salut

http://www.normark.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Normark

Încuiat
PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2693
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Normark

Mesaj de PallBogdan »

Asta se intampla cand sunt singurii in Romania...

Avatar utilizator
adriancc
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Aug 13, 2016 22:14
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Normark

Mesaj de adriancc »

nu inteleg de ce mai cumparati din Romania ?!!!! ,pe langa ca sunt scumpe ca dracu in comparatie cu Germania si UK ,mai sunt si proaste dupa cate se pare...acum nu-mi dau seama cine face japca ,ori magazinele ori importatorul ,si in plus mai e si intelegerea asta intre magazine,ca la noi toti au acelasi pret,sau poate asa sunt conditionati sa vanda ...
C&R, un alt mod de a "savura" peștele.

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Normark

Mesaj de Carping Club »

In legatura cu opiniile exprimate mai sus de catre colegul nostru Cristian Jugaru, vrem sa mentionam ca acestea sunt expuse in numele sau personal si nu reprezinta un punct de vedere oficial al clubului sportiv Carping Club. Totusi, legat de acest subiect, poate ca importatorii/producatorii de echipamente ar trebui sa aiba in vedere un sistem de garantie extinsa ( contra cost ) pentru echipamentele furnizate unor cluburi sportive. In mod cert aceste echipamente sunt exploatate intr-un regim mult mai dur ca frecventa si efort de catre pescarii unui club angrenat in competitii, decat cele ale unor pescari care practica aceasta activitate in mod ocazional, ca si hobby.

Cristian Rudeanu

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Normark

Mesaj de osc1or »

Carping Club scrie:In legatura cu opiniile exprimate mai sus de catre colegul nostru Cristian Jugaru, vrem sa mentionam ca acestea sunt expuse in numele sau personal si nu reprezinta un punct de vedere oficial al clubului sportiv Carping Club. Totusi, legat de acest subiect, poate ca importatorii/producatorii de echipamente ar trebui sa aiba in vedere un sistem de garantie extinsa ( contra cost ) pentru echipamentele furnizate unor cluburi sportive. In mod cert aceste echipamente sunt exploatate intr-un regim mult mai dur ca frecventa si efort de catre pescarii unui club angrenat in competitii, decat cele ale unor pescari care practica aceasta activitate in mod ocazional, ca si hobby.

Cristian Rudeanu
Si in acest caz, cine suporta garantia extinsa (contra cost)? Pescarul sau clubul?
Ei nu onoreaza garantiile punct.. ce sa mai vorbim de garantii extinse?
Mie mi-au refuzat un varf de velocity rupt cu un raport de "constatare" prin care mentionau ca posibila cauza a ruperii varfului urmele de mizerie de pe lanseta. O expertiza nu trebuie sa contina cuvinte precum "posibila cauza". Daca este expertiza terbuie sa se bazeze pe lucruri concrete, nu presupuneri.
Scrie undeva pe bonul e garantie ca daca e lanseta prafuita se rupe mai repede?

Atitudine dupa parerea mea trebuie sa ia si magazinele partenere care colaboreaza cu Normak.. pana la urma imaginea lor este afectata... si asta pentru ce? pentru un varf de lanseta de 200 lei?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
cristi.rusu
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 22, 2016 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Normark

Mesaj de cristi.rusu »

DaFishMan scrie:toate ca toate, dar pana la urma eu cu cine votez??? mtx 14 pe care le folosesc de 3 ani fara probleme sau velocity (ma batea gandul sa-mi iau)... halp!!! :lol:
Eu mi am vandut Beast Master-ele si am luat MTX 16.Nu regret deloc mutarea facuta.

Avatar utilizator
adriancc
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Aug 13, 2016 22:14
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Normark

Mesaj de adriancc »

Carping Club scrie:In legatura cu opiniile exprimate mai sus de catre colegul nostru Cristian Jugaru, vrem sa mentionam ca acestea sunt expuse in numele sau personal si nu reprezinta un punct de vedere oficial al clubului sportiv Carping Club. Totusi, legat de acest subiect, poate ca importatorii/producatorii de echipamente ar trebui sa aiba in vedere un sistem de garantie extinsa ( contra cost ) pentru echipamentele furnizate unor cluburi sportive. In mod cert aceste echipamente sunt exploatate intr-un regim mult mai dur ca frecventa si efort de catre pescarii unui club angrenat in competitii, decat cele ale unor pescari care practica aceasta activitate in mod ocazional, ca si hobby.

Cristian Rudeanu
mi-e teama sa nu patiti(cluburi sportive) ca firmele de taxi la achizitionarea masinilor, unde garantia scade la jumate` :D ,asa ca mai bine nu mai amintiti de asa ceva :) ...unele nu rezista nici cat au garantie,dar mai mult :D .....cat despre exploatare,nu sunt de acord cu cele spuse de d-voastra...garantia trebuie sa fie garantie, indiferent de conditiile de exploatare...sau sa scrie clar la specificatii ca beneficiaza de garantie x ani in conditii de pescuit de relaxare, o zi pe saptamana si sa nu arunci cu ele mai mult de x ori/partida :))) ...Totusi traim in minunata tara Romania ,unde seriozitatea si si prestigiul le intalnesti rar.
C&R, un alt mod de a "savura" peștele.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “NORMARK”