Mulinete Decathlon

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Tritoiu Dragos »

A fost cineva si a probat/incercat mulineta aceasta la Dechatlon? Ma refer la Daiwa. Eu din ce mi-aduc aminte m-am uitat acu ceva vreme la ea si parea cam "deselata". O sa incerc sa ma opresc diseara la Dechatlon sa ma mai uit inca odata.

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Simu Alexandru »

Tritoiu Dragos scrie:A fost cineva si a probat/incercat mulineta aceasta la Dechatlon? Ma refer la Daiwa. Eu din ce mi-aduc aminte m-am uitat acu ceva vreme la ea si parea cam "deselata". O sa incerc sa ma opresc diseara la Dechatlon sa ma mai uit inca odata.
:lol: :lol: :lol:
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Alin Galbenu »

As prefera oricand Adonis 7000, in locul acestei Daiwa.
Imagine

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Tritoiu Dragos »

Am vazut-o ..parea o mulineta proaspat pusa pe raft adica nu una d-aia incercata de toti pescarii care au trecut prin Dechatlon..Daca nu avea ea vreo buba ceva eu zic ca mulineta asta nu poate fi folosita la pescuit:)...Nu are antiretur infinit si are o cursa de aproape 10 la 100 pana se blocheaza cand o ia rotorul inapoi. Cand dai pick upul peste cap sa arunci are aceiasi oscilatie. Nici nu are un punct in care sa stea fix cand arunci. La fel probabil cand intepi ...daca intepi...o sa zdrangane inainte-inapoi in cei 10% . Si are si momente in care daca esti iute si o iei prin surprindere nu agata antireturul pe o cursa si mai lunga.

Cel putin asa functiona mulineta pe care am probat-o eu..Acu nu stiu daca cumva avea ea vreun defect, dar ca aspect era ca scoasa din cutie spre deosebire de adonisi, avoceti si alti mulineti vecini din care curgeau suruburi, manere, tamburi dupa ce au fost probate de pescari care probabil au avut nevoie ba de un fluture de frana ba de vreun capacel dala care strange manerul . Posibil ca emblem x dasta sa nu aiba nimeni ca prea era completa.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Alin Galbenu »

Tritoiu Dragos scrie:Am vazut-o ..parea o mulineta proaspat pusa pe raft adica nu una d-aia incercata de toti pescarii care au trecut prin Dechatlon..Daca nu avea ea vreo buba ceva eu zic ca mulineta asta nu poate fi folosita la pescuit:)...Nu are antiretur infinit si are o cursa de aproape 10 la 100 pana se blocheaza cand o ia rotorul inapoi. Cand dai pick upul peste cap sa arunci are aceiasi oscilatie. Nici nu are un punct in care sa stea fix cand arunci. La fel probabil cand intepi ...daca intepi...o sa zdrangane inainte-inapoi in cei 10% . Si are si momente in care daca esti iute si o iei prin surprindere nu agata antireturul pe o cursa si mai lunga.

Cel putin asa functiona mulineta pe care am probat-o eu..Acu nu stiu daca cumva avea ea vreun defect, dar ca aspect era ca scoasa din cutie spre deosebire de adonisi, avoceti si alti mulineti vecini din care curgeau suruburi, manere, tamburi dupa ce au fost probate de pescari care probabil au avut nevoie ba de un fluture de frana ba de vreun capacel dala care strange manerul . Posibil ca emblem x dasta sa nu aiba nimeni ca prea era completa.
Era noua cea pe care ai pus mana. Dar asa merge ea :mrgreen:
De asta am si recomandat altceva.
Imagine

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Tritoiu Dragos »

Atunci intradevar adonis e mai ok...mergea mai bine chiar daca nu mai avea fluturele de frana si capacelul care strange manerul :lol:

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mulinete Decathlon

Mesaj de osc1or »

Tritoiu Dragos scrie:Atunci intradevar adonis e mai ok...mergea mai bine chiar daca nu mai avea fluturele de frana si capacelul care strange manerul :lol:
Si la decathlon la baneasa era un adonis expus pur si simplu distrus. Lipseau piese din el, avea super jocuri din toate incheieturile.. oare nu le verifica nimeni periodic?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Sorin Calin
Mesaje: 126
Membru din: Joi Ian 15, 2015 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Sorin Calin »

Si in Pallady la fel ,piese lipsa... nu iti poti face o idee despre mulineta,se pare ca asa se iese la Dechatlon la "cumpărături"
Nume utilizator schimbat din domnitoru'

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Tritoiu Dragos »

eu tot la Pallady l-am vazut. De fapt cred ca doar acolo mai se gaseste Daiwa cf sitului Dechatlon.

osc1or scrie:
Si la decathlon la baneasa era un adonis expus pur si simplu distrus. Lipseau piese din el, avea super jocuri din toate incheieturile.. oare nu le verifica nimeni periodic?

Poate asa e modelul :lol:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Mulinete Decathlon

Mesaj de Alin Galbenu »

Poti ruga pe cineva, sa-ti prezinte una noua, oricand.
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”