LOCURI BUNE SI PROASTE PE MV2 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re:

Mesaj de Victoras Petcu »

osc1or scrie:Parera mea e ca in primul rand sa prinzi peste pe mv 2 tre sa dai in malul celalalt. Oare toti pescuiesc regulat la 130m+?


Eu cred ca te inseli amarnic ! Citeste si baga la cap din ce spune " jdmishere " !
Pescarii pensionarii care pescuiesc pe M.V.2, si lanseaza intre 20 m si 60 m daca nu ar prinde crapi crezi ca ar mai pescui pe M.V.2 ?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Locuri bune si proaste pe MV2!!

Mesaj de popescu59 »

Tata asta puteai sa ma intrebi pe mine , cind mi-ai aratat cita munca se depune seara dupa stingere, am ramas ca la dentist. Am vazut cit de mult doresti ca pescarul venit pe MV2 sa pescuiasca cu multa placere .Sa pescuiasca in cele mai bune conditii posibile.
Iti multumim pentru tot ce faci aici la MV2 .

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Locuri bune si proaste pe MV2!!

Mesaj de valiauto68 »

petcuvicto scrie:
arsinel scrie:
valiauto68 scrie:Unii spuneau ca orice pescar dotat cu undita si mulineta prinde pe moara si la talpa de slap!




Arsinel tocmai tu sa nu sti ca inainte de "CUPA IERNII MOARA VLASIEI EDITIA A 7-A ,2013" s-a facut "curatenie" si au fost scoase doua carute de:
sirme ghimpate,cablu ramas de la draga,diferite fiare,craci,plastice (stil folie),zdrente si cite si mai cite din dreptul locurilor cu pricina ? :)
LIKE! Asa e ,am vazut! Dar plumbii? Unde e? Erau sub 50? :wink:

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Locuri bune si proaste pe MV2!!

Mesaj de Preda »

Pe moara vlasiei se intimpla cam asa,important e sa o nimeresti,sunt zile in care momitorul e sfint,la cirlig un pop up sau plastice si lansetele incarcate undeva la 30 min maxim 45 min si sunt zile in care merge mai bine la boiles,nadit masiv la inceput,citeva ore de asteptare :roll: si dupa incepe recitalu :D aroma zic eu squid-octopus cu ceva aroma de fructe,se spune ca locurile pina la standul 10(gardul primarului pt cunoscatorii)tin mai mult peste, dar de multe ori sa intimplat sa prind mai mult in spate spre padure.Parerea mea;pe Moara nu conteaza locul cit conteaza ziua.
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Locuri bune si proaste pe MV2!!

Mesaj de mircione »

pe moara cand nu trage la nimic incercati la rama ..o sa aveti mari surprize....este incercata de o gramada ori cand am fost si nu mergea la nimic am bagat rama ...si am salvat partida....cine stie cunoaste !!!
fire incinse

Avatar utilizator
Şulea Adrian
Mesaje: 46
Membru din: Mar Iun 23, 2015 10:50
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LOCURI BUNE SI PROASTE PE MV2 !!

Mesaj de Şulea Adrian »

Se spune ca primavara devreme, cand apa este destul de rece, din ce m-am informat pe net, este cel mai bine sa pescuiesti in zona cu apa mica, dar m-am uitat la ultimile concursuri desfasurate primavara pe mv2 ("Cupa Primaverii" din 2014 si 2015) pontonul 1 mai mereu a dat cea mai mare cantitate(kg), tinand cont ca acolo e apa cu adancime mare. E vreun mit ca pestele sta in apa mica cand este apa rece? Intreb pt cine stie, ca imi doresc sa vin pe mv2 imediat ce vremea permite :-)

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de Dan Draguloiu »

osc1or scrie:Claudiu garlea, de cate ori ai pescuit tu pe moara? Eu am prins zile in care am prins 2 pesti in 24 ore.... oare mi se intampla doar mie?
Eu cu Maxx nu am prins nimic 48 de ore
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: LOCURI BUNE SI PROASTE PE MV2 !!

Mesaj de Alexandru Mihai »

Nu am vrut sa ne obosim prea tare. :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LOCURI BUNE SI PROASTE PE MV2 !!

Mesaj de nit_matias »

Locurile constant bune sunt cele de la intrarea de pe balta, dar sunt saptamanii cand locurile 48-52 si ultimele pontoane fac legea, in perioade ca aprilie / mai. Toamna pe la sfarsit de spetembrie inceput de octombrie, cresc din nou acele locuri din spate. Ocazional in functie de context orice loc poate deveni unul foarte bun. Distanta la care se pescuieste conteaza mai putin, dar de regula, la inceput se pescuieste in trepte.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: LOCURI BUNE SI PROASTE PE MV2 !!

Mesaj de Ursu Florin »

Şulea Adrian scrie:Se spune ca primavara devreme, cand apa este destul de rece, din ce m-am informat pe net, este cel mai bine sa pescuiesti in zona cu apa mica, dar m-am uitat la ultimile concursuri desfasurate primavara pe mv2 ("Cupa Primaverii" din 2014 si 2015) pontonul 1 mai mereu a dat cea mai mare cantitate(kg), tinand cont ca acolo e apa cu adancime mare. E vreun mit ca pestele sta in apa mica cand este apa rece? Intreb pt cine stie, ca imi doresc sa vin pe mv2 imediat ce vremea permite :-)
Din ce stiu eu la apa mai mica vine cand da sa se incalzeasca afara, cat inca apa e foarte rece cred ca sta la apa mai adanca....

Saptamana viitoare mi-am propus sa fac o partida pe MV2, este prima mea partida de pescuit pe acest lac...Ce imi recomandati?
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”