Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Marian Constantin »

In situatia de față noi ne gândim serios daca mai are rost sa mergem sa pierdem 4 zile ca sa stăm să păzim lansetele ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de robert_anisoiu »

GNicolae scrie:
Sâm Aug 10, 2019 0:52
Acuma sunt plase peste tot pentru recoltare ciortan, eu cred ca pana in Rig or sa le scoata si pestele se va misca , cu siguranta se va prinde peste
La toate concursurile au fost plase pentru recoltare ciortan?
Cum e un concurs, hop si noi sa recoltam ciortan...
Ce dracu' hai sa fim seriosi. Din luna mai s-a tot semnalat ca se intampla ceva pe Corbu, in speta ca nu mai e peste.
Fac pariu cu oricine, cota 100 la 1 ca nici la RIG 50% din echipe nu or sa faca cei 7 sau 10 pesti cati sunt.

Cel mai corect ar fi ca administratie sa iasa cu un raspuns cinstit. Este datoare pentru toti pescarii care au indragit acest lac, au pescuit pe el si, deci, au cotizat atat cat li s-a cerut.

Ady Toader
Mesaje: 311
Membru din: Mar Aug 28, 2012 14:18
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Ady Toader »

Vladut Mateianu scrie:Mult, putin, este acelasi peste ptr toti. O mica schimbare de regulament, cu punctarea celor mai mari 3 pesti de echipa, ar echilibra mult situatia si ar da sanse mai multor echipe la podium.
Asa am propus si la Cupa Dobrogeana, dar au fost niste "cunoscatori" inventati de 2 -3 in pescuit care s-au opus...
Asta e o soluție de bulan!

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Marian Constantin »

Ady Toader scrie:
Sâm Aug 10, 2019 9:15
Vladut Mateianu scrie:Mult, putin, este acelasi peste ptr toti. O mica schimbare de regulament, cu punctarea celor mai mari 3 pesti de echipa, ar echilibra mult situatia si ar da sanse mai multor echipe la podium.
Asa am propus si la Cupa Dobrogeana, dar au fost niste "cunoscatori" inventati de 2 -3 in pescuit care s-au opus...
Asta e o soluție de bulan!

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
Anul trecut am plecat cu 2 zile mai devreme din timpul concursului , pentru ca nu aveam posibilitatea sa jucăm la captură pe o regulă care spune că trebuie să ai 10 pesti să poti sa iei captura ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Cipoc79
Mesaje: 10
Membru din: Joi Dec 20, 2018 10:40

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Cipoc79 »

Am participat anul acesta la 3 concursuri pe Corbu,la care am prins in fiecare concurs cate 3 pesti ( si am fost printre echipele norocoase)
Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget,ceva s-a intamplat cu balta
Anul trecut am casticat Cupa Rig cu o media a 10 pesti de 13,42 kg pe standul B24,iar anul acesta B25 la toate concurcurile a avut o medie de maxim 7 kg
Propun anularea concursului si restituirea avansului
Sincer,mi se pare bataie de joc din partea administratie lacului

ValentinTrif
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iun 22, 2019 15:36

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de ValentinTrif »

Cipoc79 scrie:
Sâm Aug 10, 2019 20:21
Am participat anul acesta la 3 concursuri pe Corbu,la care am prins in fiecare concurs cate 3 pesti ( si am fost printre echipele norocoase)
Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget,ceva s-a intamplat cu balta
Anul trecut am casticat Cupa Rig cu o media a 10 pesti de 13,42 kg pe standul B24,iar anul acesta B25 la toate concurcurile a avut o medie de maxim 7 kg
Propun anularea concursului si restituirea avansului
Sincer,mi se pare bataie de joc din partea administratie lacului
Acum suntem in concurs pe B24 -am avut 39 de ore fără beep

Oare ,oare “totul este in regula “

Avatar utilizator
Carpatic Club
Mesaje: 654
Membru din: Joi Noi 10, 2011 17:58
Puncte: 0
Localitate: Suceava
Contact:

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Carpatic Club »

Carpatic Club scrie:
Joi Aug 01, 2019 15:39
Regulamentul complet cand va fi disponibil?
Mai sunt 11 zile pana la concurs si nu avem un regulament disponibil, desi acesta ar fi trebuit sa fie afisat odata cu postarea anuntului pt. concurs.
Data fiind evolutia ultimelor concursuri, nu ar fi rau ca organizatorul sa aiba in vedere o eventuala scadere a greutatii punctabile/peste (de la 5 la 3kg de ex.) , precum si reducerea nr. de pesti ce contribuie la stabilirea clasamentului (5 de ex., in loc de 10).
Sigur ca toti ne dorim sa prindem sute de kg de peste, insa fiind un concurs, chiar si in eventualitatea in care sunt adevarate zvonurile cu recoltarea pestelui, este suficient sa prinzi putin mai mult ca restul ca sa ai o sansa la podium..... :wink:

Cipoc79
Mesaje: 10
Membru din: Joi Dec 20, 2018 10:40

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Cipoc79 »

Ma intreb :
-daca 40-50% din echipe nu s-ar prezenta la acest concurs, ca semn de boicot catre administratia lacului,se va mai tine concursul?
-putem noi pescarii,( cei care cred ca ceea ce se intampla este o bataie de joc)sa ne unim ptr aceasta cauza si sa dam un exemplu?
Ma intreb,
Oare se poate ?

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de ciupac »

Cu siguranță administrația acestei piste de concurs de departe cea mai bună și echilibrată din România va face în așa fel ca acest concurs să se țină și toți competitorii să meargă acasă cu amintiri frumoase!Nu pot sa cred că și pe Corbu se pot face cu bună știință chestii neortodocse mai ales în preajma unui concurs cu tradiție cum este Cupa Rig!!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Ady Toader
Mesaje: 311
Membru din: Mar Aug 28, 2012 14:18
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Cupa RIG la crap, ediția a XXVI - a, 21 - 25 Aug 2019-calit.

Mesaj de Ady Toader »

Ceea ce se întâmplă la Corbu se aseamănă perfect cu mizeria care ne conduce tara!
Dacă suntem indiferenți, nu se va schimba nimic!
Eu ma alătur, nu ma voi prezenta la acest concurs!

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”