ANALIZA TAVP 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Zarguzon Adi »

@Vladut Mateianu ce urlai dupa bani cu putin timp in urma :http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... 7&start=15


Vladut Mateianu citat:A treia oara cand pun intrebarea : unde s-au evaporat banii ptr echipa nationala ?
Trebuiesc ca in contul echipei sa fie 300 de milioane, 150 depusi de organizator Hobaia (Dobrescu-Serbu) si 150 milioane depus de organizator Darvari (Martoiu-Oana).

Astept.


PS Intre timp mi-a soptit o pasarica ca sponsorul de la Hobaia a primit de la organizator banii pe toata marfa data ca sponsorizare, bani care apartineau de drept echipei nationale !


Tomulescu Gabi citat :cand s-au stabilit conditiile de organizare, desfasurare si finantare al acestui Campionat National au luat parte la discutii organizatorii de etape, directorul de tureu si observatori din parte revistei "aventuri". Imi place sa cred ca la momentul ala s-au stabilit detaliile de achitare a obligatiilor fiecarui organizator de etapa, fata de viitoarea echipa nationala. Refuz sa cred ca vor avea loc delapidari si deturnari de fonduri. DACA...Doamne fereste se intampla ca niste bani sa nu se gaseasca e grav , inseamna ca fenomenul a scapat de sub orice control si nu mai e trai fratilor. da acu va intreb eu asa...la cati bani invart majoritatea celor care fac parte din fenomenul asta (extrem de scump), sa se bucure cineva la vreo 3-4 mii de euro? ca sa ce...

inca mai cred in oameni... e drept, destul de putin

CORNEL ROSIORU CITAT :"Sa nu uiti cuvintele astea. Si nici membrii echipei nationale.
Nu uit.

Si, atat timp cat este un CN si este PUBLIC, este dreptul meu ca pescar sa stiu ce se intampla cu banii pescarilor. Sau daca ca pescar nu imi dai voie , ca presedinte de club cu echipa in mansa 4 nu ai ce sa faci....
Crede-ma ca stiu mai bine ca tine ce se intimpla cu banii pescarilor.
Ca presedinte de club iti poti ajuta echipa sa ajunga in finala si atit.
Organizatorii de etape + directorul de turneu au responsabilitatea CN.

PS Cam suspect ca intervi la acest capitol, pana acum imi dadeai dreptate.....In fine, probabil ca pokerul le arata oamenilor calea cea dreapta in viata.
Si acum iti dau dreptate atita timp cit esti obiectiv.
Cu timpul meu liber fac ce vreau.

circus
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 02, 2009 21:04

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de circus »

cornelserbu scrie:..ce ati fi spus, domnilor, daca in locul lui cornel era victor oana :?: :?: :?:

cred ca era mai indicat sa fie afirmatie, nu intrebare :!: :!: oana a fost alaturi de rosiori la conducerea echipei, deci fapta ar trebui sa si-o ia amandoi, nu doar rosioru . vezi cine a postat copile dupa ordinele de plata, te asigur ca nu rosioru :!:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de EX-UL »

II propun lui Cornel Rosioru sa convoace o sedinta urgenta a APCR , pentru lamurirea problemelor . Cu cat lasam lucrurile in trena , cu atit se umple acest topic de postari , unele aiurea , altele rautacioase , samd . Cornele , asteptam un mesaj ....

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de marin laurentiu »

@dan dochia & lotul national

in primul rand sa lamurim treaba cu "poetii" si "banii vostri"...care "poeti" d-nule dochia si care "banii vostri"? nu cred ca mai e cazul sa reamintesc efortul financiar pe care unii "poeti" l-au facut doar cu scopul de a contribui la fondul echipei nationale,si nicidecum la..."banii vostri",deoarece nici sanse matematice numai existau ptr a prinde lotul...din putin respect ptr aceste eforturi ,zic eu,ar trebui sa fiti mai moderat in afirmatii...
in al doilea rand,nici nu se punea problema de partea financiara a acestei situatii...daca totul ar fi ramas la stadiul initial s-ar fi rezolvat f simplu avand in vedere cati oameni potenti financiar sant in apcr...aici este vorba de principii d-nule dochia...de moralitate...
omul ,lucru cert, a gresit folosind o suma de bani care nu -i apartinea ,in interes personal...greseala reparabila zic eu...dar faptul ca a incercat sa acopere aceasta greseala,cu o alta greseala si mai mare a dus de fapt la aceasta situatie ireparabila,cel putin ...moral.singura solutie,fapt de care si-a dat seama si Maestrul,ramanand demisia de onoare si retragerea din fenomen...
din punctul meu de vedere o consider o scapare de moment,un teribilism mai degraba juvenil,un derapaj moral, SI NU o trasatura de caracter al OMULUI cornel rosioru...
OMUL A GRESIT. SI A PLATIT. PUNCT.

PS:ptr cei ce incearca sa rasuceasca cutitul in rana unui ..."muribund" ,va spun doar atat: rugati-va sa nu va dea D-zeu cate puteti duce...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vali Bonto »

Val Pangica jr scrie:II propun lui Cornel Rosioru sa convoace o sedinta urgenta a APCR , pentru lamurirea problemelor . Cu cat lasam lucrurile in trena , cu atit se umple acest topic de postari , unele aiurea , altele rautacioase , samd . Cornele , asteptam un mesaj ....
Cineva a avut interes sa-l distruga pe Cornel Rosioru si implicit APCR-ul.
Am asistat la o executie publica a unui om care a promovat competitiile si carpfishing-ul romanesc la turnee mondiale si i-a invatat pe multi sa pescuiasca.
Banuiesc ca a fost un santaj ordinar pentru ca altfel s-ar fi putut organiza rapid o sedinta extraordinara a APCR in care,mai mult ca sigur,am fi reusit sa strangem banii lipsa(care au fost pierduti in conditii pe care le vom afla la viitoarea sedinta si nu furati) si astfel s-ar fi putut salva onoarea unui om deosebit si a celei mai puternice organizatii de pescuit la crap din Romania-APCR.
Dar nu s-a vrut asta ....s-a vrut distrugerea totala.
Mai mult ca sigur vom afla cine s-a aflat in spatele santajului si mai ales cat de "curata" este acea persoana sau persoane.
Nu pot decat sa va asigur de un lucru:
-din aceasta nefericita intamplare APCR-ul va iesi mai puternic ca inainte si nu va fi distrus asa cum se doreste.
Inchei cu un citat cunoscut de toti:
"Sa ridice piatra si sa loveasca cel care se considera fara de pacat..."

Astept sa vad,de acum inainte,persoana care se considera puritatea intruchipata... :evil:

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de DAVID NICU »

bv vali si eu cred ca mosul a fost sacrificat si pus sa ia faptele altora,dar pina la urma adevarul va iesi la suprafata........si atunci vom mai vedea ce se intimpla cu sarpele
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de oanavictor »

circus scrie:
cornelserbu scrie:..ce ati fi spus, domnilor, daca in locul lui cornel era victor oana :?: :?: :?:

cred ca era mai indicat sa fie afirmatie, nu intrebare :!: :!: oana a fost alaturi de rosiori la conducerea echipei, deci fapta ar trebui sa si-o ia amandoi, nu doar rosioru . vezi cine a postat copile dupa ordinele de plata, te asigur ca nu rosioru :!:
Sunt pus in cea mai ingrata postura pe care mi-asi fi dorit-o vreodata .

1 SA ASCULT SFATUL PE CARE I-L DA VALI VESA LUI COTELICI SI ANUME SA NU LOVESTI UN OM CAZUT LA PAMANT .
2 SA-I RASPUND LUI VALI BONTO CAM CE INSEAMNA UN SANTAJ ASUPRA LUI ROSIORU ,
3 SA RASPUND PESCARILOR CARE AU PARTICIPAT LA CALIFICARI [E VORBA TOTUSI DE BANII LOR SI DE TIMPUL LOR PIERDUT PE BALTA O VARA INTREAGA .

NU AM SA FAC NICI UNUL DIN INSTINCTELE PERSONALE ,GANDINDU-MA CA PRIN CADEREA LUI ROSIORU EU PERSONAL AM RAMAS FARA JUMATATE DIN MUNCA MEA DE 5 ANI ,ORICAT AI DUSMANI PE CINEVA ,IN MOMENTUL IN CARE NU-L MAI AI CA ADVERSAR INSEAMNA CA AI RAMAS SINGUR SI AI PIERDUT SCOPUL PRINCIPAL AL POLEMICII .

CEEA CE VREAU SA PUNCTEZ CLAR SUNT URMATOARELE CHESTIUNI
1 A FOST PRIMUL AN IN CARE SA TINUT CONT SI DE PROBLEMELE'' MAIMUTOILOR ''
2 A FOST PRIMUL AN CAND A FOST DESCHIDERE PENTRU CLUBURI [VOT DEMOCRATIC]
3 A FOST PRIMUL AN CAND LA INSISTENTELE MELE AU FOST SI ALTI ORGANIZATORI DE ETAPA IN AFARA APCR
4 A FOST PRIMUL AN IN CARE SAU ELIBERAT CHITANTE TUTUROR PARTICIPANTILOR .
5 A FOST PRIMUL AN CAND SUMELE STRANSE AU FOST PUBLICE .
5 A FOST PRIMUL AN CAND SAU DEPUS DECONTURI DE INCASARI SI CHELTUIELI .

TOATE ACESTEA AU FOST REALIZATE DE CATRE OANA VICTOR ,CU TOATA OPOZITIA PE CARE A INTAMPINAT-O DIN PARTEA LUI ROSIORU SI VLADEANU .
OANA NU A AVUT ACCEA LA EFECTUAREA PLATILOR ,NU A FOST INTREBAT ,CONSULTAT
ABSOLUT TOTI BANII AU FOST IN CONTUL APCR .
TOATE PLATILE AU FOST FACUTE FARA EXEPTIE DE CATRE ROSIORU .
EU LA-M FORTAT SI SANTAJAT PE ROSIORU SA EXPLICE UNDE ESTE DIFERENTA DE BANI OBSERVATA DE CATRE'' MAIMUTOI''

PENTRU CINE ESTE INTERESAT DE INTREAGA DESFASURARE A FALSULUI SI INSUSIRII BANILOR 0744630226 SAU 0722 630226 VICTOR OANA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de EX-UL »

oanavictor scrie: NU AM SA FAC NICI UNUL DIN INSTINCTELE PERSONALE ,GANDINDU-MA CA PRIN CADEREA LUI ROSIORU EU PERSONAL AM RAMAS FARA JUMATATE DIN MUNCA MEA DE 5 ANI ,ORICAT AI DUSMANI PE CINEVA ,IN MOMENTUL IN CARE NU-L MAI AI CA ADVERSAR INSEAMNA CA AI RAMAS SINGUR SI AI PIERDUT SCOPUL PRINCIPAL AL POLEMICII .
Cu fraza asta chiar m-ai spart Nea Victore !!! Raposatul Dinica era mic copil pe linga domnia ta ........ :lol: A murit saracu si nu a vazut cum se joaca o piesa , la nivel inalt . Lasa-ne pe noi , care i-am fost aproape lui LV sa scoatem castanele din foc si sa ii facem o retragere linistita .

Si ca sa inchei , este priculos sa mai alaturi pe cineva , gen Vladeanu , de problema platilor , samd . Maine poimanine , in calitate de vicepresedinti ai APCR ai sa scrii despre mine si Cezar ca si noi am pierdut niste bani din buzunar , samd . Stiu genul de cimilituri , asa ca lasa-ne te rog pe noi sa o rezolvam si nu te amesteca . Nu justifica prin gestul lui Cornel , toate abuzurile facute de Dvs in acest an . Sa separam planurile de discutie ( Oana - Rosioru ) si fiecare sa isi poarte pacatele si sa raspunda pentru ele .

Avatar utilizator
SERBAN_77
Mesaje: 334
Membru din: Mar Ian 27, 2009 22:29
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de SERBAN_77 »

Fapta este comisa, prea multe comentari ca oricum nu se mai schimba nimic( a gresi este omeneste). Imi pare sincer rau dar cred ca LV-ul si-a asumat fapta altcuiva.
Serban Ionescu
0744.627.647
ionescu.serban@yahoo.com

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va rog sa terminati cu tampenile. LV nu si-a asumat fapta nimanui, a "pierdut" banii si punct. A incercat sa acopere lipsa, dar nefiind hot de profesie a esuat. A recunoscut, si-a cerut scuze public si s-a retras din viata publica. Ce vroiati mai mult ? :evil:

Dar de aici pana la scenarii bolnave sau acuze ca a impartit banii cu Oana, este cale lunga......chiar obraznicie as putea spune ! Oana nu are si nu a avut niciodata nevoie de bani, singurul lucru de care il putem acuza a fost ca a vrut sa conduca...dar nu este nimic rau in asta, cine nu vrea ? :D

Cred ca ar fi cazul sa inchidem acest topic, vad ca au inceput clonele sa-si dea cu parerea. :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”