Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ioan sebastian »

AGVPS e afiliata si poate trimite.
Asta e diferenta.
Tu trimite reprezentativa unde vrei

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Bezmeticule, trebuia să pui în petiție și link-ul cu ce se discută pe aici sau pe toate forumurile unde reîncălzești an de an aceiași „ciorbă” răsuflată. Scuteai bugetul MAI de niște cheltuieli aiurea. ps. să nu uiți să postezi și răspunsul primit. ps.2 presimt că polițiștii vor fi reclamați că nu și-au făcut „treaba”! :wink: :wink: :wink:
Ultima oară modificat Lun Mar 26, 2018 12:42 de către Lucian SV, modificat 1 dată în total.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Anti FRPS »

Stefan Popescu scrie:Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:

d) elaboreaza si realizeaza planurile de pregatire si de participare a sportivilor de performanta romani din cadrul reprezentativelor nationale la competitiile internationale;

AGVPSR poate fi afiliata la CIPS, dar niciodata nu poate trimite echipa reprezentativa la Campionatele mondiale.

Intelegeti diferenta?

Oricum, pana la campionat situatia va fi lamurita.

PS IPJ Ilfov a fost sesizat cu privire la buget. Pentru conformitate:

Bypass Trash Move To:
Subject: Confirmarea petitiei dumneavoastra
From: "Politia Romana" <portal.web@politiaromana.ro>
Date: Mon, March 26, 2018 11:01 am
To: office@frpsc.ro
Priority: Normal
Options: View Full Header | Print | Download this as a file | View as HTML

Politia Romana


Codull de confirmare a primirii petitiei dumneavoastra este :aot246825

O sugi cu lamaie prin omisiune !
Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
a) elaboreaza strategia nationala de dezvoltare a ramurii de sport si controleaza aplicarea acesteia de catre membrii afiliati;
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Eu nu inteleg de ce popey nu trimite echipa nationala la campionatul mondial de pescari profesionisti, antrenati conform si platiti in consecinta de catre cluburi.
Nu inteleg de ce vrea sa participe la bambiliciul organizat de fips cips plin de amatori nespecializati si neantrenati pe piste neomologate de federatiile europene....
Critic echilibrat

ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ioan sebastian »

Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:Bezmeticule, trebuia să pui în petiție și link-ul cu ce se discută pe aici sau pe toate forumurile unde reîncălzești an de an aceiași „ciorbă” răsuflată. Scuteai bugetul MAI de niște cheltuieli aiurea. ps. să nu uiți să postezi și răspunsul primit. ps.2 presimt că polițiștii vor fi reclamați că nu și-au făcut „treaba”! :wink: :wink: :wink:
Link-ul asta il voi trimite sefului tau de la DNA Suceava. O sa te cheme in scurt timp la o discutie.

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de florian »

Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.
Bai nene tu nu intelegi ca nu te vrea nimeni, nu intelegi ca mergem la orice pe bani nostri decat cu federatia ta de doi lei, nu intelegi ca dragoste cu forta nu se poate. Lasa-ne cu legile si cu federatia ta.

PS. Parca veneai sambata pe la targ , nu te am vazut

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabrielcalin »

Pe bune? De cand te doare ce fac eu pe banii mei, nu crezi ca este optiunea mea cum imi cheltui banii, nici daca platesc nu imi poti oferi posibilitatea de a pescui intr-un campionat regional, intr-o competitie organizata de federatie,ce sa mai vorbim despre CM.
Ar trebui sa intelegi ca nu suntem pescari profesionisti , ca cetateni putem sa ne intrunim , sa organizam un concurs la care participam impreuna la cheltuieli.
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

florian scrie:
Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.
Bai nene tu nu intelegi ca nu te vrea nimeni, nu intelegi ca mergem la orice pe bani nostri decat cu federatia ta de doi lei, nu intelegi ca dragoste cu forta nu se poate. Lasa-ne cu legile si cu federatia ta.

PS. Parca veneai sambata pe la targ , nu te am vazut
Ce nu intelegi tu este un lucru simplu. Nu sunteti singurii pescari sportivi din Romania. De fapt, nici voi nu stiti ce sunteti!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”