Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Vladut imi cer scuze nu am vrut sa sune asa. Stiu ca nu toate cluburile.si ca sa-i raspund la domnul orhei la punctul 1 nu am pescuit niciodata pe lacul corbu dar ne dorim foarte mult pt ca pt noi este o balta noua

razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Si nu am vrut sa supar pe nimeni cu cuvintele pe care le-am spus. Repet daca se doreste si se voteaza corbu venim cu tot dragul. Si ca sa-i raspund la domnul orhei la punctul doi in ultimii doi ani am fost la 21 de concursuri interne si internationale trei locuri unu un loc doi si in rest multa placere pt pescuit

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

razvan vero baits scrie:Si nu am vrut sa supar pe nimeni cu cuvintele pe care le-am spus. Repet daca se doreste si se voteaza corbu venim cu tot dragul. Si ca sa-i raspund la domnul orhei la punctul doi in ultimii doi ani am fost la 21 de concursuri interne si internationale trei locuri unu un loc doi si in rest multa placere pt pescuit

Unde v-ati clasat pe locul 1?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cineva cerea mai devreme dovezi. Iata cum stau datele problemei, cum pun problema cluburile semnatare ale urmatorului comunicat :

Propunerea echipelor privind Campionatul AGVPS 2017, criteriu de selectie pentru Campionatul Mondial.

1. Locul de desfasurare - Corbu Lake

2. Semifinala 25 - 28 mai; finala 15-18 iunie

3. In mansa semifinala/eliminatorie din care se califica 6 echipe pentru finala
daca participa un numar de echipe mai mare sau egal cu 14 se vor face sub-sectoare, dupa sistemul CIPS.

4. Arbitraj - Gabi Calota (arbitru sef) cu echipa sa, iar deciziile importante
se vor lua de un consiliu format din 5 manageri (trasi la sorti), dupa modelul CIPS.

5. Competitia va fi fiscalizata legal.

6. In ceea ce priveste delegatul AGVPS la Campionatul Mondial precum si rolul
sefului subcomisiei de crap in desfasurarea concursului national din 2017 ne
rezervam dreptul sa asteptam raspunsul la memoriul inaintat AGVPS referitor
la cheltuielile evenimentului similar din 2016. Dupa ce ni se va prezenta,
cu documente legale, cum au fost cheltuiti banii anul acesta ne vom pronunta.

Catre,Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor din RomaniaIn atentia d-lui Neculai SELARU, director general d-lui Teodor BENTU, presedinte comisia de competitii d-lui Oliviu ORHEI, presedinte subcomisia de pescuit la crapMEMORIUAvand in vedere ca anul acesta, pentru Campionatul AGVPS de pescuit la crap -criteriu de stabilire a echipei nationale in vederea Campionatului Mondial, echipeleparticipante au achitat in contul institutiei d-voastra urmatoarele sume:- etapa 1 - 12 echipe x 1550 lei (100 lei platiti pe balta) + 1000 lei CI Carp Club = 19.600 lei- etapa 2 - 6 echipe x 2810 lei = 16.860 leiTOTAL - 36.460 leiAtasam dovezile platilor facute in contul institutiei d-voastra.Cu mentiunea ca sumele de mai sus au fost stabilite in subcomisia de pescuit la crappentru acoperirea integrala a costurilor competitiei.In sedinta din data de 8 noiembrie 2017 am fost informati verbal de seful subcomisieica banii au fost cheltuiti in totalitate, cu documentejustificative legale, pe organizare, arbitraj si teste anti-doping. Va solicitam respectuos sa binevoiti a ne prezenta justificarea legala a tuturorcheltuielilor, pentru a sti cum au fost folositi integral banii pe care i-am platit.De asemenea, dorim sa ne fie emise facturi pe sumele platite, pentru a putea justifica,la randul nostru, banii scosi din conturile cluburilor.Cu deosebita consideratie,Bogdan Dragan (CS Champions Carp Club)Andrei Vladeanu (Vulturul)Dragos Sinca (WLC Carp Club)Stefan Fasie (CC Corbu)Teodor Stefan Nitu (Club Tomis Carp)Vali Martoiu (Energy Brasov)George Tomescu (CS APS)Vlad Jegan (Planet Carp)Victor Oana (Pelicanul)


Semneaza :

Asociatia Club Sportiv CHAMPIONS Carp Club
A.V.P.S. Vulturul (The One Team - Vulturul)
ASOCIATIA CS WLC CARP CLUB
Club Crap Corbu CCC
Club Tomis Carp Constanta
Asociatia “Club Sportiv Green Lake”
ENERGY CARP – Brasov
Club Fair Play Fishing
Asociatia Enjoy Fishing Club – Focsani
AGVPS Neamt (CS Planet Carp)
Club Sportiv APS
Friends Carp Team
Asociatia "KAN-VIS" - Rm. Valcea
C.S.OLTENIA FISHING
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Serbia ungari si unul inromania si locul doi la cupa gabi viteza de anul asta de la doripesco

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bun, acum sa vedem cine semneaza aceasta cerere :

Asociatia Club Sportiv CHAMPIONS Carp Club
A.V.P.S. Vulturul (The One Team - Vulturul)
ASOCIATIA CS WLC CARP CLUB
Club Crap Corbu CCC
Club Tomis Carp Constanta
Asociatia “Club Sportiv Green Lake”
ENERGY CARP – Brasov
Club Fair Play Fishing
Asociatia Enjoy Fishing Club – Focsani
AGVPS Neamt (CS Planet Carp)
Club Sportiv APS
Friends Carp Team
Asociatia "KAN-VIS" - Rm. Valcea
C.S.OLTENIA FISHING

Il rog pe dl.Orhei sa ne spuna daca toate cluburile semnatare sunt membre(sau au macar actele de afiliere depuse la Agvps).
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de RSC »

Vladut Mateianu scrie:Cineva cerea mai devreme dovezi. Iata cum stau datele problemei, cum pun problema cluburile semnatare ale urmatorului comunicat :

Propunerea echipelor privind Campionatul AGVPS 2017, criteriu de selectie pentru Campionatul Mondial.

1. Locul de desfasurare - Corbu Lake

2. Semifinala 25 - 28 mai; finala 15-18 iunie

3. In mansa semifinala/eliminatorie din care se califica 6 echipe pentru finala
daca participa un numar de echipe mai mare sau egal cu 14 se vor face sub-sectoare, dupa sistemul CIPS.

4. Arbitraj - Gabi Calota (arbitru sef) cu echipa sa, iar deciziile importante
se vor lua de un consiliu format din 5 manageri (trasi la sorti), dupa modelul CIPS.

5. Competitia va fi fiscalizata legal.

6. In ceea ce priveste delegatul AGVPS la Campionatul Mondial precum si rolul
sefului subcomisiei de crap in desfasurarea concursului national din 2017 ne
rezervam dreptul sa asteptam raspunsul la memoriul inaintat AGVPS referitor
la cheltuielile evenimentului similar din 2016. Dupa ce ni se va prezenta,
cu documente legale, cum au fost cheltuiti banii anul acesta ne vom pronunta.

Catre,Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor din RomaniaIn atentia d-lui Neculai SELARU, director general d-lui Teodor BENTU, presedinte comisia de competitii d-lui Oliviu ORHEI, presedinte subcomisia de pescuit la crapMEMORIUAvand in vedere ca anul acesta, pentru Campionatul AGVPS de pescuit la crap -criteriu de stabilire a echipei nationale in vederea Campionatului Mondial, echipeleparticipante au achitat in contul institutiei d-voastra urmatoarele sume:- etapa 1 - 12 echipe x 1550 lei (100 lei platiti pe balta) + 1000 lei CI Carp Club = 19.600 lei- etapa 2 - 6 echipe x 2810 lei = 16.860 leiTOTAL - 36.460 leiAtasam dovezile platilor facute in contul institutiei d-voastra.Cu mentiunea ca sumele de mai sus au fost stabilite in subcomisia de pescuit la crappentru acoperirea integrala a costurilor competitiei.In sedinta din data de 8 noiembrie 2017 am fost informati verbal de seful subcomisieica banii au fost cheltuiti in totalitate, cu documentejustificative legale, pe organizare, arbitraj si teste anti-doping. Va solicitam respectuos sa binevoiti a ne prezenta justificarea legala a tuturorcheltuielilor, pentru a sti cum au fost folositi integral banii pe care i-am platit.De asemenea, dorim sa ne fie emise facturi pe sumele platite, pentru a putea justifica,la randul nostru, banii scosi din conturile cluburilor.Cu deosebita consideratie,Bogdan Dragan (CS Champions Carp Club)Andrei Vladeanu (Vulturul)Dragos Sinca (WLC Carp Club)Stefan Fasie (CC Corbu)Teodor Stefan Nitu (Club Tomis Carp)Vali Martoiu (Energy Brasov)George Tomescu (CS APS)Vlad Jegan (Planet Carp)Victor Oana (Pelicanul)


Semneaza :

Asociatia Club Sportiv CHAMPIONS Carp Club
A.V.P.S. Vulturul (The One Team - Vulturul)
ASOCIATIA CS WLC CARP CLUB
Club Crap Corbu CCC
Club Tomis Carp Constanta
Asociatia “Club Sportiv Green Lake”
ENERGY CARP – Brasov
Club Fair Play Fishing
Asociatia Enjoy Fishing Club – Focsani
AGVPS Neamt (CS Planet Carp)
Club Sportiv APS
Friends Carp Team
Asociatia "KAN-VIS" - Rm. Valcea
C.S.OLTENIA FISHING
E, acum inteleg care e problema cu CN-ul... :D ..era prea de tot insistenta celor 2-3 constanteni.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de the mover »

Și eu,acum înțeleg de ce a amuțit una lume :lol:
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de barbumarius »

the mover scrie:Și eu,acum înțeleg de ce a amuțit una lume :lol:
Ca bine graiesti :D

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Dar tu de unde ai Vladut toate documentele astea? Ești foarte informat. Nu avem nimic de ascuns. Am cerut justificarea legală a banilor cheltuiți la CN 2016, este un memoriu. Propunerea vine din partea mai multor cluburi si este pe pagina de fb...asta ce înseamnă??? Si culmea...membre AGVPS...nu sunt destule pentru tine? Vrei sa mai adunăm? Sau sa inventam vreo 4-5 cum fac alții. Oricum rușine stropitoarei! Insistenta este a voastră pentru HU, când peste 10 cluburi spun România, Corbu. Mai aveți puțin si implorau sa facem măcar o braila, casting, ceva, orice pe balta aia. Este ceva suspect...rău...aveți un mare interes acolo...care este ăla. Si termina cu interesul național ca devine penibil. Iar dnul Orhei are o fuga de idei mare de tot. Acum publică propunerea a 10 cluburi, după câteva h propune finala în Hu... are vreo datorie pe acolo. Cum te opui la propunerea atâtor cluburi??? Iei bate joc de noi. Dnul Orhei veti primi pe email datele de facturare, chiar dacă v-am dat banii cash...sa vad cum faceți acum. Sănătate tuturor!

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”