Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Dar tu de unde ai Vladut toate documentele astea? Ești foarte informat. Nu avem nimic de ascuns. Am cerut justificarea legală a banilor cheltuiți la CN 2016, este un memoriu. Propunerea vine din partea mai multor cluburi si este pe pagina de fb...asta ce înseamnă??? Si culmea...membre AGVPS...nu sunt destule pentru tine? Vrei sa mai adunăm? Sau sa inventam vreo 4-5 cum fac alții. Oricum rușine stropitoarei! Insistenta este a voastră pentru HU, când peste 10 cluburi spun România, Corbu. Mai aveți puțin si implorau sa facem măcar o braila, casting, ceva, orice pe balta aia. Este ceva suspect...rău...aveți un mare interes acolo...care este ăla. Si termina cu interesul național ca devine penibil. Iar dnul Orhei are o fuga de idei mare de tot. Acum publică propunerea a 10 cluburi, după câteva h propune finala în Hu... are vreo datorie pe acolo. Cum te opui la propunerea atâtor cluburi??? Iei bate joc de noi. Dnul Orhei veti primi pe email datele de facturare, chiar dacă v-am dat banii cash...sa vad cum faceți acum. Sănătate tuturor!

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Aia era problema, de unde le am ? Ma faci sa rad...
Am vrut doar sa demonstrez cum se fac lucrurile(a se citi lucraturile) in Romania, pe la spate.
Normal era sa vina fiecare si sa-si sustina punctul de vedere la sedinta de joi, in fata, cum este barbateste.

De interes national am vazut ca va doare in arici, nu mai insist, nu trebuie toata lumea sa gandeasca la fel. Dar ce o sa te faci(bine, nici nu stiu cu cine dialoghez,poate te semnezi) daca la sedinta cateva din cluburile semnatare vor vota altceva ? Sau daca vin si alte 10 cluburi care voteaza Ungaria ?
Iti iei jucariile si pleci acasa sau participi si acolo unde voteaza majoritatea, cum fac eu si baietii mei ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re:

Mesaj de RSC »

surgeon scrie: Insistenta este a voastră pentru HU, când peste 10 cluburi spun România, Corbu. Mai aveți puțin si implorau sa facem măcar o braila, casting, ceva, orice pe balta aia. Este ceva suspect...rău...aveți un mare interes acolo...care este ăla. Si termina cu interesul național ca devine penibil.
Acelasi lucru pot sa-l spuna si ceilalti: ca insistati prea mult pentru Corbu! In rest, oamenii chiar gandeau ok, doar ca interesele voastre au fost si sunt altele, dupa cum se poate vedea mai sus.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

M-am mai semnat...Nitu Teodor Stefan membru fondator Club Tomis Carp (surgeon=chirurg, meseria mea). Este o problema de unde ai documentul...ca nu înseamnă că unii oameni nu au cuvânt sau dnul Orhei are mana larga la documente. Dar nu mai contează...cel care l-a dat, este de nimic. Nu ai demonstrat nimic, decât faptul că 10-14 cluburi s-au întâlnit la o cafea si au stabilit ce este în favoarea lor...când sunt peste 10 cluburi de peste tot din tara se cheamă lucratura??? Sau zecile de clone de pe crapmania? Venim si susținem absolut tot, bărbătește, la sedinta. Si dacă din semnatarii documentului vor vota altceva, asta va arata calitatea lor umană. Si vreau sa vad si eu celelalte 10 cluburi care chiar vor veni la sedinta, ca membre AGVPS cu acte în regulă, si care vor vota Hu. Si da, ca formă de protest, deci nu cred ca se va vota vreodată Hu, nu vom participa, fiindcă nu ni se pare normal ca Campionatul național să se tina în altă tara...demonetizati cuvântul național si nu cred ca statutul AGVPS permite desfășurarea CN în altă tara. Interesul nostru este cunoscut, dar al vostru de fapt care este...?

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de gabi1 »

Mai aveți puțin si implorau ...
:shock:
güzel kadın(dan)...pe ce pune mâna, bagă-n gură! :lol: :lol:
Ultima oară modificat Mar Noi 22, 2016 20:40 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de oanavictor »

eu pun problema un pic altfel si anume

1 cine a initiat acest memoriu si cu ce scop !
2 de ce au fost contactate doar anumite cluburi si asociatii iar altele nu si aici ma refer doar la cele care au participat in 2016 !
3 de ce au fost contactate si au semnat memoriul cluburile si asociatiile noi afiliate stiut fiind faptul ca ele nu au fost participante la competitia din 2016 !
4 cluburile si asociatiile nou venite cunosc activitatea domnului Orhei !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de RSC »

oanavictor scrie:eu pun problema un pic altfel si anume

1 cine a initiat acest memoriu si cu ce scop !
2 de ce au fost contactate doar anumite cluburi si asociatii iar altele nu si aici ma refer doar la cele care au participat in 2016 !
3 de ce au fost contactate si au semnat memoriul cluburile si asociatiile noi afiliate stiut fiind faptul ca ele nu au fost participante la competitia din 2016 !
4 cluburile si asociatiile nou venite cunosc activitatea domnului Orhei !!!!!!!!!
http://www.crapmania.ro/forum/campionat ... 48184.html
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de surgeon »

gabi1 scrie:
Mai aveți puțin si implorau ...
:shock:
güzel kadın(dan)...pe ce pune mâna, bagă-n gură! :lol: :lol:
gabi1 am scris de pe telefon si autocorectarea isi face de cap...dar nu sunt agramat si cred ca am mai multi ani de scoala decat altii. O sa corectez cand intru pe laptop. Cat despre fata frumoasa...ce sa zic...ca nu stiu la ce te referi. O sa intreb comunitatea turca din Dobrogea...
Dnule Oana, stiu sigur ca stiati de acest memoriu si sunt unul dintre initiatori. Am contactat oamenii pe care ii stiam, ale caror numere de telefon le aveam si cu care aveam legaturi amicale. Iar memoriul referitor la cheltuieli este semnat doar de echipe care au participat la CN 2016.
Nu vad unde este lucratura, cand dintre 15 echipe participante la ultima sedinta, 10-11 echipe au semnat o propunere...dimpotriva, am aratat ca daca ne unim putem fi o forta si putem lua decizii.
Si cand majoritatea decide...
Nitu Teodor Stefan - membru fondator Club Tomis Carp, membru in CD al CTC.
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de gabi1 »

surgeon scrie:
gabi1 scrie:
Mai aveți puțin si implorau ...
:shock:
güzel kadın(dan)...pe ce pune mâna, bagă-n gură! :lol: :lol:
gabi1 am scris de pe telefon si autocorectarea isi face de cap...
Nitu Teodor Stefan - membru fondator Club Tomis Carp, membru in CD al CTC.
Mă scuzați domnu' doctor, înseamnă că domnu' Eliodor Manolea sau domnul Graur(post mortem) vă joacă feste. :wink:
Să vă dea Dumnezeu sănătate. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Eu zic sa-i spunem Campionatul National Corbu ca voi si asa nu pescuiti in alta parte de frica cred. Si da e normal sa va intalniti la cafea, sa va faceti jocurile, ca prostii din alta parte sunt doar simpli cotizanti. O seara deosebita. Clubul Sportiv Vero Baits refuza sa ia parte la orice combinatie inafara de un pescuit corect si sincer. Va multumim.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de gor965 »

Vad ca problema initiala s-a divizat. Nu mai e Vestul vs. Estul, acum mai e si problema cheltuielilor si de aici probabil si partizanatul unora (oarecum firesc). Legat de Vest si Est probabil ca sistemul cu semifinale zonale (parca la stationar era asa pe vremuri la AGVPS) ar rezolva cumva problema. Faci 2 semifinale, una la Corbu ptr. zona Est si una la Doripesco ptr. zona Vest, iei din fiecare pe primii 3 clasati si apoi tragi o finala in 6 unde e mai convenabil (in Ungaria daca e cazul) si cu asta basta. Treaba nasola e sa nu apara pretentii din partea de Nord ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”