Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.
Am înțeles, problema ta este că profită AGVPS și nu FRP. Bine, dar asta e alegerea pescarilor așa adormiți cum sunt ei fac ce vor cu banii lor. Chiar nu vrem să fim treziți, asta ținând cont de rezultatul sondajului pe care l-ai inițiat! Acum înțelegi? ps. mai ușor cu amenințările și vezi de treaba ta că numai mâine nu-i 14.04.18 și ai de justificat multe la AGA. Sau o amâni până nu se mai ține?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

gabrielcalin scrie:Pe bune? De cand te doare ce fac eu pe banii mei, nu crezi ca este optiunea mea cum imi cheltui banii, nici daca platesc nu imi poti oferi posibilitatea de a pescui intr-un campionat regional, intr-o competitie organizata de federatie,ce sa mai vorbim despre CM.
Ar trebui sa intelegi ca nu suntem pescari profesionisti , ca cetateni putem sa ne intrunim , sa organizam un concurs la care participam impreuna la cheltuieli.
Nu ma intereseaza pe banii cui mergi. Pe mine ma intereseaza ca mergi in numele Romaniei, iar Romania nu te recunoaste. Intelegi?
PS NU exista pescari sportivi profesionisti in Romania. Daca nici asta nu stii, despre ce vorbim?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.
Am înțeles, problema ta este că profită AGVPS și nu FRP. Bine, dar asta e alegerea pescarilor așa adormiți cum sunt ei fac ce vor cu banii lor. Chiar nu vrem să fim treziți, asta ținând cont de rezultatul sondajului pe care l-ai inițiat! Acum înțelegi? ps. mai ușor cu amenințările și vezi de treaba ta că numai mâine nu-i 14.04.18 și ai de justificat multe la AGA. Sau o amâni până nu se mai ține?
Te-a chemat deja seful tau?

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de florian »

Stefan Popescu scrie: Ce nu intelegi tu este un lucru simplu. Nu sunteti singurii pescari sportivi din Romania. De fapt, nici voi nu stiti ce sunteti!
Tu nu prea intelegi cum stau lucrurile si eviti de fiecare data subietul, ai un limbaj de lemn si nu te abati de la prostiile care le debitezi de vre-o cativa ani , cu toate ca stii ca nu asa stau lucrurile , dar speri ca la un moment dat de frica toti or sa vine la federatia ta de doi lei.
La un moment dat o sa te ajunga c.....t-urile pe care le faci din urma

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabrielcalin »

Chiar nu ai inteles? Am spus ca nu suntem pescari profesionisti, reciteste ce am scris, Romania ma recunoaste ca cetatean si este suficient, iar ca cetatean nu sunt obligat sa ader la ceva de care nu sunt interesat sau care nu ma reprezinta. Suntem cetateni care pescuim , nu pescari profesionisti, suntem membrii unei asociatii care nu este obligata sa adere la o federatie.
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

gabrielcalin scrie:Chiar nu ai inteles? Am spus ca nu suntem pescari profesionisti, reciteste ce am scris, Romania ma recunoaste ca cetatean si este suficient, iar ca cetatean nu sunt obligat sa ader la ceva de care nu sunt interesat sau care nu ma reprezinta. Suntem cetateni care pescuim , nu pescari profesionisti, suntem membrii unei asociatii care nu este obligata sa adere la o federatie.
Tocmai iti explicam faptul ca nu exista pescari sportivi profesionisti in Romania.
Se vede ca nu-ti cunosti obligatiile de cetatean. Una din obligatii este respectarea legii. Ia uite aici ce spune legea:
Art. 24 (1)
(2) Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.
Acum daca spui ca un Campionat mondial nu este o competitie oficiala, ma dezamagesti.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Eu nu inteleg de ce se ia de pescari.
Afiliazate frate si dupa vin ei singuri.
Nu conștientizează că atâta timp cât AGVPS este afiliat ar putea trimite echipa si fara sa mai organizeze vreo competiție.
Mai nene,
Nu pricepi ca cel care profita de pescari este AGVPSR, nu federatia? Naivii astia se duc pe banii lor la mondiale doar pentru a putea participa. Nu-i intereseaza ca incalca legea, asa ca trebuie sa-i trezeasca cineva. Intelegi? Tot ii intreb de ce nu incaseaza AGVPSR banii si fac pe mutii. Atunci, sa raspunda pentru ce fac.
Am înțeles, problema ta este că profită AGVPS și nu FRP. Bine, dar asta e alegerea pescarilor așa adormiți cum sunt ei fac ce vor cu banii lor. Chiar nu vrem să fim treziți, asta ținând cont de rezultatul sondajului pe care l-ai inițiat! Acum înțelegi? ps. mai ușor cu amenințările și vezi de treaba ta că numai mâine nu-i 14.04.18 și ai de justificat multe la AGA. Sau o amâni până nu se mai ține?
Am fost deja informat din surse experne ca se discuta asa ceva. Dar, eu stiu un lucru; s-a mai incercat asa ceva.

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabrielcalin »

Am facut eu referire la o asociatie cu caracter sportiv? Am spus ca legislatia permite ca o asociatia sa organizeze anumite activitati , cu scopuri definite, iar aceasta poate organiza o intrunire la care se pescuieste.
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de florian »

Popescule , pe aia de la ANPA cand ii dai in judecata pentru ca au dat licente de pescuit sportiv catre AVPS-uri si alte asociatii care fac parte tot din AGVPS

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de nit_matias »

CARE CAMPIONAT MONDIAL????? FIPS CIPS ORGANIZEAZA CONCURS DE PESCUIT LA AMATORI!!!! MATA ESTI CU PROFESIONISTII NU AI CE SA CAUTI AICI, DAR CAUTA CA SIGUR EXISTA CUPA MONDIALA DE PESCUIT CU PESCARI PROFESIONISTI!!! ACOLO ESTI MATA!!!

In concluzie, eu pot sa am club sportiv si sa antrenez copii la sah, nu inseamna ca trebuie sa fiu inscris la FRS, decat daca vreau sa trimit la CN si CM lot, in rest ma doare la bascheti. Iar ce ai citat acolo este asa
Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.

Deci daca nu vreau sa particip la CN-ul facut de mata pot sa stau linistit in curtea mea.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”