Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de dancalinescu »

@George : Era si normal sa apara. Esti doctorul rezident in fotografie. :lol:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2784
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Alin Galbenu »

La standul Sarulesti, erau cateva imagini printate. Cred ca ti-am vazut si numele (nickname) pe un monitor :)
Imagine

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de ovideli »

am fost si eu sambata, cu trei obiective in cap, rod pod prologic tri sky 4 posturi, vroiam neaparat sa-l vad inainte de al cumpara, nu l-am vazut nicaieri (asta e, se mai intampla), al doilea obiectiv sa vad ceva lansete cum ar fi xs1 intensity, abisfer etc. (obiectiv atins) si sa fac proba cu tamburii de la shimano XSC, XSB sau altceva pt ultegra ci4 XSA de 10000, deci tinta era standul Total Fishing (din pacate la standul lor baietii erau atat de aglomerati incat m-au expediat rapid zicand ca nu se potriveste nimic din ce au in stand), nu mi-am facut o idee prea clara asupra tamburului ce l-am probat (mai studiem).
Deci 1 din 3 obiective atinse, pot spune ca pt mine nu a fost prea ok din acest punct de vedere.
Alte doua chestii care nu mi-au placut:
1. inghesuiala cam mare asa cum s-a mai spus si asta nu la intrare ci in mijlocul zilei (noi am fost sambata intre orele 12 si 14)
2. foarte cald in interior (poate si din cauza aglomeratiei), fara pic de ventilatie, cel putin asa mi s-a parut, la un moment dat te treceau apele (am iesit de doua ori afara)
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Claudiu Garlea »

Buna ziua,


Daca cumva sunteti persoana care m-ati rugat sa va las sa puneti mulineta pe XS1 Intensity, imi aduc bine aminte ca am luat tamburul de pe Ultegra 10000 XSC si nu era ceea ce trebuie. Daca asta este impresia pe care v-am lasat-o, imi cer mii de scuze :(. Insa tamburii de Ultegra 10000 XSC sunt aceiasi ce se potrivesc pe majoritatea mulinetelor tip big pit din gama Shimano:Ultegra CI4 14000 XSB/ XTB, Big Baitrunner XTR-A LC / XT-A LC, Ultegra 14000 XTC / Ultegra 14000 XSC.


Inca odata imi cer scuze pentru impresia lasata.

Avatar utilizator
cornel butnaru
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Sep 22, 2012 19:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de cornel butnaru »

M-am dus cu sacul la pomul laudat . Mult mediatizatul stand propriu Nash , era de fapt in standul TheOne , cu cateva produse de imbracaminte si camping , mai greu vandabile datorita preturilor ridicate . De nada Nashbait , nici pomeneala . Sau poate n-am vazut-o eu... Daca Energofish e distribuitorul oficial Nash in Romania , m-am lamurit . Cica sunt mai multe la magazin...sau nu se vrea ?... O sa intreb la Nash , sunt curios ce parere au...

In rest , numai de bine...

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de exclusiv »

Claudiu Garlea scrie:Buna ziua,


Daca cumva sunteti persoana care m-ati rugat sa va las sa puneti mulineta pe XS1 Intensity, imi aduc bine aminte ca am luat tamburul de pe Ultegra 10000 XSC si nu era ceea ce trebuie. Daca asta este impresia pe care v-am lasat-o, imi cer mii de scuze :(. Insa tamburii de Ultegra 10000 XSC sunt aceiasi ce se potrivesc pe majoritatea mulinetelor tip big pit din gama Shimano:Ultegra CI4 14000 XSB/ XTB, Big Baitrunner XTR-A LC / XT-A LC, Ultegra 14000 XTC / Ultegra 14000 XSC.


Inca odata imi cer scuze pentru impresia lasata.
serios?
foto Alin Galbenu (moderator)
Fişiere ataşate
DSC_0013-2_zpsxrkms0ks.jpg
DSC_0013-2_zpsxrkms0ks.jpg (238.43 KiB) Vizualizat de 1239 ori

Avatar utilizator
stasgutu
Mesaje: 326
Membru din: Joi Mai 23, 2013 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de stasgutu »

cornel butnaru scrie:M-am dus cu sacul la pomul laudat . Mult mediatizatul stand propriu Nash , era de fapt in standul TheOne , cu cateva produse de imbracaminte si camping , mai greu vandabile datorita preturilor ridicate . De nada Nashbait , nici pomeneala . Sau poate n-am vazut-o eu... Daca Energofish e distribuitorul oficial Nash in Romania , m-am lamurit . Cica sunt mai multe la magazin...sau nu se vrea ?... O sa intreb la Nash , sunt curios ce parere au...

In rest , numai de bine...
am avut produse Nash din toate cate un pic, normal ca nu puteam aduce toata marfa din magazin,nu? la targ scopul a fost de a face si mai cunoscut brandul NASH nu sa vindem cat mai mult. la imbracaminte am avut de la caciuli, sepci pana la costume de iarna, deci nu stiu ce ati cautat d-voastra ca nu ati gasit. iar nada a fost, inclusiv gama noua THE KEY sau TG Active si 4G Squid, nu ati studiat bine standul :) deci nu ati venit clar chitit pentru NASH, cine a venit pentru NASH a cheltuit si 6000 de lei in stand, deci stia ce vrea.
Stas Gutu

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de ovideli »

exclusiv scrie:
Claudiu Garlea scrie:Buna ziua,


Daca cumva sunteti persoana care m-ati rugat sa va las sa puneti mulineta pe XS1 Intensity, imi aduc bine aminte ca am luat tamburul de pe Ultegra 10000 XSC si nu era ceea ce trebuie. Daca asta este impresia pe care v-am lasat-o, imi cer mii de scuze :(. Insa tamburii de Ultegra 10000 XSC sunt aceiasi ce se potrivesc pe majoritatea mulinetelor tip big pit din gama Shimano:Ultegra CI4 14000 XSB/ XTB, Big Baitrunner XTR-A LC / XT-A LC, Ultegra 14000 XTC / Ultegra 14000 XSC.


Inca odata imi cer scuze pentru impresia lasata.
serios?
foto Alin Galbenu (moderator)
exact sunt aceiasi persoana si da, asta a fost impresia lasata, cu toate ca vorbisem chiar pe mp cu o saptamana inainte, deci, ideea este ca "am venit bou si am plecat vaca" (in standul TF ma refer si numai la problema mea), adica nu am inteles nimic, prima data ati spus ca si acum ca nu sunt ceea ce trebuie, iar acum ca se potrivesc (nu vroiam altceva decat sa vad cum se potrivesc anumiti tamburi care mi-au fost recomandati, nu ca as fi "Toma Necredinciosu", dar imi place sa verific)
Oricum, va multumesc si mai mult nu comentez, nu are rost sa stricam topicul
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Razvan Paunoiu »

Am fost si eu vineri impreuna cu prietenul meu...Mi- au placut standurile Senzor si The One de unde am si luat produse.
The One - produse frumos prezentate, baietii foarte amabili + reduceri importante.
Senzor - la fel de Ok cu oferte excelente.
Nume utilizator schimbat din Friday

dani_s
Mesaje: 381
Membru din: Dum Noi 08, 2009 13:55
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de dani_s »

In numele echipei DUDI BAIT as dori sa multumesc tuturor celor implicati in realizarea acestui eveniment reusit din toate punctele de vedere.
Multumim tuturor ce ne-au vizitat.
Asteptam un feedback din partea celor care au cumparat de la noi.
Sunt sigur ca produsele nu vor dezamagi...
Daniel Suciu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”