CN 2019 -VARIANTE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vorba aia, cand a venit Van Damme in Romania, statea lumea la coada sa-i dea o palma pentru a obtine titlul de smardoi local. Chiar nu mai inseamna nimic titlul asta ? :D

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2754
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de PallBogdan »

gabi1 scrie:
PallBogdan scrie:Chiar si-asa! Lucrurile acestea trebuiesc demonstrate...zic!

Trimis de pe al meu CLT-L29 folosind Tapatalk
Dacă te referi la părerea mea te rog să fii mai explicit, ce să-ţi demonstrez?!
Nu neaparat la a ta... Ma refer la cei care sustin ca "decathloanele" sunt otravuri, cei care le-au interzis dar nu stim exact motivul pentru care le-au interzis, etc.

Trimis de pe al meu CLT-L29 folosind Tapatalk

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de GNicolae »

Bilele dechatlon sunt bune decat in perioada rece a anului , inceputul primaverii sau toamna tarziu , cand pestii prefera bilele bogate in carbohydrati , in perioada calda nu am avut rezultate bune cu ele :)
CS SENZOR

ciprian ionut
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Noi 05, 2016 14:23
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de ciprian ionut »

Vladut Mateianu scrie:Daca visez sa joc un meci de fotbal cu Hagi inseamna ca vreau sa ajung in echipa nationala ? Sau daca visez sa fac o partida de tenis cu Halep inseamna ca SPER sa ajung nr 1 mondial ca ea ? Exemple ar fi multe, dar sper ca ai inteles.
Repet, nu este nimic rau in a vrea sa te intreci cu elita dintr-un domeniu(care, apropo, doar in acest sport se poate, sa fi incepator si sa te bati direct cu cei care au titluri multe cucerite), am si eu 2 cunoscuti din zona rurala(Prahova) care chiar daca nu au fost la niciun concurs pana acum DORESC sa vina la CN !!! Crezi ca vin sa castige ? Nu. Vin sa invete de la cei buni.
Iti recomand sa citesti articolul CARP FASHION scris de Andrei Vladeanu in 2006 si publicat in AVP in martie 2006. Vei intelege multe.
Daca bășinile ar mirosi și pe forum, ati muri intoxicati cu propriile basini. Cine e Simona Halep? Cine e Gica Hagi? Cine e Barcelona?

ciprian ionut
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Noi 05, 2016 14:23
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de ciprian ionut »

Dan Mitranescu scrie:Vorba aia, cand a venit Van Damme in Romania, statea lumea la coada sa-i dea o palma pentru a obtine titlul de smardoi local. Chiar nu mai inseamna nimic titlul asta ? :D
Comparatia cu Van Damme e buna... ala a fost un scamator, un actor, nu un luptator adevarat.
A fost și luptător în tinerețe, dar au apărut alții mai buni si a trecut la actorie, exact ca voi

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Carp Fashion, AVP, Andrei Vladeanu, 2006 :

"La noi, in cele mai multe cazuri, pescuitul la crap modern(carpfishing, zic unii) incepe cu inscrierea la concursuri.La cat mai multe concursuri.Ele sunt magnetul care atrage.Sunt evenimentele pentru care se fac sacrificii de orice fel.Oamenii arunca in joc timp si bani,vizand, paradoxal, potul cel mare.In culisele competitiilor de crap care se organizeaza in Romania exista o dorinta de afirmare imensa.O sete de victorie imprumutata din marea performanta.De multe ori, in discordanta cu bagajul tehnico-tactic, ca sa il numesc asa,al echipelor."
.
,
,
,
"Pentru ca ne-am apucat serios de pescuitul de competitie la crap doar de cativa ani,, mentalitatea aproape generala este ca n-ar avea de ce sa fie unii mai buni ca altii.Doar toate echipele stau cu 4 bete in apa, nu-i asa ?" N-avem trei picioare si nu au trei picioare, suntem la fel ca ei !"cantam cand eram mic pe stadioane, pe la meciurile Romaniei.Dar nu stiu cum, cu douazeci si doua de picioare la ei si tot douazeci si doua la noi,Italia ne batea aproape de fiecare data."

Inceputul si sfarsitul articolului. Vi-l recomand tuturor, atat pescari de competitie cat si simplilor pescari !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ciprian ionut
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Noi 05, 2016 14:23
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de ciprian ionut »

Vladut Mateianu scrie:Daca visez sa joc un meci de fotbal cu Hagi inseamna ca vreau sa ajung in echipa nationala ? Sau daca visez sa fac o partida de tenis cu Halep inseamna ca SPER sa ajung nr 1 mondial ca ea ? Exemple ar fi multe, dar sper ca ai inteles.
Repet, nu este nimic rau in a vrea sa te intreci cu elita dintr-un domeniu(care, apropo, doar in acest sport se poate, sa fi incepator si sa te bati direct cu cei care au titluri multe cucerite), am si eu 2 cunoscuti din zona rurala(Prahova) care chiar daca nu au fost la niciun concurs pana acum DORESC sa vina la CN !!! Crezi ca vin sa castige ? Nu. Vin sa invete de la cei buni.
Iti recomand sa citesti articolul CARP FASHION scris de Andrei Vladeanu in 2006 si publicat in AVP in martie 2006. Vei intelege multe.
Simona Halep are atata popularitate pentru ca succesul merge mana in mana cu modestia. La voi nu e cazul...
E un pleonasm sa crezi ca te poti asocia gigantilor Simona Halep, Gica Hagi, Barcelona. Nici macar in gluma sa nu mai indrazniti sa faceti asta.

xcarp
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 22, 2015 20:02
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de xcarp »

Doamne fereste! Orgolii,orgolii! Nu-mi vine sa cred ca in atatia ani nu am invatat nimic.Vorbea cineva de istorie in pescuitul crapului din Romania,noi nu avem asa ceva ,avem ceva amintiri si alea nu ne fac cinste,cu combinatii,cu delapidari,cu...
Pacat,este un sport frumos care leaga prietenii,puteti sa va uitati la voi, multi se cunosc datorita acestui sport. Cred ca putem sa fim mai constructivi sa lasam orgoliile si sa facem ce trebuie.
Pentru orgoliosii astia de au inventat apa calda si roata la caruta am un citat de al unui pescar din Romania cand se afla pe val "noi nu am facut nimic deosebit,am fost oamenii potriviti la locul potrivit".

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Vladut Mateianu »

ciprian ionut scrie:
Vladut Mateianu scrie:Daca visez sa joc un meci de fotbal cu Hagi inseamna ca vreau sa ajung in echipa nationala ? Sau daca visez sa fac o partida de tenis cu Halep inseamna ca SPER sa ajung nr 1 mondial ca ea ? Exemple ar fi multe, dar sper ca ai inteles.
Repet, nu este nimic rau in a vrea sa te intreci cu elita dintr-un domeniu(care, apropo, doar in acest sport se poate, sa fi incepator si sa te bati direct cu cei care au titluri multe cucerite), am si eu 2 cunoscuti din zona rurala(Prahova) care chiar daca nu au fost la niciun concurs pana acum DORESC sa vina la CN !!! Crezi ca vin sa castige ? Nu. Vin sa invete de la cei buni.
Iti recomand sa citesti articolul CARP FASHION scris de Andrei Vladeanu in 2006 si publicat in AVP in martie 2006. Vei intelege multe.
Daca bășinile ar mirosi și pe forum, ati muri intoxicati cu propriile basini. Cine e Simona Halep? Cine e Gica Hagi? Cine e Barcelona?
Te rog mai subtire cu apelative de acest gen, aici nu esti pe fb, dialogheata oameni peste un anumit nivel.
Daca chiar nu sti raspunsul la intrebarile tale, nu stiu de ce intervi intr-o discutie care te depaseste !
In pescuit, Romania este printre primele in lume.Indiferent daca este vorba de pescuit la crap sau la rapitor. Si asta datorita muncii si pasiunii unor zeci de oameni, fara de care Romania nu ar fi ajuns campiona mondiala, vicecampiona mondiala, etc.Oamenii de care vorbesc te las sa ii afli tu. Pentru majoritatea sunt idoli.Pentru "altii"( ma abtin cu greu sa nu ii jignesc) sunt doar niste "norocosi". Lor le recomand inca o data articolul din care am citat mai sus !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

ciprian ionut scrie:
Dan Mitranescu scrie:Vorba aia, cand a venit Van Damme in Romania, statea lumea la coada sa-i dea o palma pentru a obtine titlul de smardoi local. Chiar nu mai inseamna nimic titlul asta ? :D
Comparatia cu Van Damme e buna... ala a fost un scamator, un actor, nu un luptator adevarat.
A fost și luptător în tinerețe, dar au apărut alții mai buni si a trecut la actorie, exact ca voi
Care voi ? :D
Vrei sa dai si tu o palma si nu gasesti cui ? :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”