E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de SUD.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de gabi1 »

Sunt tare curios ce se intampla daca se gaseste vreun lot sa nu vrea sa semneze :).
Conspiraţia umorului?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Alexandru Popescu »

osc1or scrie:
Alexandru Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de voi am o experienta de 15 ani in spate pe cn, cm si..voturi. Habar nu aveti voi cate lucruri votate s-au schimbat cu mici interventii la conducerea Agvps. De aceea cred cu tarie ca doar ceva semnat si stampilat nu mai poate fi schimbat. Adica ceva ce poate fi folosit ca proba intr-un eventual proces.
In fine, o las asa, dar , repet, normalitatea este alta.

Vladut, deja un PV s-a semnat de catre cei din prima mansa. Urmeaza sa il semnati si voi. Acest PV il am si sunt in posesia lui pentru ca am fost la acea intalnire. Asadar, nu se mai schimba cu una cu doua.
Nu sunt singurul care are acest pv. Toti din prima mansa il au!
Sunt tare curios ce se intampla daca se gaseste vreun lot sa nu vrea sa semneze :).

Nu afecteaza cu nimic. Varianta aceea a castigat detasat cu 50+1 % asa ca nu conteaza daca semneaza sau nu. Au semnat deja destui in prima mansa si vor mai fi in a doua mansa care vor semna. E normal ca 1-2-3 sa fie impotriva deciziei. Doar suntem oameni diferiti!
...

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de lii3000 »

osc1or scrie:
Alexandru Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de voi am o experienta de 15 ani in spate pe cn, cm si..voturi. Habar nu aveti voi cate lucruri votate s-au schimbat cu mici interventii la conducerea Agvps. De aceea cred cu tarie ca doar ceva semnat si stampilat nu mai poate fi schimbat. Adica ceva ce poate fi folosit ca proba intr-un eventual proces.
In fine, o las asa, dar , repet, normalitatea este alta.

Vladut, deja un PV s-a semnat de catre cei din prima mansa. Urmeaza sa il semnati si voi. Acest PV il am si sunt in posesia lui pentru ca am fost la acea intalnire. Asadar, nu se mai schimba cu una cu doua.
Nu sunt singurul care are acest pv. Toti din prima mansa il au!
Sunt tare curios ce se intampla daca se gaseste vreun lot sa nu vrea sa semneze :).
Trebuie unanimitate?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Florin Pata »

O intrebare nevinovata . Vad ca AGVPS decide tot , bine cu voturile unor apropiati sau fara . AGVPS pana la urma plateste costurile de participare la CM sau fiecare vine cu bani de acasa . As dori un raspuns asa pentru transparenta !

p.balan
CS SENZOR
Mesaje: 361
Membru din: Vin Ian 19, 2018 22:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de p.balan »

niku_doc scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de voi am o experienta de 15 ani in spate pe cn, cm si..voturi. Habar nu aveti voi...


Cand incepe sa se ingroase obrazul apare aroganta si astfel de cuvinte...
Ai atat de multa experienta ca te darama, cade pe tine... si tu iti faci probleme ca nu castigi CN-ul anul asta?? Pai la atata experianta de ce te-ar mai interesa ce se voteaza si unde? Oricum o sa mergi tu, cu lotul tau, la toate CM-urile de aici inainte...

Am toata stima pentru munca ta si pentru ce activitate ai (ai avut) in ale pescuitului, insa la cum pui problema, de ceva vreme, nu mai esti un domn!!
Probabil ca tot experienta este de vina...

Succese nebanuite in activitatea zilnica!!
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Albert »

Aroganta asta tipica va prinde tare bine.
Adica eu trebuie sa fiu pilot de formula 1 ca sa spun ca unu' parcheaza ca un bou sau ca a trecut pe rosu?
Aici nu e vb de complexul pescuit de competite tare si inainte cu fir subtire si montura helicopter si cu bila cea mai plina de aroma castigatoare E vorba de organizare si bani. Ti se pare ca va pricepeti la astea?
Daca da va meritati soarta..daca nu, faceti ceva..Mai aveti putin si pareti niste amatori pe langa popetele de la alba...pe banii si pe timpul vostru, normal.

Avatar utilizator
niku_doc
Mesaje: 400
Membru din: Dum Aug 30, 2015 18:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de niku_doc »

p.balan scrie:
niku_doc scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de voi am o experienta de 15 ani in spate pe cn, cm si..voturi. Habar nu aveti voi...


Cand incepe sa se ingroase obrazul apare aroganta si astfel de cuvinte...
Ai atat de multa experienta ca te darama, cade pe tine... si tu iti faci probleme ca nu castigi CN-ul anul asta?? Pai la atata experianta de ce te-ar mai interesa ce se voteaza si unde? Oricum o sa mergi tu, cu lotul tau, la toate CM-urile de aici inainte...

Am toata stima pentru munca ta si pentru ce activitate ai (ai avut) in ale pescuitului, insa la cum pui problema, de ceva vreme, nu mai esti un domn!!
Probabil ca tot experienta este de vina...

Succese nebanuite in activitatea zilnica!!
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.

Nu stiu despre ce vorbesti, Petrică... dacă nu ai prins ideea, te rog, recitește!
Nu am absolut nimic cu nimeni, nici cu lotul din care faci parte, nici macar cu Vladut.. .
Am destulă experiență, cu oameni... pescuitul încă mi-e la nivel de hobby, nu am de gand sa traiesc din el...
Era vorba doar de aroganță, iz de cearta si răutăți.
Sa citesti, te rog, si ultima fraza din paragraful meu de mai sus!

O sa trec zilele următoare pe la tine si discutam... nu ai motiv sa fii supărat pe mine...

Seara minunata sa Ai!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Florin Pata »

[/quote]
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.[/quote]



Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Vladut Mateianu »

niku_doc scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de voi am o experienta de 15 ani in spate pe cn, cm si..voturi. Habar nu aveti voi...


Cand incepe sa se ingroase obrazul apare aroganta si astfel de cuvinte...
Ai atat de multa experienta ca te darama, cade pe tine... si tu iti faci probleme ca nu castigi CN-ul anul asta?? Pai la atata experianta de ce te-ar mai interesa ce se voteaza si unde? Oricum o sa mergi tu, cu lotul tau, la toate CM-urile de aici inainte...

Am toata stima pentru munca ta si pentru ce activitate ai (ai avut) in ale pescuitului, insa la cum pui problema, de ceva vreme, nu mai esti un domn!!
Probabil ca tot experienta este de vina...

Succese nebanuite in activitatea zilnica!!
Experienta nu este sinonima cu aroganta. Eu doar am tras un semnal de alarma. Normal, fiecare este liber sa voteze ce doreste. Doar ca sinteza unei discutii ar trebui sa evite atacurile la persoana, discutam idei pana la urma...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin Pata scrie:


Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?
Florin, te rog sa discutam la subiect, de multe ori esti obiectiv. Faptul ca pescuiesti din 75 nu iti da dreptul sa jignesti oameni. Cum, de altfel, o Dacia 1300 din 75 nu se poate compara cu un Bmw din 2015. Nici macar daca este scris cu litera mica. Sau cu literele inversate.

Ps. Consideri ca viitorul este unul votat pe fb, din spatele tastelor ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”