TigerNuts opinie

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: TigerNuts opinie

Mesaj de eugen dragnea »

Cum dracu se face ca nebunul asta de crap are doar preferinte exotice,greu de procurat si la preturi prohibitive ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TigerNuts opinie

Mesaj de Florin Pata »

Trebuie sa dau si eu din casa ! Pe principiul daca zic altii...trebuie macar sa incerc si eu (desi in viata e cel mai prost slogan aplicat )...m-am luptat si eu mai mult cu Tiger Nuts decat cu pestii.
Am facut de cativa ani toate experimentele posibile...lasate in apa de la mai putin... pana la 3 zile , fierte mai mult sau mai putin , cu zahar si fara , cu mucilagiu si fara , de mare firma gata preparate , cu dipuri ...experimente proprii , cu ..."spanac si...fara" , cu spuma flotanta , cu pop-up , eu ma recunosc invins la Tiger Nuts , NICIODATA nu am prins vreun peste serios cu ele...am renuntat TOTAL la ele . Asta e !

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: TigerNuts opinie

Mesaj de Dunca Sergiu »

Florin Pata scrie:Trebuie sa dau si eu din casa ! Pe principiul daca zic altii...trebuie macar sa incerc si eu (desi in viata e cel mai prost slogan aplicat )...m-am luptat si eu mai mult cu Tiger Nuts decat cu pestii.
Am facut de cativa ani toate experimentele posibile...lasate in apa de la mai putin... pana la 3 zile , fierte mai mult sau mai putin , cu zahar si fara , cu mucilagiu si fara , de mare firma gata preparate , cu dipuri ...experimente proprii , cu ..."spanac si...fara" , cu spuma flotanta , cu pop-up , eu ma recunosc invins la Tiger Nuts , NICIODATA nu am prins vreun peste serios cu ele...am renuntat TOTAL la ele . Asta e !


Si eu am incercat de mai multe ori dar pana acum nu am avut rezultate extraordinare.Inca nu am renuntat :)

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: TigerNuts opinie

Mesaj de Dunca Sergiu »

cipica scrie:Salut!
Cu sau fara zahar, frierte 50 min sau 2 ore, alunele sunt o nada/momeala ce prinde si in Romania destul de bine.
Personal hidratez alunele 24 ore si dupa le fierb 3 ore. Pastrate in zeama in care au fiert in 48 ore formeaza acea zeama mucilaginoasa.
Cele mai bune rezultate le am folosind la carlig 2 alune cu spuma intre ele. Ca si proportie in nada, prefer 30% alune, 70% boilies.

Multumesc! de informatii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”