasi argumente tipic mitranescu.
Nu sunt catusi de putin curios daca te duci la instanta sau nu, nu cred ca esti asa handicapat sa crezi ca ai castig de cauza cu tampeniile tale. Mai degraba as avea eu, cu amenintarile scrise pe care le-ai facut, s-a rugat militianul de mine sa retrag plangerea sa nu aiba de alergat pt o tampenie (si i-am dat dreptate) insa tie ti-a cam țâțâit curu, probabil ca ai si trecut pe la sectie sa te interesezi.
De fapt este o altfel de reclama probabil pt concursul de casting care se apropie si pt ce rahat de reducere faci tu la tine la magazin.
Si mie imi pare rau ca m-am luat de sotia ta, chiar mi s-a parut o femeie de treaba, nus cum s-a ars cu un parsiv ca tine.

Nu mai doream sa postez dar cand am intrat dupa cateva zile si am vazut cate pagini sunt, am zis sa lamuresc intrun fel anumite aspecte.

Ceilalti care bat campii gen Florin Pata sau vioril, nici nu conteaza pt mine...sa-si vada de pescuitul lor daca il mai practica.

Sper sa nu dispara din peisaj Mitranescu 5-6 zile acum... :))
Critic echilibrat

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Dan Draguloiu »

gor965 scrie:
Florin Pata scrie:
Asa cum iti spun toti ...datul in judecata nu te ajuta cu nimic ! In schimb exista "baieti" care il pot localiza , "educa" si .....rezolva problema ! Bineinteles ca eu nu cunosc astfel de "baieti" :) ... dar exista !
Nu cred asa ceva ... exista baieti care, daca le dai un nume si o adresa, gasesc persoana si o bat ptr. bani ? Nu exista asa ceva ...ai vazut prea multe filme cu raketi ! :D
Ha, ha, ha, ha, ha…..
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de DumiD »

Paine si circ, asta-i trebuie romanului sa uite de adevaratele probleme, in cazul asta cum a fost fraudat un concurs de pescuit. Ne-a facut Mitranescu ca la alba-neagra pe toti :D

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de gabi1 »

Ne-a facut Mitranescu ca la alba-neagra pe toti :D
:lol: :lol:
Alba-neagra nu functioneaza fara "carditori", e ca jigu' fara guma. :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Dan Draguloiu »

Este de inteles, este ianuarie, vanzarile au scazut…………
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de gabi1 »

Nu sunt catusi de putin curios daca te duci la instanta sau nu, nu cred ca esti asa handicapat sa crezi ca ai castig de cauza cu tampeniile tale. Mai degraba as avea eu, cu amenintarile scrise pe care le-ai facut, s-a rugat militianul de mine sa retrag plangerea sa nu aiba de alergat pt o tampenie (si i-am dat dreptate) insa tie ti-a cam țâțâit curu, probabil ca ai si trecut pe la sectie sa te interesezi.
"Harjoneala din dragoste" cu iz de santaj emotional... :D :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”