Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Alexandru Mihai scrie:
Stefan Popescu scrie:
Este simplu. Dar vad ca Crapmania nu admite link-uri. Era vorba de doua Decizii ale ICCJ, una prin care AGVPSR nu are dreptul sa faca competitii sportive in Romania, a doua prin care Autorizatia de afiliere a FRPS este perfect legala, AGVPSR nefiind recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS si a treia, Scrisoarea Ministrului Tineretului si SPortului catre CIPS prin care se confirma faptul ca pescuitul sportiv este recunoscut ca sport si ca FRPS este singura recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS. Toate aceste documente se afla la dosarul de afiliere al federatiei, depus in termen legal pentru a fi discutate la Congres. Simplu. Daca ai o adresa de e-mail, ti le pot trimite, in limba romana sau traduse in engleza de traducator autorizat.
Poate asa o sa intelegeti de ce AGVPSR se fofileaza si deleaga organizarea catre alte persoane juridice. Ma mir ca Orhei, care stie despre aceste lucruri, va ascunde adevarul. Parca zicea cineva ca este cinstit. Daca nici Deciziile definitive ale ICCJ nu au valoare in fata voastra, nu mai este treaba mea!
In 2018 Congresul nu va lua in discuție afilierea Federatiei de la Alba Iulia, poate in 2019.
Am informația direct de la sursa, o sa vedeți.

Mai vorbim la anul!

Rămâne aici scris, o sa plângeți anul asta!
Asa este invatata madam Barbara Durante sa raspunda. Dar, evenimentele sunt in derulare. Deja sunt semne de intrebare cu privire la faptul ca AGVPSR a mintit atata vreme CIPS cum ca este federatie sportiva recunoscuta. ICCJ spune ca nu, iar CIPS a aflat asta. Ramane sa vedem!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

osc1or scrie:Corect si cinatit era, daca esti federatie adevarata de pescuit, sa te dezvolti in paralel. Sa faci competitii, evenimente, cursuri, campionate nationale si mondiale si tot ce mai vrei tu... iar lupta cu agvps sa o faci in paralel. Tu zici ca i ai omorat pe agvps dar realizari proprii tot nu ai...



Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ai dreptate, dar numai cineva din interior poate sa spuna de ce nu am reusit sa ne facem programele. Dar o spun public; cei care au bagat bete in roatele federatiei (si au fost unii pe care i-am primit in federatie cu bratele deschise pentru ca apoi sa incerce sa bage cutitul in spate) vor plati cu varf si indesat. Voi inca nu ati priceput ca aici nu este lupta intre Popescu si restul lumii, ci este lupta intre vechi si nou. Pe mine nu au reusit sa ma intimideze, sa ma cumpere (desi stabilisera si pretul), am rezistat la un puci in care s-au investit bani si influenta politica pentru a fi schimbat, nu am pus botul la incercarile de a fi cumparat si la alte chestii la care nici nu va puteti gandi. Inclusiv la o invitatie a lui Selaru prin care a vrut sa va vanda (ma refer la pescarii de competitie) ca pe niste vite la targ. Si eu nu am fost de acord. Dar astea se vor afla la timpul potrivit. Acum ai inteles?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie: Asa este invatata madam Barbara Durante sa raspunda.
Dumneata cu limbajul ăsta vrei să fii băgat în seamă? Deci tu spui că „madam” te șicanează. Nu înțeleg de ce o mai lungești și nu faci o acțiune la TAS, doar acolo îți place ție la tribunal. Pe scurt: tu ești cel mai în regulă și ei sunt niște răi că nu vor să te bage-n seamă! Dar treci pe silent aici că ai expus o grămadă de marfă care nu are căutare! :D :D :D

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie: Asa este invatata madam Barbara Durante sa raspunda.
Dumneata cu limbajul ăsta vrei să fii băgat în seamă? Deci tu spui că „madam” te șicanează. Nu înțeleg de ce o mai lungești și nu faci o acțiune la TAS, doar acolo îți place ție la tribunal. Pe scurt: tu ești cel mai în regulă și ei sunt niște răi că nu vor să te bage-n seamă! Dar treci pe silent aici că ai expus o grămadă de marfă care nu are căutare! :D :D :D
Am luat in calcul si aceasta posibilitate. Dar cred ca CIPS nu isi permite sa intre intr-o asemenea magareata. Mizez pe faptul ca isi vor respecta statutul propriu si nu vor tara un organism sportiv international intr-un scandal pentru niste vanatori. Pentru ca ce se intampla acolo, nu este in regula. Si o stiti si voi la fel de bine ca mine. Si mai am si o varianta de rezerva.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Observ o chestie patologică la dumneata. Dacă cineva îți face o observație în legătură cu un anumit comportament inadecvat sau în legătură cu niște fapte de care nu cred că sunteți mândru pur și simplu ignorați acest fapt. Cu alte cuvinte răspundeți numai la ce vă convine sau considerați că procedați corect și așa este normal să fie? Mergând pe logica de mai sus nu cred că o să primesc răspuns la această întrebare. Totuși, dețineți cumva adevărul suprem?
În general pescarii pescuiesc și se organizează acolo unde cred ei de cuviință.
Chiar nu înțeleg de ce stai de vorbă cu noi, ai luat-o pe urmele lui Mesia propăvăduind pe forum către „păcătoșii” cu lansete nelegitimate la cluburi federale. Vezi dacă dai ortul popii să nu ne pricopsești cu vreo 11 „apostoli”. Tu ai fost deajuns! Ai fost the best, nu cred că poți fi egalat! :wink:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Ai dreptate. Nu pot fi egalat. 20 de ani, v-ati dovedit impotenta cu privire la constituirea unei federatii. Iar cand a fost cpnstituita, ati inceput sa aruncati in ea cu zoaie. Este cea mai buna demostratie despre cate prune aveti in traista. Oricum, mai devreme sau mai tarziu, federatia isi va dovedi utilitatea si faptul ca este singura solutie pentru redresarea pescuitului sportiv din Romania. Dar cred ca voi nu prea aveti cu ce contrubui la acest proces. Pur si simplu nu va duce mintea. Pacat!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie: Iar cand a fost cpnstituita, ati inceput sa aruncati in ea cu zoaie.
Vezi uite aici nu ne înțelegem. Zoaie ți-ai luat tu din cauză că în loc ca federația să-și urmeze calea normală, cea a sportului de performanță, ai transformat-o într-o șandrama, coșmelie. Aici este problema care ți se reproșează, fiindcă interesul tău personal de a subordona orice deținător de undiță și toate apele publice din RO nu corespunde cu statutul federației. Doare, nu? :wink:
A și uitasem, nu știu ce vrei să redresezi, resuscitezi fiindcă în orice sport contează rezulatele. Dacă nu te descurci roagă un copil să-ți citească de pe site-ul fips-cips rezultatele românilor! :!: :!:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabi1 »

Dacă nu te descurci roagă un copil să-ți citească de pe site-ul fips-cips rezultatele românilor! :!: :!:
"Știe mă! Crezi tu că nu știe!!!" :lol: :lol:

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de kelu84 »

Dle Popescu...o sa incerc din nou sa fiu cat se pote de civilizat. In ultimele zile mi-am rezervat seara pret de o tigara sa va citesc postarile de pe acest forum. Presupun ca detineti un tv si abonament prin cablu si aveti si posturile gen nat geo wild in grila. Ati vazut cum apar corbii si coiotii cand simt miros de sange? In toti acesti ani asta ati facut si dvs. Cand au inceput baietii sa se balacareasca hop!! ati aparut. Sunt convins ca asa v-a venit si ideea cu federatia. Ati vazut certurile dintre baieti, ati vazut BANII baietilor si ati actionat. Insa ce nu ati observat dvs este ca toti acesti pescari de aici se cearta, se scuipa, se injura si sfarsesc prin a-si strange mana. Asta este lumea pescarilor, asta este lumea competitionala a pescarilor. Ati inteles f bine ca BANII dau nastere la aceste discutii dar nu ati inteles ca ei isi rezolva singuri discutiile. Tot citind postarile dvs din anii anteriori am vazut si discutiile lor. Azi se cearta, maine se impaca. Dvs ati cautat prin orice mijloc sa fiti intre ei. DAR greseala pe care ati facut o si o faceti este ca comportamentul dvs in online si offline lasa de dorit si nu este demn de un presedinte de federatie. Problema este ca din comportamentul dvs vizavi de pescari si fenomen denota ca va doare in cot de ei, de pescuit si de federatie ca si scop. Va intereseaza federatia doar prin prisma banilor care s-ar putea invarti acolo si dvs sa-i gestionati. V-ati apucat de facut o federatie dar nu v-ati sfatuit cu oamenii din fenomen, nu i-ati ascultat, nu ati analizat fenomenul in amanunt. Ati plimbat niste hartii pe la instante, sunteti in faliment personal de ceva timp si daca va duceti pe garla intre ei cred ca v-o luati si pe cocoasa daca-l prindeti pe vreunul cu capsa pusa. Pai ce presedinte sunteti? Ce respect impuneti? V-am mai spus-o si pe alt topic...Respectul se castiga, nu se cere cu forta sau cu tribunalul. Oamenii astia daca erau prosti pescuiau si acum la cocolos fara un leu in buzunar. Dvs veniti in fata lor si-i amenintati, scuipati, le promiteti marea cu sarea dar uitati ca statul roman nu baga bani nici macar in sporturi consacrate care ar genera venituri mari la buget prin diferite canale. Ori dvs de unde mama dracu ati avea bani sa-i premiati, sa-i echipati? Ei isi gestioneaza banii lor cum cred ei de cuviinta si dvs vreti un loc in capul mesei. Dar o faceti acuzand si amenintand cu judecata pe toti incepand de la parintii lor si pana la vecinii de palier. Ati plecat prost din start. Oamenii astia nu au nimic cu federatia ci cu dvs? Chiar nu vedeti treaba asta? Pana ieri va stiam doar din postari si fotografii. Ieri am vazut si filmarea cu rudeanu si musatescu. Dvs o sa imbatraniti cu hartiile stranse in mana si cu speranta in suflet. Nu va veti opri niciodata din acest demers, va agatati panala obsesie de federatie desi stiti adevarul la fel de bine ca si noi

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Imi pare rau. Nu ati inteles nimic. Va respect ponctul de vedere, dar asta nu inseamna ca aveti si dreptate. Vedem diferit pescuitul de performanta. Timpul va dovedi cine are dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”