Sibiu casting cup

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de mihai turiac »

Deci este cu circuit inchis si asta ? Eu nu pot incarca un spod
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de Alexandru Mihai »

jugarucristian scrie:
osc1or scrie:Se merge pe ideea 'nu-ti convine, stai acasa'.
Exact asta este raspunsul pe care l-am primit si chiar asta o sa fac, poate asa au loc de mine.

Legat de intrebarea mea de la primul post, chiar nu se prinde cineva, ca tot este la liber cu raspunsurile? :mrgreen:
Pai nu a auzit nimeni de tine in long castingul românesc !

Drept urmare nu îți face griji, ne descurcam si cu tine si fără tine!

Când ai sa demonstrezi ceva intr-un concurs de casting ( nu pe câmp la antrenamente ) atunci o sa te luam in considerare.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de Alexandru Mihai »

jugarucristian scrie:Ok,deci daca este public si tot simt toti sa se bage in seama si nu pot sa se abtina, sa isi dea toti cu parerea.
Chiar daca am rugat sa imi raspunda organizatorul si ati citit foarte clar asta.

Si legat de intrebarea ta, ca na'...acum sa raspundem...Raspunsul nu imi apartine.
Cica Abisfer nu este lanseta de serie pentru ca nu este facuta in fabrica.
Intrebarea mea este...unde o fi fost facut blank-ul ala, nu tot intr-o fabrica?
Avem voie cu lansete modificate....Abisfer este o lanseta modificata.
Niste tampenii de reguli care nu isi au rostul dupa ce a fost anuntat initial regulamentul.
NU SE SCHIMBA REGULILE IN TIMPUL JOCULUI.
Vino tu cu lanseta de serie si arunca 210 m așa cum te lauzi si ne dai si cu regulamentul in cap si cu câmpul!
Ma gândesc ca dai cu o lanseta LR 42 210 m poți sa dai si cu Beast Master sau Class la fel.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de jugarucristian »

Asa este, cand pleci cu coada intre picioare ca nu poti sa dai mai mult decat un pusti la antrenamente nu se pune, ai dreptate.
Culmea....dadeam cu beast master atunci :)
Tinand cont ca te antrenezi de ani buni si te duci la tot felul de concursuri de casting si eu am venit anul trecut prima data la astfel de iesiri :)

Poti sa mai spui ce vrei, chiar nu stiu de ce ai vrut sa mai mentionezi inca o data asta, ai spus pe grup odata si am inteles ca sunt un nimeni, dar de ce ai mai vrut sa mentionezi si aici....nu stiu.
Bafta la concurs!
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de gabi1 »

jugarucristian scrie:De mentionat ca la castingul de pe 27.12 au fost 4 aruncari consecutive de peste 200m, care mi-au apartinut, cea mai buna avand 210m.
Acestea fiind si cele mai bune din ziua respectiva.
Ansamblul folosit a fost Abisfer LR42+mulineta xtc+monofilament 0.235 ultraknot+plumb 126g :)
A dracu trufia asta când mor lăudătorii. :wink:
Dl.Jugaru, am senzația că sunteți un sclifosit simandicos, care are mereu dreptate. Știti cum spun cei din tribune: "într-o mână..." :lol: :lol:
ps.Universul are 13 miliarde de ani. Tu câți ani ai? 18, 23, 27?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de Alexandru Mihai »

jugarucristian scrie:Asa este, cand pleci cu coada intre picioare ca nu poti sa dai mai mult decat un pusti la antrenamente nu se pune, ai dreptate.
Culmea....dadeam cu beast master atunci :)
Tinand cont ca te antrenezi de ani buni si te duci la tot felul de concursuri de casting si eu am venit anul trecut prima data la astfel de iesiri :)

Poti sa mai spui ce vrei, chiar nu stiu de ce ai vrut sa mai mentionezi inca o data asta, ai spus pe grup odata si am inteles ca sunt un nimeni, dar de ce ai mai vrut sa mentionezi si aici....nu stiu.
Bafta la concurs!
Hai sa îți spun care sunt diferențele dintre noi:

1. Eu ma antrenez cu fir de 0,26 mm.....tu cu fir de 0,235 mm.
2. Eu particip la concursuri de casting indiferent de numele participanților si culmea ma clasez in primi 5 mai mereu ( sunt modest acum....am si 3 podiumuri )....pe tine nu te-am văzut la nici un concurs la care am participat eu .
3. Tu când ai văzut ca vine Cristi Mihalcea la Sibiu nu ai știut cum sa te retragi, eu L-am sunat pe Cristi si i-am transmis așa : fie ca cel mai bun sa câștige.
4. Mie îmi plac competițiile cu cei mai puternici, nu ai idee cât de bine ma simt când las in urma aruncători cu renume....pe când tu te mulțumești cu antrenamentele de pe câmp si te mulțumești sa îți Bati colegi de antrenamente.

Revin : antrenamentele in grup nu ma INTERESEAZĂ asta ca sa îți între odată in cap, ma interesează doar când ma duc singur, ai si văzut ca evit sa ies la antrenamente cu mai mulți aruncători, de aceea nu ma interesează ca la nu știu ce antrenament ai dat mai mult decât mine.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de jugarucristian »

Altu' care le stie pe toate, ti-am mai spus eu tie ce-ti doresc.
Ai dreptate, sunt un sclifosit simandicos.
Nu stiu cu ce deranjeaza postarea aia, nu este lauda, dar pe topicul ala anuntam rezultatele de fiecare data.
Cum de ai vazut doar postarea aia?
Am 23 de ani, daca tot te intereseaza.

Pentru Max....In iesirile alea dadeai cu fire de 0.2 si cu Potential si degeaba.
Nu are rost sa mai comentez, eu am cerut un raspuns din partea organizatorului si s-a ajuns aici, nici macar nu v-ati prins ce este in neregula cu intrebarea mea din primul post.
Ultima oară modificat Vin Dec 30, 2016 8:47 de către jugarucristian, modificat 1 dată în total.
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de gabi1 »

jugarucristian scrie:Altu' care le stie pe toate, ti-am mai spus eu tie ce-ti doresc.
Ai dreptate, sunt un sclifosit simandicos.
Nu stiu cu ce deranjeaza postarea aia, nu este lauda, dar pe topicul ala anuntam rezultatele de fiecare data.
Cum de ai vazut doar postarea aia?
Am 23 de ani, daca tot te intereseaza.
Nu-mi amintesc toate bazaconiile care le debitezi.
Reamintește-mi acum dacă tot ești ''încălzit''.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de Daniel Ene »

Alexandru Mihai scrie:
jugarucristian scrie:
osc1or scrie:Se merge pe ideea 'nu-ti convine, stai acasa'.
Exact asta este raspunsul pe care l-am primit si chiar asta o sa fac, poate asa au loc de mine.

Legat de intrebarea mea de la primul post, chiar nu se prinde cineva, ca tot este la liber cu raspunsurile? :mrgreen:
Pai nu a auzit nimeni de tine in long castingul românesc !

Drept urmare nu îți face griji, ne descurcam si cu tine si fără tine!

Când ai sa demonstrezi ceva intr-un concurs de casting ( nu pe câmp la antrenamente ) atunci o sa te luam in considerare.
Chiar un nimeni nu e:
http://www.crapmania.ro/forum/competiti ... 75-45.html
Va propun o confruntare pe camp si o lamuriti, chiar si azi.
Daca vreti si cu un mic pariu.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sibiu casting cup

Mesaj de viper28 »

gabi1 scrie:
jugarucristian scrie:De mentionat ca la castingul de pe 27.12 au fost 4 aruncari consecutive de peste 200m, care mi-au apartinut, cea mai buna avand 210m.
Acestea fiind si cele mai bune din ziua respectiva.
Ansamblul folosit a fost Abisfer LR42+mulineta xtc+monofilament 0.235 ultraknot+plumb 126g :)
A dracu trufia asta când mor lăudătorii. :wink:
Dl.Jugaru, am senzația că sunteți un sclifosit simandicos, care are mereu dreptate. Știti cum spun cei din tribune: "într-o mână..." :lol: :lol:
ps.Universul are 13 miliarde de ani. Tu câți ani ai? 18, 23, 27?
Dl Gabi1 se pare ca parerile noastre se intersecteaza inca odata. Din fata tastaturii, toti sunt analisti. Nu cred sa va fi vazut vreodata pe camp cu noi, indiferent daca au fost 2 sau -12 grade afara(crede-ma ca au fost). Cum poti sa il faci sclifosit simandicos? Ca si-a expus parerea in stilu-i caracteristic?!! Doar tu ai mentionat, are o varsta! Nu cred ca noi eram COPTI la minte la varsta lui.
Nu crezi ca discutiile cu referire la casting, ar trebuie sa fie alimentate de cei care ies pe camp, la castind, indiferent ca e uscat, zapada sau namol?
Indiferent ce persoane au fost la casting, mereu a fost in top 5 la aruncari 8) . Ca nu stie el sa isi dovedeasca calitatile intr-un concurs oficial, asta este altceva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”