Probleme Victor Oana

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Val »

@Vladut

nu stiu despre ce vorbesti , dar acesti bani nu au venit din partea APCR sau AGVPS . ASTA E CERT !!!
Mai mult personal multumesc asociatiilor care si-au asumat aceasta sarcina , asumindu-si niste costuri suplimentare fata de restul asociatiilor participante , sigur ca in conditiile economiei de piata , prin care isi puteau recupera pe plan local investitia de organizare . In plus , avantajul terenului propriu nu este neglijabil .....

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:@victor oana

Eu am fost acolo. A fost o greseala nevinovata pe care omul a recunoscut-o si a indreptat-o ! Atat. Si asta la inceputul concursului, cand nu existau lideri in clasament.
Crede-ma, daca ai fi fost acolo nici macar nu i-ai fi adt avertisment, ci doar l-ai fi pus sa indrepte directia de aruncat.... :( S-a facut prea mult tam-tam, cum a fost si anul trecut la Darvari.
Nu stiu despre ce e vorba dar ,atata timp cat a existat si a fost demonstrata o neregula ea trebuia sa se rezolve direct la stand numai intre arbitru si concurent .
Daca nu a fost suficienta intelegere din partea arbitrului [diverse motive ]si a supus-o judecatii comisiei ea trebuia sanctionata ,iar acest lucru nu putea fi facut decat numai conform regulamentului si anume ''cartonas rosu si eliminare ''
NU POT FI INVENTATE ALTE PENALIZARI IN AFARA CELOR DIN REGULAMENT .
DACA LA COMISIE SE AJUNGEA LA CONCLUZIA CA FAPTA ESTE MINORA ,FARA INTENTIE SI NU A INFLUENTAT REZULTATUL PANA IN ACEL MOMENT ,ATUNCI TREBUIA IERTAT FARA A PRIMII MACAR AVERTISMENT .
Dar inventia cu 50 kg penalizare ........sa ma ierte dumnezeu si restul membrilor din comisie ,nu o inteleg sub nici o forma ........ :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de oanavictor »

Val scrie: Dar exista , sper eu , aceea Comisie tehnica ( din care faceti parte si Dvs d-le Oana ! ) , care va trebui sa ia masurile adecvate impotriva celor vinovati , DACA sunt vinovati , prin vot paritar . Un singur lucru nu se va schimba - si repet ca aceasta Comisie nu are aceste competente !!! - rezultatul de pe balta , omologat de Arbitrul sef . Sau altfel spus AGVPS nu va recunoaste o modificare a ierarhiei inregistrate la finalul concursului , omologata de arbitrul sef - indirect de sanctiunile luate impotriva acestuia de "comisia de disciplina" a APCR .

Ca o nuanta agravanta - repet VOTUL :lol: UNANIM a managerilro de lot - fapt ce reduce drastic posibilitatile de a "judeca" pe cineva si de a lua in seama orice contestatie ulterioara votului , pe aceeasi tema .
In orice democratie exista intotdeauna o alta cale de atac asupra unei decizii .
Multe rezultate din alte sporturi au fost modificate pana la finalul competitiei [decizia de la tas asupra timisoarei in ultima etapa de campionat ,Rapid -Timisoara din actualul campionat ,vestitele retrogradari din Italia si Franta ale unor echipe mari ............
DACA SE DOVEDESTE CA OANA A DAT UNUI OM LA CETARIU 5000 EURO [CINCI MII :!: ]PENTRU A FACE PARTIE ,NU 2000 CUM CRED ALTII :lol: :lol: ATUNCI REZULTATUL NU SE MAI SCHIMBA :!: :?:
In mod clar ,daca intervin elemente noi inorice caz sau situatie ,atunci in mod indubitabil cazul se va rejudeca .
DIN PARTEA MEA NU EXISTA DECAT 2 POSIBILITATI ,SI ANUME
1 ANULAREA PEDEPSEI ,CA NEFONDATA PENALIZAREA ,NEINTENTIONATA ,NU A INFLUENTAT REZULTATUL PANA IN ACEL MOMENT ..........A ALUNECAT FIRUL PE DEGET ,A FOST NOAPTE SI NU AM VAZUT UNDE A CAZUT .........
2 CARTONAS ROSU SI ELIMINARE,CONFORM REGULAMENTULUI
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Val »

@Victor Oana

un singur lucru vreau sa va spun , daca se va dovedi ca Oana a dat la Cetariu cuiva 100-200000 EUR , rezultatul mansei nu se schimba , iar fapta d-lui Oana va fi judecata sportiv - prin Comisia CN , iar daca are valente penale , va fi inaintata catre Parchet . ( Doamne fereste - ca asta ne mai trebuie ....! ) . Nu cred ca este cazul si am amplificat exemplul oferit de Dvs ....

Rezultatul final - hotarit de Arbitrul Sef , pe garla - nu se schimba !! Masuri drastice impotriva vinovatilor ( arbitrii , organizatori ) se pot lua .
Asa este peste tot in lume - nici TAS-ul nu schimba rezultatul din teren ... , decit pe considerente gen - lipsa de drept de joc ( ceea ce nu este cazul in speta noastra ). Cadem intr-o capcana , prevazuta de multa vreme de unii mai destepti ca noi - si ma refer la International Board - care au hotarit ca rezultatul final nu se schimba , pentru a nu cadea in patima discutiilor inutile , gen daca ii elimina atunci la momentul X sau Y , jucam si eu mai cu spor , erau 2 capete de stand si poate faceam mai bine ...samd . Acest POATE , DACA , samd - nu se iau in calcul . Joci cum spune arbitrul si faci cit poti de bine si te pricepi , astfel incit valoarea ta sa iasa la suprafata , in orice conditii , indiferent de arbitraj ......
A fost caz , acum 1 editie la CM de fotbal cind un arbitru nu a eliminat un jucator dupa 3 cartonase galbene , cu 10 minute inainte de terminarea jocului , dar rezultatul d epe teren a fost oficial , iar acel arbitru a fost pedepsit si atit ...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Val »

Si revin si va mai dau exemplul lui Penescu - ala de la Pitesti - e anchetat si arestat pentru mita la arbitrii , caz grav ! - dar rezultatul din teren nu l-a modificat nimeni ...

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:@Victor Oana

un singur lucru vreau sa va spun , daca se va dovedi ca Oana a dat la Cetariu cuiva 100-200000 EUR , rezultatul mansei nu se schimba , iar fapta d-lui Oana va fi judecata sportiv - prin Comisia CN , iar daca are valente penale , va fi inaintata catre Parchet . ( Doamne fereste - ca asta ne mai trebuie ....! ) . Nu cred ca este cazul si am amplificat exemplul oferit de Dvs ....

Rezultatul final - hotarit de Arbitrul Sef , pe garla - nu se schimba !! Masuri drastice impotriva vinovatilor ( arbitrii , organizatori ) se pot lua .
Asa este peste tot in lume - nici TAS-ul nu schimba rezultatul din teren ... , decit pe considerente gen - lipsa de drept de joc ( ceea ce nu este cazul in speta noastra ). Cadem intr-o capcana , prevazuta de multa vreme de unii mai destepti ca noi - si ma refer la International Board - care au hotarit ca rezultatul final nu se schimba , pentru a nu cadea in patima discutiilor inutile , gen daca ii elimina atunci la momentul X sau Y , jucam si eu mai cu spor , erau 2 capete de stand si poate faceam mai bine ...samd . Acest POATE , DACA , samd - nu se iau in calcul . Joci cum spune arbitrul si faci cit poti de bine si te pricepi , astfel incit valoarea ta sa iasa la suprafata , in orice conditii , indiferent de arbitraj ......

Pentru domnul care se face ca nu intelege ,desii este destul de clar conform postarilor dumnealui .

1 DACA ACEASTA COMISIE NU ARE NICI UN DREPT DE A SCHIMBA O DECIZIE A ARBITRULUI SEF ,ATUNCI CE A JUDECAT ACEASTA COMISIE ESTE NETEMEINIC SI NELEGAL,DECI ACEASTA DECIZIE ESTE NULA DE DREPT SI DE FAPT .
2 CARE A FOST DECIZIA ARBITRULUI SEF? SI DACA A FOST CONFORM REGULAMENTULUI CIPS-FIPS !
3 va rog sa aduceti la cunostinta competitorilor cine a fost arbitrul sef si ce decizie a luat acesta :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Val »

D-le Oana ,

aceasta comisie JUDECA pedepse admnistrative DUPA TERMINAREA MANSEI , probleme aparute urmare prestatiei unui arbitru sau altul , unor probleme aparute drept organizare , unor cazuri conflictuale pe balta , orice abatere probata , samd , samd , sunt sute de exemple - si IA MASURI dupa terminarea competitiei impotriva celor dovediti drept vinovati ! Repet si vad ca nu ma intelegeti - nu exista vreo Comisie in Romania - nici cea a AGVPS - ului , care sa schimbe rezultatele de pe balta !
Iar arbitrul sef pe Floreasca din cite stiu eu - a fost Baros - membru deplin al Comisiei de pescuit sportiv a AGVPS - multiplu campion national al Romaniei la pescuit stationar , cu sute de concursuri la activ , samd . Dar daca a gresit va fi suspendat .... , in schimb modul cum a condus "meciul" judecata lui ( de aceea este Arbitru Sef ! ) si trebuie respectata in fapt .

NU pot judeca pe loc 14 sau 15 presedinti ce s-a intimplat la UN MOMENT dat pe un lac - la o mansa - si sa ia hotariri in spatele usirlor inchise , care sa schimbe rezultatul din teren , decit daca se dovedeste ca X sau Y nu este pescar la asociatia care l-a propus si a pescuit fraudulos . In schimb acesti presedinti , pot hotari daca se mai complica pe viitor cu arbitrul Y sau Z , dupa ce prestatie a avut in mansa X ... , sau cu organizatorul de mansa G ....samd . ASta este menirea acestei Comisii si va rog sa studiati un pic cele discutate de APCR si aprobate de AGVPS in perioada cind Dvs contestati competitia la care v-ati inscris .

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Dan Badarcea »

@Badarcea
Eu vorbisem cu tata Tata Nitu la Crap Mania pt. niste saculeti care nu erau dedicati pentru campionat sau pt Cetariu in special (este vorba de granbelul pe care multa lume il foloseste peste tot) si pe care am vrut sa-l incerc acolo si am vb. cu el inainte de concurs sa il am la momentul aprovizionarii cu nada.


si tati e om de cuvant. :lol: :lol: :lol:
madalin ti-ai facut griji de accidentarea de la mana a lui tati? :?: :?: :?:
nici eu nu mi-as fi facut :lol: :lol: :lol:
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Dan Badarcea »

@madalin
Cu siguranta echipele de pe standurile vecine Pelicanilor, au observat ca noi am nadit cu cobra destul de mult, (in kg - un nr. din doua cifre)
:lol: :lol: :lol: era sa uit asta madalin 0,1kg
e din doua cifre nu? :lol: :lol: :lol:
Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de oanavictor »

1 Care a fost decizia lui Mata [Baros]????????????
2 Mata [Baros] a propus penalizarea cu 50 kg in loc de ce scrie in regulament ??????????
3 De ce sa intrunit comisia daca nu are drept de a da sanctiuni ???????????
4 De ce a dat sanctiuni daca nu are dreptul ??????????????

ACESTE RASPUNSURI LE ASTEPT .
VA ROG RESPECTUOS CAT MAI SCURT .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”