Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:58
Deci ia vezi tu cum te controlezi ca nu am facut profesionala impreuna :wink:
pai stai ma putin, eu credeam ca tu ai fost la Yale, sau la Harvard. cum adica profesionala? nu v-ati dat doctoratul impreuna ai vrut sa zici, nu?

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Serban »

eugen dragnea scrie:
Vin Apr 10, 2020 22:40
PLM...eu sunt pe balta...l-am luat pe Unchiul Jack cu mine cu rol dezinfectant si am bifat pe langa 3 beri si un septar...pe "pisoi" nu-i mai numar...pai cu... eu stau ca prostul in casă ca sa fie bine si să nu fie rau si "maimutoiul" Velea da liber la braconaj...aaa si sa nu uit, imi rezerv dreptul sa platesc darile la stat pe viitor cum vrea picpalacu meu...
Bravo, ma, Eugene!
Mi-am dat seama, tu o sa conduci urmatorea revolutie. :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Simu Alexandru »

😂😂😂😂
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

marius25 scrie:
Dum Apr 12, 2020 16:47
Starea de urgenţă NU suspendă executarea acestui tip de datorii
Dar ipocrizia politica o face...e un fel de investitie pe 4 ani...ma scuteste de 1000 lei si-mi fura 10000 lei in urmatorii ani...deci?!?
marius25 scrie:
Dum Apr 12, 2020 16:47
Nu va jucati cu focul ! :)
Cam asta e esenta vietii si tu vrei sa ne iei tot ? inteleg ca si oile merita sa pasca dar ce i-ai spune copilului tau? poti fi o oaie cu performante maxime in lactatie...sau poti fi masculul alfa dintr-o haita de lupi ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Dum Apr 12, 2020 18:10
eugen dragnea scrie:
Dum Apr 12, 2020 11:58
Deci ia vezi tu cum te controlezi ca nu am facut profesionala impreuna :wink:
pai stai ma putin, eu credeam ca tu ai fost la Yale, sau la Harvard. cum adica profesionala? nu v-ati dat doctoratul impreuna ai vrut sa zici, nu?
Cand vezi ca interlocutorul tau are un nivel scazut de inteligenta adaptezi vocabularul pe nivelul sau...
Sa sti ca nu este chiar o rusine sa termini Spiru atata timp cat nu ai dat spaga si ai participat macar la 50% din cursuri...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Serban scrie:
Dum Apr 12, 2020 20:04
Bravo, ma, Eugene!
Mi-am dat seama, tu o sa conduci urmatorea revolutie. :lol: :lol:
Bine mai Nasuk, daca tu zici!!!...poate eu nu o sa am sansa sa conduc o revolutie, dar din ce te cunosc...tu nu vei avea ocazia sa conduci ceva vreodata...cred ca nici acum nu ai permis de conducere :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Zota Stefan Doru »

Bravo bravisimo. Hai ca usor usor invatam si legislatie. Daca la sala nu mai pot preda m-am gandit sa fac o informare pertinenta aici...Asa cum a afirmat si MARIUS 25 nu e de gluma cu amenzile. Tot ceea ce a relatat este perfect adevarat,, insa a-si intrazni sa aduc o mica completare. Stiti foarte bine ca amenzile sau marit. La inceput au fost intre 100-5000 de lei si se putea plati jumatate din MINIMUL amenzii in termen de 15 zile. Ex; Daca primeai orice suma cuprinsa intre 100-5000 lei puteai plati in 15 zile 50 de lei.
Insa incepand cu 01.04.2020 amenzile sau marit de la 2000-20.000 lei. Pana aici nici o probelema. Problema apare insa de pe data de 03.04.2020 cand prin hotarare de guvern sa modificat OUG 1 si nu se mai poate plati jumatate din MINIM ci se va plati jumatate din CUANTUMUL amenzii. CUANTUMUL amenzii reprezinta suma stabilita de catre agentul constatator. Daca nu i-ai zmbit cum trebuie sau ai avut o atitudine ostila, cu greata in sange, agentul poate sa iti stabileasca de ex amenda in CUANTUM de 8000 de lei. Adica tu in 15 zile va trebui sa platesti jumatate din CUANTUM adica 4000 de lei. RECAPITULARE; minim=2000, maxim=20.000. Pana acum se plarea jumatate din minim adica 1000 lei. De pe data de 3 aprilie se plateste jumatate din cuantumul stabilit de agent. Daca el stabileste 18.000,, tu vei plati 9.000 de lei deci jumatatea CUANTUMULUI nu a MINIMULUI. Deasemenea aceste amenzi nu se anuleaza deoarece ele nu se duc in bugetele primariilor de pe raza carora domiciliati ci se duc expres la bugetul de stat intr-un cont separat. Acesrea vor fi comunicate totusi primariilor cu titlu executoriu pentru a fi puse in aplicare. Asadar le va prelua un executor agreat de primarii sau de unul cu care primaria are contract si va impune propriri pe pensii, salarii, conturi in banci, etc, Deasemeni daca ve-ti dori sa ridicati o hartie de la primarie nu ti se va elibera pana cand nu vei avea toate taxele achitate. Daca vei dori sa descizi o societate, sa platesti impozitul la casa, masina, etc. mai intai ti se vor oproi banii din amenda iar la celelalte vei suporta penalitati pentru neplata. Deasemeni daca amenzile sunt prea mari ele se pot plati esalonat si in rate intr-un grafic stabilit de comun acord cu executorul. In cazul in care nu se poate aplica una din masurile coergitive mentionate mai sus se ajunge si la punerea sub sechestru de bunuri. Eu personal nu mi-asi dori SA RAMAN FARA BETE SI FARA MULINETE...
LIPSA SEMNATURII CONTRAVENIENTULUI NU ANULEAZA AMENDA NICI PE TIMP DE PAC, DARA-MI-TE ACUM IN STARE DE NECESITATE...
BA DIN POTRIVA LIPSA SEMNATURII CONTRAVENIENTULUI ESTE MOTIVATA DE PREVENIREA RASPANDIRII COVID !

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Serban »

eugen dragnea scrie:
Dum Apr 12, 2020 23:19
Bine mai Nasuk, daca tu zici!!!...poate eu nu o sa am sansa sa conduc o revolutie, dar din ce te cunosc...tu nu vei avea ocazia sa conduci ceva vreodata...cred ca nici acum nu ai permis de conducere :wink:
Dragul meu, anii trec, lumea se schimba.. Vad ca tu refuzi sa tii pasul. Esti conservator. :D
Vad ca te-ai apucat de pescuit pana la urma.. :lol: :lol:
Pescar de rând

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Serban scrie:
Lun Apr 13, 2020 7:43
Vad ca te-ai apucat de pescuit pana la urma.. :lol: :lol:
Mai mult comentez aiurea pe forum decat sa pescuiesc... :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie:
Lun Apr 13, 2020 9:56
Mai mult comentez aiurea pe forum decat sa pescuiesc... :lol:
Știam :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”