Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de Simu Alexandru »

Toate cele bune și sper sa te faci bine, doamne ajută
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Marius Catalin
Mesaje: 12
Membru din: Mie Apr 04, 2018 18:28

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de Marius Catalin »

SEPY31 scrie:Toate cele bune și sper sa te faci bine, doamne ajută
Imagine

Trimis de pe al meu SM-A202F folosind Tapatalk


C_Alexandrescu
Mesaje: 197
Membru din: Lun Sep 21, 2015 22:43

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de C_Alexandrescu »

Imi pare foarte rau ca murdarim acest concurs si acest topic cu astfel de comentarii. Totul trebuia sa se termine cu "felicitari castigatorilor, organizatorilor si brigazii de arbitri" pentru un concurs foarte frumos si echilibrat si celor care administreaza Cenusaru pentru aceasta pista de concurs. Acuzele pe care le aduci nu fac decat sa umbreasca profesionalismul si corectitudinea celor care au supravegheat buna desfasurare a concursului si corectitudinea noastra ca participanti.
Din spatele calculatorului vad ca esti foarte "vocal". Intrebarea mea este de ce nu ai filmat sau fotografiat ceea ce sustii si de ce nu ai sesizat brigada de arbitri cu privire la incalcarea regulamentului? De ce ai permis o astfel de conduita? Cum iti permiti sa improsti cu noroi niste oameni pe care nu ii cunosti nici ca pescari si nici in viata de zi cu zi? Si mai mult, sa faci aceste comentarii dupa terminarea concursului?
Este rusinos sa te ascunzi pentru esecul tau in spatele unor sustineri nefondate si jignitoare.
Spuneai ca nimeni nu s-a putut apropia de standul nostru. Colegii tai "cu toate tiglele pe casa" nu au venit la noi in stand la cantare? Nu s-au plimbat nestingheriti pe balta oricand au dorit? I-a deranjat ceva sau cineva?
In rest, ce sa caute cineva in standul vecin? Eu presupun ca stii regulile conform carora nu ai voie in standul vecin decat cu acordul celor care il ocupa sau insotit de arbitrii.
Foarte urat din partea ta.
Poate ne vom mai intalni si la alte concursuri si am sa te invit la mine in stand sau o sa vin eu la tine, numai cu acordul tau si am sa incerc sa iti arat ca te-ai grabit atunci cand ai aruncat aceste cuvinte. Am sa vin si cu Max, tot cu acordul tau, sa iti demonstrez ca frica ta are leac. Poate iti vei cere scuze, pe urma, pentru comentariile tale.
P.S: Motivul pentru care il iau cu mine peste tot este ca nu am cu cine sa il as si acest caine face parte din viata mea. Restul e can-can.

Marius Catalin
Mesaje: 12
Membru din: Mie Apr 04, 2018 18:28

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de Marius Catalin »

C_Alexandrescu scrie:Imi pare foarte rau ca murdarim acest concurs si acest topic cu astfel de comentarii. Totul trebuia sa se termine cu "felicitari castigatorilor, organizatorilor si brigazii de arbitri" pentru un concurs foarte frumos si echilibrat si celor care administreaza Cenusaru pentru aceasta pista de concurs. Acuzele pe care le aduci nu fac decat sa umbreasca profesionalismul si corectitudinea celor care au supravegheat buna desfasurare a concursului si corectitudinea noastra ca participanti.
Din spatele calculatorului vad ca esti foarte "vocal". Intrebarea mea este de ce nu ai filmat sau fotografiat ceea ce sustii si de ce nu ai sesizat brigada de arbitri cu privire la incalcarea regulamentului? De ce ai permis o astfel de conduita? Cum iti permiti sa improsti cu noroi niste oameni pe care nu ii cunosti nici ca pescari si nici in viata de zi cu zi? Si mai mult, sa faci aceste comentarii dupa terminarea concursului?
Este rusinos sa te ascunzi pentru esecul tau in spatele unor sustineri nefondate si jignitoare.
Spuneai ca nimeni nu s-a putut apropia de standul nostru. Colegii tai "cu toate tiglele pe casa" nu au venit la noi in stand la cantare? Nu s-au plimbat nestingheriti pe balta oricand au dorit? I-a deranjat ceva sau cineva?
In rest, ce sa caute cineva in standul vecin? Eu presupun ca stii regulile conform carora nu ai voie in standul vecin decat cu acordul celor care il ocupa sau insotit de arbitrii.
Foarte urat din partea ta.
Poate ne vom mai intalni si la alte concursuri si am sa te invit la mine in stand sau o sa vin eu la tine, numai cu acordul tau si am sa incerc sa iti arat ca te-ai grabit atunci cand ai aruncat aceste cuvinte. Am sa vin si cu Max, tot cu acordul tau, sa iti demonstrez ca frica ta are leac. Poate iti vei cere scuze, pe urma, pentru comentariile tale.
P.S: Motivul pentru care il iau cu mine peste tot este ca nu am cu cine sa il as si acest caine face parte din viata mea. Restul e can-can.
Nu am nimic de reprosat administratiei, brigazii de arbitrii...si nu am murdarit absolut nimic...tot respectul pentru acesti oameni!
Un topic este special conceput pentru discutii...
Daca imi aduc bine aminte ati luat si avertisment...si ati fost foarte vocali si puternici la adresa omului de pe standul 11.


Trimis de pe al meu SM-A202F folosind Tapatalk


C_Alexandrescu
Mesaje: 197
Membru din: Lun Sep 21, 2015 22:43

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de C_Alexandrescu »

Atunci cand afirmi sus si tare ca o echipa a incalcat regulamentul, pescuind cu 5 lansete, premeditand si metoda de a nu fi prinsi, acuzi direct sau indirect organizatorul si brigada de arbitrii de coniventa cu acea echipa sau de neglijenta. Nu poti spune ca nu ai nimic de reprosat, pentru ca, daca si-ar fi facut treaba, nu s-ar fi intamplat asa ceva.
Te balbai insa si nu raspunzi la Intrebarea "de ce nu ai sesizat acest lucru arbitrilor si de ce nu ai filmat sau fotografiat, pentru a justifica sustineri a ta"? Ce te-a impiedicat, atata timp cat participai pe banii tai?
Nici acum nu este tarziu sa ceri administratiei baltii inregistrarile din zilele concursului si sa dovedesti ce sustii. Sunt camere de luat vederi functionale pe ambele standuri. Ai grija insa ca o sa apara ca in ultimele 24 de ore ati pescuit cu lanseta 1 la noi in stand. Nu am zis nimic pentru ca nici noi si mai ales voi nu contam in lupta pentru premii. Asa ca "hotul striga hotii".
Nu duce discutia in derizoriu, aducand vorba de incidentul cu standul 11. Daca erai atent si interesat de altceva decat de scandal, ai fi vazut ca discutia a fost inchisa de organizator si arbitrii, care au permis accesul masinii pe balta. Inainte sa afirmi ca a existat un avertisment, citeste tabelul cu cantarul. Acolo apar inclusiv avertismentele. Dar, se pare ca tu ai fost la un alt concurs.
Revenind la discutia "5 lansete", nu acestea si nici cainele nu au fost cauza rezultatului vostru. Ar trebui sa fiti suparati pe loc, pe nada, pe voi, pe tactica extraordinara a celor de pe standul 11, care ne-au dat o lectie de pescuit.

Ca sa inchei, eliminand din echipa voastra pe cei "cu tiglele pe casa", care au fost la noi in stand la cantare si s-au plimbat nestingheriti pe balta, fara a fi deranjati de caine, cred ca tu esti cel nervos, care iti fluturai tricoul roz fluo, de fiecare data cand auzeai vreo discutie sau se agita cineva. La concursurile de pescuit, nu este loc pentru "smardoiala ieftina de cartier". Iti recomand alte sporturi, in care sa scapi de excesul de testosteron. Daca nu te tine, incearca sa faci sex. Si, pe viitor, daca ai ceva de spus despre vreo echipa, fa-o pe balta, nu cand ajungi acasa si constati ca mancarea nu este buna sau apa de la dus e prea rece.

Marius Catalin
Mesaje: 12
Membru din: Mie Apr 04, 2018 18:28

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de Marius Catalin »

C_Alexandrescu scrie:Atunci cand afirmi sus si tare ca o echipa a incalcat regulamentul, pescuind cu 5 lansete, premeditand si metoda de a nu fi prinsi, acuzi direct sau indirect organizatorul si brigada de arbitrii de coniventa cu acea echipa sau de neglijenta. Nu poti spune ca nu ai nimic de reprosat, pentru ca, daca si-ar fi facut treaba, nu s-ar fi intamplat asa ceva.
Te balbai insa si nu raspunzi la Intrebarea "de ce nu ai sesizat acest lucru arbitrilor si de ce nu ai filmat sau fotografiat, pentru a justifica sustineri a ta"? Ce te-a impiedicat, atata timp cat participai pe banii tai?
Nici acum nu este tarziu sa ceri administratiei baltii inregistrarile din zilele concursului si sa dovedesti ce sustii. Sunt camere de luat vederi functionale pe ambele standuri. Ai grija insa ca o sa apara ca in ultimele 24 de ore ati pescuit cu lanseta 1 la noi in stand. Nu am zis nimic pentru ca nici noi si mai ales voi nu contam in lupta pentru premii. Asa ca "hotul striga hotii".
Nu duce discutia in derizoriu, aducand vorba de incidentul cu standul 11. Daca erai atent si interesat de altceva decat de scandal, ai fi vazut ca discutia a fost inchisa de organizator si arbitrii, care au permis accesul masinii pe balta. Inainte sa afirmi ca a existat un avertisment, citeste tabelul cu cantarul. Acolo apar inclusiv avertismentele. Dar, se pare ca tu ai fost la un alt concurs.
Revenind la discutia "5 lansete", nu acestea si nici cainele nu au fost cauza rezultatului vostru. Ar trebui sa fiti suparati pe loc, pe nada, pe voi, pe tactica extraordinara a celor de pe standul 11, care ne-au dat o lectie de pescuit.

Ca sa inchei, eliminand din echipa voastra pe cei "cu tiglele pe casa", care au fost la noi in stand la cantare si s-au plimbat nestingheriti pe balta, fara a fi deranjati de caine, cred ca tu esti cel nervos, care iti fluturai tricoul roz fluo, de fiecare data cand auzeai vreo discutie sau se agita cineva. La concursurile de pescuit, nu este loc pentru "smardoiala ieftina de cartier". Iti recomand alte sporturi, in care sa scapi de excesul de testosteron. Daca nu te tine, incearca sa faci sex. Si, pe viitor, daca ai ceva de spus despre vreo echipa, fa-o pe balta, nu cand ajungi acasa si constati ca mancarea nu este buna sau apa de la dus e prea rece.
Ma faci sa rad...
Organizatorul a auzit de la mine de fiecare data ca nu e ok cu cainele...
Restul...e clubul vostru...e treaba voastra...
Cu standul si cu pescuitul nostru nu e o problema...atat am putut atat am facut...
Poze crezi ca reusea cineva sa faca la voi in stand?
Nu ma intereseaza nimic altceva...am vrut sa zic nemulturile mele si la concursurile viitoare sa se treaca in regulament fara animale de talie mare in concurs (galagie si agresiune fata de restul participantilor)
Si exces de testosteron ai tu, imi aduc aminte ca tu erai cu ea in gura pe balta..."sa-mi dea avertisment ce p... mea" "sa vina sa verifice masina ce p... mea"
Nu strigati dumneavoastra asa Domnule Cristi?
Sa nu vorbim de tricoul meu ... nu vreau sa ajungem la jigniri si sa avem dovada vie ca omul provine din maimuta...

Trimis de pe al meu SM-A202F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de George Szantho »

Final "Cupa Carpbait editia a III a". Un concurs plin de suspans, in care au fost multe răsturnări de situație, în special la clasamentele pe sector dar si la general! Ce as putea sa spun decat ca m am simtit foarte bine alaturi de voi, am trăit clipe minunate si pline de suspans. S au prins 6.120 kg un nou record pentru Balta Cenusaru. Felicitări câștigătorilor si tuturor participanților care au luptat până în ultima clipă. Zic eu un concurs reusit, cu mici minusuri, ca la urma urmei din asta învățăm cu toții. Multumim Liviu pentru minunata pistă de concurs zic eu destul de echilibrată pe fiecare sector, cu pești frumoși si bataiosi! S au prins peste 1400 de pești cu o medie de 6 - 7 kg iar printre aceștia peste 70 de pești intre 10 si 16.85 kg. Multumesc Leontin Oprea pentru clasament! Multumim Răzvan Gheorghe si Mr Carp pentru premiu! Sa ne vedem sănătoși la următoarea ediție!
P.S. Va rog frumos sa încheiati polemicile.consider că nu au rost atata timp cat nimeni nu a facut contestație în timpul concursului. Am cerut lucrul acesta dar lucrurile s au calmat, oamenii au dat mâna și s a împăcat. Au fost într-adevăr niste încălcări de regulament si anume: intrat cu mașina pe balta, mers fără lanterna in standuri vecine si o montura data pe dig dar nimeni nu a vrut să conteste. Consider că în rest a fost atmosfera de fair play s a luptat până la final fără noncombat si alte lucruri pe care le mai auzim prin concursuri. Personal imi asum greselile si va asigur ca nu se vor mai repeta! E normal sa mai apara si discutii pentru ca in orice concurs vor fi învingători, invinsi, multumiti si nemultumiti! Va multumesc si sper sa încheiati aceste discuții pe care personal le consider tardive la acest moment! Cu stima George Szantho!

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk


C_Alexandrescu
Mesaje: 197
Membru din: Lun Sep 21, 2015 22:43

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de C_Alexandrescu »

Ma confunzi. Eu sunt cel mic si burtos, nu cel care a venit cu masina. Tot la alt concurs esti.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de Vladut Mateianu »

Referitor la sectorizare nu raspunde nimeni ? Ce cauta standul c20 in sectorul valoric c, adica cel mai slab cotat ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Desfasurare balta Cenusaru 1 - Cupa Carpbait editia A-III-A 15-18 August

Mesaj de George Szantho »

Vladut Mateianu scrie:Referitor la sectorizare nu raspunde nimeni ? Ce cauta standul c20 in sectorul valoric c, adica cel mai slab cotat ?
Dacă îl puneam in B uri făcea 1 cantitate sau chiar 2 ca ca sunt 2 kg diferenta intre ele si 6 calitate. Pe A uri daca era pus facea 3 cu 6 si iar nu avea nici o șansă. E prima oara cand c 20 a prins atata peste de fapt s a stabilit un nou record pe această balta prin cantitatea de peste prins. Nici un concurent nu a fost impotriva sa pun standul 20 in c.

Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”