ANALIZA TAVP 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Florentin Iuga »

Ma tot intreb, de ce porti toata polemica asta cu mine? Ce crezi ca poti rezolva? Ce castigi? Ce simti cu adevarat?
Chiar te simti maret, infailibil, atoatestiutor, judecatorul fara pata, gestionarul problemelor altora, impartitorul drepturilor si obligatiilor, mai presus de toti? Tu chiar nu ai avut copilarie? Aia care ne defineste?
Spuneai mai devreme despre "copilul" care acum ii ataca pe cei care l-au ajutat. Nu simti nicio analogie cu ce faci tu?
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florentin Iuga scrie:Ma tot intreb, de ce porti toata polemica asta cu mine? Ce crezi ca poti rezolva? Ce castigi? Ce simti cu adevarat?
Chiar te simti maret, infailibil, atoatestiutor, judecatorul fara pata, gestionarul problemelor altora, impartitorul drepturilor si obligatiilor, mai presus de toti?
Nu sunt mai presus de toti. Dar fata de tine, da. Ptr ca am 20 de ani de pescuit in spate si 7 ani de competitii....Si de aceea imi permit sa ma amestec in multe discutii legate de pescuit. TU, in ce calitate intervi ?
M-ai vazut pe mine pe forumurile realizatorilor de emisiuni TV ca imi dau cu parerea ? :roll: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Florentin Iuga »

Calitatile nu sunt notiuni constante, sunt variabile. Azi ai, maine doar crezi ca ai.
In ceea ce priveste vechimea in pescuit, regret sa te anunt ca nu o sa ma ajungi niciodata pentru ca intotdeauna voi avea cu 24 de ani mai mult.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de victorash »

Am sa vorbesc cu Victorash, sa vedem daca ma lasa sa te mai "bantui"
De ce? Victorash e papusarul tau sa-i ceri voie?


daca e vorba despre mine...sa stiti ca io pot sa va injur pe amandoi in egala masura :lol:
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Acum te astept sa zici si de mine ca sunt betiv, ca am vandut peste in facultate si alte detalii intime.... :oops:
In toate postarile mele m-am legat STRICT DE PESCUIT IN COMPETITII !

Copil fiind ma jucam cu un caine maidanez care se atasase de mine. Odata l-am gasit cu un os mare pe care se chinuia sa-l sparga. Voiam sa ma joc cu cainele si m-am apropiat . In acel moment a sarit la mine si m-a marait ... Atunci am aflat de la un vecin ca nu este bine sa te apropii de un caine care mananca ...

Gresala mea este ca pana acum nu am stiut ca este valabil si la oameni ...

Te rog sa-mi stergi contul de pe acest site.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu trebuie sa ti-l sterg. Ai varianta sa nu postezi.

PS Legat de caini. Acum 3 ani am avut un ciobanesc mioritic la tara. La inceput era jucaus si haios. Apoi a crescut si a inceput sa latre si sa muste. Apoi, a inceput sa se bata cu restul cainilor din sat, pe care ii batea non stop. Devenise foarte sigur pe el si foarte increzut.....A trebuit sa-l duc la o stana, nu ma mai intelegeam cu el si se dadea la toata lumea.
Intr-o zi , un urs a atacat stana. Toti caini latrau, numai Gore (ca asa il chema) a avut nesabuinta (sau curajul prostesc) sa atace..... sperand ca il vor urma si ceilalti caini.:( In cateva minute zacea intr-o balta de sange, cu beregata sfasiata....restul cainilor au fugit la timp , scapand cu viata. :!:
URSUL, a plecat nestingherit in padure cu prada, dovedind inca o data ca este si va ramane stapanul padurii. Si uitand in cateva ore ca a existat un catel curajos pe nume Gore..... :idea:

Sa fi iubit. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
sergiu_q
Mesaje: 60
Membru din: Lun Sep 15, 2008 18:56

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de sergiu_q »

Vladut Mateianu scrie:Nu trebuie sa ti-l sterg. Ai varianta sa nu postezi.

PS Legat de caini. Acum 3 ani am avut un ciobanesc mioritic la tara. La inceput era jucaus si haios. Apoi a crescut si a inceput sa latre si sa muste. Apoi, a inceput sa se bata cu restul cainilor din sat, pe care ii batea non stop. Devenise foarte sigur pe el si foarte increzut.....A trebuit sa-l duc la o stana, nu ma mai intelegeam cu el si se dadea la toata lumea.
Intr-o zi , un urs a atacat stana. Toti caini latrau, numai Gore (ca asa il chema) a avut nesabuinta (sau curajul prostesc) sa atace..... sperand ca il vor urma si ceilalti caini.:( In cateva minute zacea intr-o balta de sange, cu beregata sfasiata....restul cainilor au fugit la timp , scapand cu viata. :!:
URSUL, a plecat nestingherit in padure cu prada, dovedind inca o data ca este si va ramane stapanul padurii. Si uitand in cateva ore ca a existat un catel curajos pe nume Gore..... :idea:

Sa fi iubit. :wink:
poate e mai bine sa mori ca un leu decat sa traiesti ca un caine :)

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de victorash »

Cred ca profesorii vostri de lb romana ar fi fericiti sa constate ca alegoria a fost in fine inteleasa...si aplicata corespunzator. Cu toate astea, pastrand proportia discutiei va anunt ca deasupra lui gore si respectiv ursului "troneaza" nu unul, ci mai multi vanatori :D
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

da Victore, dar "vanatorii" nu uita ca se supun TOTI regulilor AGVPS-ului..... :D :wink:

PS Si AGVPS protejeaza intotdeauna "ursii" , ca sa nu ajunga pe cale de disparitie ............... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de victorash »

cercul e mare...de aia am zis ca pastrez proportiile..in povestirea mea vanatorul e agvps..ursii nu vor disparea niciodata ca ii protejeaza vanatorul, gore iese din discutie aici, desi ai putea spune ca vanatorul il creste pe gore , dar daca ursul incepe sa se dea la oi e impuscat de vanator...ca pana la urma pe vanator oile il intereseaza ca de acolo papa si el :wink:
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”