Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de George-Alexandru »

Fara numar :D :D :D :D

Dap...un concurs frumos unde sa reusit din nou organizarea de nota zece si pe aceasta cale tin sa i multumesc in mod special lui Iulian si Taxi pt efortul supraomenesc depus si nu in ultimul rand la toti cei care au fost implicati in acest proiect reusit.Am reusit din nou sa surprindem placut oaspetii care au vorbit la superlativ despre tot ce a insemnat acest concurs chiar daca balta a pus ceva probleme mai mari anumitor echipe din cauze binecunoscute,pestele a fost cantonat asa cum sta de obicei in zonele cele mai dificile mai ales in zonele cu apa mai mica datorita perioadei de reproducere.Pestii prinsi au fost cel putin la noi in mare majoritate masculi.Un concurs fara nici un fel de probleme,desfasurat intr-un cadru prietenesc,sa dovedit din nou ca balta solicita la maxim cunostintele acumulate,rabdarea si perseverenta pescarului iar cei care cunosc mai bine balta sau cei care o inteleg repede au un mare avantaj in fata celorlalti.Am beneficiat de un loc in zona de capat a baltii cu apa mica unde altfel sau si castigat primele 3 pozitii ale podiumului unde lupta pt cele 3 pozitii a fost una aprig disputata pana in ultima dimineata cand am reusit un mic avans care ne a propulsat pe prima pozitie in clasament avand avantajul capatului de stand si a faptului ca pe final nereusind sa ne departam de urmatorii clasati am fortat nota riscand si nadind mai mult putin dreapta in afara vadului pt a bloca culoarul si asteptand in margine fiecare peste care incearca spunem noi sa treaca si in final sa dovedit a fi o carte castigatoare.
Multumesc partenerilor Tedy si Misu care m-au suportat 72 de ore :D ,sper ca aceasta rodare a echipelor pe care ne-am propuso prin rotirea partenerilor va fi foarte benefica mai tarziu,la nivel de club cu mici exceptii este imbucurator faptul ca proiectele si ideile pe care le-am discutat nu raman doar pe hartie si se si produc,nota 10 + din toate punctele de vedere pt baietii din Baia Mare si infinal felicitari tuturor participantilor si castigatorilor ;) .
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:PS Consider ca balta CHIROIU 4 indeplineste toate conditiile ptr a gazdui finala CN !!!
Buna gluma Vladut! :wink:
Victoras Petcu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Val »

Nu cred ca este o gluma - sunt abonat la ceva literatura de specialitate din Marea Britanie - si nu am vazut acolo articole despre sute si tone de peste , pe nici un lac . Am vazut idei despre cum sa prinzi un crap cind nimeni nu prinde , am vazut idei despre cum sa prinzi un anumit crap ( un exemplar anume ! ) , am vazut pescari bucurosi pentru ca in 2-3 zile au capturat 5-6 crapi de 10-30 livre , samd . Anglia nu a fost binecuvintata cu multe lacuri naturale , majoritatea luciului de apa fiind artificial si sindicalizat de pescari - care populeaza niste mici lacuri artificiale , intr-un habitat natural de exceptie , cu zeci de crapi , de diferite greutati . Pariurile se pun acolo , cu privire la cit mai cantareste "gigantul" sau cine il prinde primul in acest sezon pe "burtosul" , samd .... Cred ca in Anglia va conta foarte mult rezistenta mentala si nu cea fizica . Asta daca intereseaza pe cineva . Scuze pentru off topic .

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de petre iulian »

mircea62 scrie:Parca preferata lui George era una cu "iar am pus-o" :D
-----------

pai nu prea a mai "pus-o" :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Doru Ionica »

Felicitari !!! O balta de exceptie,care ne-a solicitat la maxim.Buna organizare si excelenta ciorba de peste :lol:
Propunere :wink: Magazin de plumbi la cabana.Previzionez profit mare :wink:
Il felicit pe Valer pentru captura :wink: si pentru un anumit punct de vedere relativ la cantar-cantariri . Jos palaria !!
Il contrazic pe Vladut ...balta nu ofera locuri egale !! Am vazut 15 locuri total diferite si doar 3 egale ...16,17,18... :wink: Altminteri un concurs excelent .Promitem sa mai venim !!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Sorel »

Bravo baieti felicitari pentru organizare si rezultate!

Deci in week-end-ul 22-23 mai se poate pescui pe Chiroiu?????? Se amana concursul?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Vladut Mateianu »

Doru, nu ai inteles. Ma refer la faptul ca poti oricand face 3 sectoare (a cate 3 standuri !) egale ! Acum e bine ?

@Victorash

Nu trebuie sa o iei ca pe o ofensa, fiecare balta are specificul ei , iar daca vorbesc frumos de Chiroiu este ptr ca m-a impresionat ! Exact la fel cum m-a impresionat si MV 2 prin cantitatea de crap care populeaza balta ! :wink: Dar aici era vorba de balti cat mai asemanatoare cu cea din Anglia....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Doru Ionica »

Asa da. 3 sectoare e OK
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de Val »

Cu 3 sectoare pe Chiroiu - si cite 3 echipe / sector cred ca se atinge maxim in ceea ce priveste egalitatea locului de pescuit . Asta tinind cont si de grila ( cap de stand , etc ) . Locurile de pescuit sunt absolut identice ca structura , distanta , vegetatie , apa mare sau mica , samd . O buna gandire a lui George Alexandru , pentru care merita felicitari .

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare Cupa Green Lake ed. 1

Mesaj de George-Alexandru »

Multumesc pentru apreciere :wink:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”