6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de Gabi Tomulescu »

apo fishing scrie:
Gabi Tomulescu scrie:Din pacate ce s a intamplat cu Abbara este un scenariu trist pentru fenomenul acesta. Am fost personal la Ali si Adel la sediu cand am discutat despre inscrierea lotului in turneu. Garantau 1000% participarea neluand in calcul situatia de fata. Din ce am inteles acum, pescarii lor de baza au parasit gruparea. Un exeplu dealtfel negativ si din partea pescarilor care aleg sa rezolve lucrurile pe ultima suta de metrii inaintea competitiilor importante. Probabil ca au si ei dreptatea lor. Fiecare are dreptul sa faca parte, sau nu dintr-un club, dar felul in care o faci sau in care te desparti este deasemenea important. IN aceasta situatie Clubul Abbara are ocazia sa dea o sansa unor pescari tineri, la o competitie de inalt nivel. NU ar fii primul astfel de gest din partea lor si poate, de ce nu, isi gasesc noi pescari pentru viitor. Pacat de situatie !
Acceptam un cartonas galben :lol: nu ne suparam, sper ca nici tu sa nu o faci :)
Departe de mine gandul asta. Doar imi pare rau de situatie, si merita tras un semnal de alarma dupa aceasta conjunctura, atat pentru sportivi cat si pentru conducatorii cluburilor de pescuit.
Lucrurile trebuiesc luate mai in serios pentru ca se pierd bani, timp si sperante.

Fir intins in continuare.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

apo fishing
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 03, 2015 14:14

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de apo fishing »

Gabi Tomulescu scrie:
apo fishing scrie:
Gabi Tomulescu scrie:Din pacate ce s a intamplat cu Abbara este un scenariu trist pentru fenomenul acesta. Am fost personal la Ali si Adel la sediu cand am discutat despre inscrierea lotului in turneu. Garantau 1000% participarea neluand in calcul situatia de fata. Din ce am inteles acum, pescarii lor de baza au parasit gruparea. Un exeplu dealtfel negativ si din partea pescarilor care aleg sa rezolve lucrurile pe ultima suta de metrii inaintea competitiilor importante. Probabil ca au si ei dreptatea lor. Fiecare are dreptul sa faca parte, sau nu dintr-un club, dar felul in care o faci sau in care te desparti este deasemenea important. IN aceasta situatie Clubul Abbara are ocazia sa dea o sansa unor pescari tineri, la o competitie de inalt nivel. NU ar fii primul astfel de gest din partea lor si poate, de ce nu, isi gasesc noi pescari pentru viitor. Pacat de situatie !
Acceptam un cartonas galben :lol: nu ne suparam, sper ca nici tu sa nu o faci :)
Departe de mine gandul asta. Doar imi pare rau de situatie, si merita tras un semnal de alarma dupa aceasta conjunctura, atat pentru sportivi cat si pentru conducatorii cluburilor de pescuit.
Lucrurile trebuiesc luate mai in serios pentru ca se pierd bani, timp si sperante.

Fir intins in continuare.
Multumim ptr intelegere.
Fir intins tuturor

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de andrei vladeanu »

Multumesc George.
Fişiere ataşate
IMG-20170929-WA0007.jpg
IMG-20170929-WA0007.jpg (124.79 KiB) Vizualizat de 1970 ori
The One Team

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Salutare! Vreo veste pentru participanți... Ședința tehnica, locul și h de întâlnire, discuții referitoare la grile, regulament, etc? Va mulțumesc!
Imi cer scuze dacă sunt prea insistent, dar vreau sa știu regulile după care vom juca, ca să nu mai avem surprize...

Trimis de pe al meu VTR-L09 folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de andrei vladeanu »

Ne intalnim joi (5 octombrie), ora 09 00, la Ferma.
The One Team

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de Remus Drobota »

Exista si o grila pentru 11 echipe ? Ce standuri sunt exact de pe Corbu ? Va fi cu subsectoare ?

Multumesc
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de george tomescu »

frumoasa grila aia colorata, dar ce standuri vor fi in joc ?
CS APS

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de Dragos Sinca »

Din punctul meu de vedere grilele de mai sus au o problema.

Si aici ma refer in special la dispunerea echipelor pe subsectoare. Concret, grilele cu A2, A4 si A6, au echipele dispuse pe aceleasi subsectoare, si nu se intalnesc pe niciun sector cu grilele A8,A9 si A12. Si mai sunt exemple. Consider ca nu este deloc echilibrat sa existe 2 loturi cu care sa te intalnesti pe fiecare subsector si 3 cu care sa nu te intalnesti nicaieri.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de gor965 »

Dragos Sinca scrie:Din punctul meu de vedere grilele de mai sus au o problema.

Si aici ma refer in special la dispunerea echipelor pe subsectoare. Concret, grilele cu A2, A4 si A6, au echipele dispuse pe aceleasi subsectoare, si nu se intalnesc pe niciun sector cu grilele A8,A9 si A12. Si mai sunt exemple. Consider ca nu este deloc echilibrat sa existe 2 loturi cu care sa te intalnesti pe fiecare subsector si 3 cu care sa nu te intalnesti nicaieri.
Teoretic ai dreptate ... practic insa nu cred ca e posibil sa ai combinatia dorita daca tii cont de faptul ca:
-standurile sunt cotate valoric diferit (nu au aceeasi pozitie in sector si nu le poti combina doar pe baza de intersectari intre loturi)
-se evita dubla invecinare
-se evita combinatia de 3 standuri intr-o grila din aceeasi zona a unui sector (subsector stanga sau dreapta, apa mica sau apa mare, etc.)
Daca pleci din start cu conditia ca fiecare sa se intalneasca cu fiecare, nu mai poti respecta conditiile de mai sus, sau ma rog, cel mai probabil le poti respecta partial. Mai important ar fi sa se urmareasca echilibrarea valorica a grilelor prin standurile componente decat prin combinarea adversarilor.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: 6 CARP CLUBS 2017 - Corbu Lake 5-8 octombrie

Mesaj de Dragos Sinca »

Ok, dar criteriul adversarilor cu care te bati este mai important decat cel cu apa mare/apa mica.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”