Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Alexandru Popescu scrie:Vorba lui Chelu de la parazitii,....
Eu mai bine o să mă iau după Nea Costel Drojderu....

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabisandu »

Mai baieti...el se hraneste din comentariile voastre.:D
Cand nu e bagat in seama, moare de "foame".

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie: 2. Daca AGVPSR a cerut anularea Autorizatiei de afiliere la CIPS motivand ca este membru din 1957, mai poate ea reprezenta pescuitul sportiv din Romania la CIPS atata timp cat Statutul CIPS prevede ca in tarile in care pescuitul sportiv este recunoscut ca sport afilierea se face in conformitate cu legislatia nationala relevanta?
3. Consideri ca incalcati Legea participand la niste competitii organizate ilegal?

Multumesc.

PS Federatia organizeaza competitiile oficiale doar cu membri afiliati. Nu crezi ca sportivii care sunt recunoscuti de tara lor ca fiind Campionii Romaniei sa mearga la Campionatele Mondiale?
2. DA! AGVPSR este membru CIPS, atata timp cat vrea CIPS. Tu poti sa ai orice "autorizare" de la MTS, cata vreme n-ai acceptul CIPS, vei sta pe margine. In plus, ai obtinut si autorizarea fraudulos, srl-ul de la ALBA neinsemnand nimic in pescuitul din Romania, neputand, nici macar, sa organizeze un campionat national anual.
3. Competitiile alea sunt organizate ilegal doar in mintea ta.

P.S. Campionii Romaniei sunt cei care au reprezentat Romania la CM, organizat de CIPS, al carei membru este AGVPSR. Campioni ai Romaniei pe care tu ii jignesti si carora le faci plangeri penale. Atat de cretin esti.

Esti si tembel, cata vreme ai pretentia ca CIPS-ul habar n-are ce face si ca trebuie sa le explici tu ce scrie in statutul lor. Tu habar n-ai ce scrie in statutul srl-ului tau, de esti gata sa patronezi braila de pe Sarulesti.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Madalin Dirla »

:lol: :lol: :lol:
:lol: Esti un dobitoc care cand nu are raspuns la intrebari raspunde cu alte intrebari, la fel de bine esti si un tampit care cand nu are raspunsuri raspunde cu citate din legi, esti un jeg de om care cand nu are raspunsuri la intrebari ocoleste raspunsurile ....

Am tot evitat sa te jignesc dar cand vad cat de impasibil treci peste ceva in care cineva te ajuta sau macar incearca sa te ajute nu ma pot abtine.

Te rog sa nu imi raspunzi ca nu imi face placere sa iti citesc aberatiile.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Am zis că îmi bag ..., dar cretinul ăsta e de belea! El sâmbătă la coșmelie avea AGA
și a anunțat că se amână toată treaba pe 11.04.18 adică de Paște că a plouat cu rahat pe el în ultimul timp! Tâmpitul chiar nu știe că AGA ordinară indiferent de condițiile meteo se face în trim. I al anului următor pt. anul precedent?
Pe surse nea „muci în popou=fane” va veni în ciuda condițiilor meteo la F&H 2018 călare pe un câcat la fel de mic ca el drept în mijlocul parcării. Tot pe surse se aude că sunt pe acolo niște flăcăi din SV, IS, IF, CT B,B,B etc. care nu sunt de acord cu accesul acestui gunoi la sărbătoarea pescarilor și au niște „glume” în program! Ar fi mai bine ca organizatorii să ia masuri în acest sens, adică să nu permită „regelui tâmpiților” accesul la târg.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Mie mi s a facut frica sa mai cumpar popapuri de la targul asta FH... imi este foarte frica sa nu ma prinda nea fanel ca imi cumpar munitie de profesionisti si eu nu am brevet si nici antrenat legal nu sunt.
Ce amenzi risc nea fane?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Marian Constantin »

osc1or scrie:Mie mi s a facut frica sa mai cumpar popapuri de la targul asta FH... imi este foarte frica sa nu ma prinda nea fanel ca imi cumpar munitie de profesionisti si eu nu am brevet si nici antrenat legal nu sunt.
Ce amenzi risc nea fane?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ma intreb cum de a permis desfasurarea targului fara autorizatie de pescuit sportiv ..cred ca luat ceva spaga ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de nit_matias »

Cum ar fi sa-l vezi pe dambovita intreband daca ai vizita medicala la zi, atestat de pescar profesionist, etc... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Confirm prezenta la Targ.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:Confirm prezenta la Targ.
Să vii îmbălsămat corespunzător, altfel te ridică Sanepidu' fără gram de milă. CANDINOSULE!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”