Campionatul AGVPS 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Razvan Black
Mesaje: 21
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:13

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Razvan Black »

...au mai fost cazuri cand Basel a batut Realul....cand Foresta a batut Dinamo....cand Mioveni a batut Steaua....etc...:))
asa ca un pic de modestie nu strica!!! :))

Avatar utilizator
marius e. badea
Mesaje: 391
Membru din: Sâm Noi 17, 2012 19:19
Puncte: 0
Localitate: BRAILA

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de marius e. badea »

Alexandru Popescu scrie:Nu inteleg de ce va agitati cu cluburile noi si vechi. Uitati-va anul trecut si in anii precedenti. Pescari consacrati care migreaza de la un club la altul. Poate o sa existe o situatie in care abia a fost inffintat acest club/asociatie etc... special pentru participarea la Cn 2017, iar ca si pescari sa fie unii consacrati, ex campioni s.a.m.d.
Suprizele abia acum incep sa apara, o sa vedeti cum pleaca unii de la altii pe ultima suta de metrii. Aveti rabdare, distractia incepe pe la sfarsitul lunii Ianuarie, docamdata sa asteptam sarbatorile, taierea porcului, sarmale....
Ia zi tu mai Alexandru,lumineaza-ne si pe noi cine migreaza de la ce club la ce club? Surprinde-ne cu surprizele tale. Sfatul meu....lasa-i pe cei implicati in fenomenul asta numit C.N. sa comenteze aici. Taie porcul linistit si fa-ti planul pe 2017. :wink:
All I need is a stick,a string and a needle,then let the fish come!
ENJOY FISHING CLUB-ROMANIA

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Razvan Black scrie:...au mai fost cazuri cand Basel a batut Realul....cand Foresta a batut Dinamo....cand Mioveni a batut Steaua....etc...:))
asa ca un pic de modestie nu strica!!! :))
Pai pe asta ne bazam si noi, ca de aia insistam. :D

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

marius e. badea scrie:
Alexandru Popescu scrie:Nu inteleg de ce va agitati cu cluburile noi si vechi. Uitati-va anul trecut si in anii precedenti. Pescari consacrati care migreaza de la un club la altul. Poate o sa existe o situatie in care abia a fost inffintat acest club/asociatie etc... special pentru participarea la Cn 2017, iar ca si pescari sa fie unii consacrati, ex campioni s.a.m.d.
Suprizele abia acum incep sa apara, o sa vedeti cum pleaca unii de la altii pe ultima suta de metrii. Aveti rabdare, distractia incepe pe la sfarsitul lunii Ianuarie, docamdata sa asteptam sarbatorile, taierea porcului, sarmale....
Ia zi tu mai Alexandru,lumineaza-ne si pe noi cine migreaza de la ce club la ce club? Surprinde-ne cu surprizele tale. Sfatul meu....lasa-i pe cei implicati in fenomenul asta numit C.N. sa comenteze aici. Taie porcul linistit si fa-ti planul pe 2017. :wink:

Nu ai rabdare? In sportul acesta, rabdarea este esentiala. In Cn`ul din 2016 au fost surprize mari, eu zic sa bagam la pariuri sa vedem cate loturi raman intregi ca in 2016 :d. Sa nu mai zic 2015...
...

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de cornelserbu »

Gaboitza scrie:Ca sa creezi plus-valoare, trebuie sa investesti diverse resurse. Depinde ce se doreste.
plusvaloarea, sau profitul, cum vrei sa-i spui, se "creeaza" in afaceri, aici cred ca se "doreste" performanta...sa nu le amestecam :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gaboitza
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 11, 2015 14:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Gaboitza »

cornelserbu scrie:
Gaboitza scrie:Ca sa creezi plus-valoare, trebuie sa investesti diverse resurse. Depinde ce se doreste.
plusvaloarea, sau profitul, cum vrei sa-i spui, se "creeaza" in afaceri, aici cred ca se "doreste" performanta...sa nu le amestecam :wink:
Conform definitiei, va dau dreptate. Eu mi-am permis sa fac o analogie intre domeniul financiar si pescuit :). Nu este musai sa fie si adevarata.

- Plusvaloare absoluta in pescuit : marim orele de pescuit si adaugam know-how direct proportional cu efortul depus
- Plusvaloare relativa in pescuit : eficientizarea timpului petrecut la pescuit.

O liga formata din cluburi foarte puternice va crea plusvaloare relativa peste tot (performanta).
O liga formata din cluburi amestecate va crea plusvaloare relativa pentru echipele mai slabe (performanta)
O liga formata din cluburi slabe va crea plusvaloare absoluta (performanta)

Cu stima,
Gabi

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de cornelserbu »

Gaboitza scrie:
cornelserbu scrie:
Gaboitza scrie:Ca sa creezi plus-valoare, trebuie sa investesti diverse resurse. Depinde ce se doreste.
plusvaloarea, sau profitul, cum vrei sa-i spui, se "creeaza" in afaceri, aici cred ca se "doreste" performanta...sa nu le amestecam :wink:
Conform definitiei, va dau dreptate. Eu mi-am permis sa fac o analogie intre domeniul financiar si pescuit :). Nu este musai sa fie si adevarata.

- Plusvaloare absoluta in pescuit : marim orele de pescuit si adaugam know-how direct proportional cu efortul depus
- Plusvaloare relativa in pescuit : eficientizarea timpului petrecut la pescuit.

O liga formata din cluburi foarte puternice va crea plusvaloare relativa peste tot (performanta).
O liga formata din cluburi amestecate va crea plusvaloare relativa pentru echipele mai slabe (performanta)
O liga formata din cluburi slabe va crea plusvaloare absoluta (performanta)

Cu stima,
Gabi
asta-n teorie...in practica insa, se face performanta de vreo 12 ani in orice conditii...e bine !
numai bine ! :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gaboitza
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 11, 2015 14:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Gaboitza »

asta-n teorie...in practica insa, se face performanta de vreo 12 ani in orice conditii...e bine !
numai bine ! :D
Din fericire, in speta de mai sus apare o variabila pe care este imposibil sa o controlezi : "Talentul". Dumnezeu a binecuvantat acest popor si ne-a dat toate resursele de care avem nevoie. Sunt mandru cand vad ca se obtin rezultate extraordinare, la nivel mondial, fara a avea suportul financiar, si nu numai, din partea celor care au o functie de decizie in tara asta.
Performanta in Romania se face cu sacrificii enorme. Toti asteapta rezultate, putini fac cate ceva ca sa ajute.
Respect tututor celor care fac performanta in Romania, dar si celor care contribuie la realizarea ei.
Sarbatori fericite si multe medalii in noul an ce vine!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

Gaboitza scrie:
asta-n teorie...in practica insa, se face performanta de vreo 12 ani in orice conditii...e bine !
numai bine ! :D
Din fericire, in speta de mai sus apare o variabila pe care este imposibil sa o controlezi : "Talentul".
şi mai există ceva. microbul sau pasiunea!
federaţia de carton caută să afilieze noi cluburi după ultima epurare. la prima strigare vii cu o miuţă ca taxă de afiliere şi cu o altă miuţă cotizaţia anuală. asta aşa de control ca să te acomodezi. nu zic şi agvps percepe nişte bani, dar parcă îşi dau seama că nu oferă nimic şi sunt mai moderaţi faţă de membrii afiliaţi. pescarii au supravieţuit cum au putut, unii mai bine alţii mai puţin bine, dar eu cred că pasiunea este numitorul comun.

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

Taxa la CN AGVPS se plateste in contul presedintelui Federatiei? Ca asa inteleg din ultimele postari.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”