Mtx class

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
radudoctor86
Mesaje: 196
Membru din: Dum Feb 02, 2014 22:35
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Mtx class

Mesaj de radudoctor86 »

Buna ziua, pe cand o sa ajunga mtx class in stoc???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx class

Mesaj de Dan Mitranescu »

radudoctor86 scrie:Buna ziua, pe cand o sa ajunga mtx class in stoc???
Lansetele MTX Class trebuie sa ajunga.
Vin cu celelalte modele de MTX si cu noile mulinete.
Cred ca la inceput de ianuarie vor fi disponibile catre vanzare.

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 383
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Mtx class

Mesaj de andrei22 »

Buna ziua,
Legat de noile MTX 14 s-a remediat problema mandrinelor?
multumesc
DACIC CARP CLUB

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx class

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei22 scrie:Buna ziua,
Legat de noile MTX 14 s-a remediat problema mandrinelor?
multumesc
Problema unei mandrine dintr-o suta, nu o pot numi "problema mandrinelor" si nici in ultimii 4-5 ani nu am mai auzit sa se desprinda ( roteasca) mandrina pe oricare dintre modelele MTX. ( Class, Uni, Top, MTX8 , Spod, ... )
Ce sa spun, cred ca a fost rezolvata ...

Ati avut probleme cu mandrinele pe MTX14 ?

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 383
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Mtx class

Mesaj de andrei22 »

Da, am avut cu toate 4 lansetele.
Le-am adus la dumnevoastra la magazin pentru reparatie, dar nu mi-a placut cum au iesit si am renuntat la ele.
Sunt interesat sa revin la MTX 14, daca problema a fost rezolvata, cumulata cu noile inbunatatiri anuntate.
Multumesc
DACIC CARP CLUB

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx class

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei22 scrie:Da, am avut cu toate 4 lansetele.
Le-am adus la dumnevoastra la magazin pentru reparatie, dar nu mi-a placut cum au iesit si am renuntat la ele.
Sunt interesat sa revin la MTX 14, daca problema a fost rezolvata, cumulata cu noile inbunatatiri anuntate.
Multumesc
Din ce an erau lansetele si ce problema aveau mai exact ?
Se miscau mandrinele sau erau dezlipite?

Intreb aceste aspecte deoarece au fost loturi de MTX14 cu mandrina lipita cu adeziv elastic ( ca o banda dublu adeziva ), procedeu teoretic mai rezistent ca adezivii rigizi ce se pot crapa de la contractiile termice, dar cu inconvenientul ca mandrina "se misca".
Daca despre asta era vorba, procedeul de lipire a mandrinei a fost schimbat demult. Este acelasi, ca pe toate celelalte lansetele din gama, asa cum spuneam mai sus.
Fac referirea asta, deoarece MTX14 este de 10 ani pe piata si "cedatul mandrinei" se poate amesteca in timp si loturi. Celelalte modele ( Class, Spod, ... ) sunt lipite la fel ca modelele actuale de 14, au 4-5 ani pe piata si inca nu au fost cazuri sa le cedeze mandrinele. Cu specificatia ca modelele astea sunt pe mana multora dintre cei carora nu prea le rezista multe lansete.
Deci nu cred ca mai este cazul sa va faceti griji din acest punct de vedere, al mandrinelor.

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 383
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Mtx class

Mesaj de andrei22 »

Cred ca le-am achizitionat in 2014 / 2015 nu mai stiu exact.
Ce tin mine ca husele aveau linia galbena.Era al 2 lea set de MTX pe care l-am achizitonat(primul avea husele negre complet) si dupa reparatie am trecut la Shimano Velocity(anul trecut in vara)
Cand vor intra in STOC vreau sa testez una vs Velocity(cred ca atingeam o distanta mai mare cu MTX 14 vs Velocity)

Multumesc
DACIC CARP CLUB

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx class

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei22 scrie:Cred ca le-am achizitionat in 2014 / 2015 nu mai stiu exact.
Ce tin mine ca husele aveau linia galbena.Era al 2 lea set de MTX pe care l-am achizitonat(primul avea husele negre complet) si dupa reparatie am trecut la Shimano Velocity(anul trecut in vara)
Cand vor intra in STOC vreau sa testez una vs Velocity(cred ca atingeam o distanta mai mare cu MTX 14 vs Velocity)

Multumesc
Erau din cele cu mandrina fixata cu adeziv elastic. ( lot comandat in 2013 )
Dupa cum spuneam, a fost schimbat procedeul de fixare a mandrinei. Acel joc elastic nu dadea asa bine.

Noul model vine cu acelasi blank, dar cu un plus datorat inelelor tip K. ( mai usoare, mai compacte, mai rezistente la indoire, cu ceramica protejata mai bine de invelisul metalic ).
Inclusiv inelul de 50 este tip K slim.

P.S. am aflat astazi ca atat lansetele cat si mulinetele vor fi disponibile in primele zile din 2018.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Mtx class

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dan Mitranescu scrie:
andrei22 scrie:Cred ca le-am achizitionat in 2014 / 2015 nu mai stiu exact.
Ce tin mine ca husele aveau linia galbena.Era al 2 lea set de MTX pe care l-am achizitonat(primul avea husele negre complet) si dupa reparatie am trecut la Shimano Velocity(anul trecut in vara)
Cand vor intra in STOC vreau sa testez una vs Velocity(cred ca atingeam o distanta mai mare cu MTX 14 vs Velocity)

Multumesc
Erau din cele cu mandrina fixata cu adeziv elastic. ( lot comandat in 2013 )
Dupa cum spuneam, a fost schimbat procedeul de fixare a mandrinei. Acel joc elastic nu dadea asa bine.

Noul model vine cu acelasi blank, dar cu un plus datorat inelelor tip K. ( mai usoare, mai compacte, mai rezistente la indoire, cu ceramica protejata mai bine de invelisul metalic ).
Inclusiv inelul de 50 este tip K slim.

P.S. am aflat astazi ca atat lansetele cat si mulinetele vor fi disponibile in primele zile din 2018.
Asta e valabilă ca o alta vorba celebra: câți km sunt? ....400 si un pic! :)))
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx class

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Mihai scrie: Asta e valabilă ca o alta vorba celebra: câți km sunt? ....400 si un pic! :)))
:D
da, si "un pic-"ul ala erau inca 98km. :D

P.S. Nu este asa. Produsele sunt deja in tara.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”