Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

https://earthobservatory.nasa.gov/featu ... itch_2.php
nasa e bun? are si desene, sa inteleaga si astrologii cum sta treaba cu orbita si inclinarea

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

DumiD scrie:
Lun Apr 27, 2020 7:27
https://earthobservatory.nasa.gov/featu ... itch_2.php
nasa e bun? are si desene, sa inteleaga si astrologii cum sta treaba cu orbita si inclinarea
Tu n-ai observat găurile din gard la Obregia? ps. vezi că pe lângă faptul că fură fură curent îs și țopârlani! :wink: :wink: :wink:

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Clar.
Vis-a-vis de pescuit, tot in casa stam.
Rasa lor de guvernanti.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Eugene, unde esti tata, ai ramas izolat pe balta fara internet? Dupa ce m-ai facut albie de porci, macar un "pardon" asteptam de la tine🙈

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Rus Bogdan »

pescarusull scrie:
Lun Apr 27, 2020 22:40
Clar.
Vis-a-vis de pescuit, tot in casa stam.
Rasa lor de guvernanti.
Am vazut si eu discursul domnului presedinte; pacat ca o sa trebuiasca sa incalcam legea... :roll: :lol:

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Care patron de balta isi risca afacerea doar sa te ajute pe tine sa incalci legea ?
Atata timp cat e stare de urgenta te poti alege si cu dosar penal.
Sunt care au patit asta, pt mers la pescuit.
Daca de la 15 mai se decreteaza inca o luna de stare de urgenta suntem legati de maini si de picioare.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ilar »

Patronului de balta nu prea ii intezice legea, doar noua🤔

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Patronul de balta se afla intr-o situatie similara cu un patron de restaurant.
Sau cu patronul unei frizerii.
Oricum o dam, situatia e foarte deranjanta.
Bine ca le permite "seniorilor" sa umble mai mult. Tinerii stau izolati si hodorogii se plimba.
Dar de, e an electoral, urmeaza si orban modelul pesedist.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Mar Apr 28, 2020 19:09
Eugene, unde esti tata, ai ramas izolat pe balta fara internet? Dupa ce m-ai facut albie de porci, macar un "pardon" asteptam de la tine🙈
Deci tu vrei sa-l cred pe "nenea" asta care in anii 1900 a lansat aceasta teorie alaturi dealtfel si de teoria ca pe Marte temperatura variaza intre +3 grade si +52 grade Celsius (in realitate variază între –140 °C și 20 °C !!!), deci poate i-a dat cu virgula si la asta ?!? mai ales ca daca Soarele trage o basina avem canicula toata vara, aaaaaaa si sa-i cred pe baietii astia de la NASA ca au ascuns asta 60 de ani si fix in cea mai mare isterie globala legata de un posibil cataclism global ei publica "marele secret", astia care i-au facut pe bunicii nostri sa creada ca Apollo 11 a ajuns pe Luna ?!
Nu contest ca poate exista o diferenta semnificativa prin apropierea de Soare cauzata de o orbita eliptica, dar la o scara mai mica se intampla si in orasele mari, in centru sunt 40 grade la umbra iar in zonele limitrofe cu multa vegetatie sunt 35.

Sa inteleg ca tu zici ca ar trebui sa nu ne batem capul cu incalzirea globala si sa ne vedem de viata noastra poluanta ca oricum o sa ne prajim de la soare in urmatoarea 100 de mii de ani ?!

Si pentru ca sunt un domn, imi cer scuze ca m-ai facut sa te jignesc, daca promiti ca te controlezi si avem o discutie bazata pe argumente, atunci eu promit ca va fi decenta :wink:

Apropo, ce "noroc" cu pandemia asta ca s-a inchis in totalitate gaura din stratul de ozon de parca nici macar nu a existat ... a ajutat ce-i drept si caldura sa se topeasca o gramada de calota glaciara :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ilar »

pescarusull scrie:
Mar Apr 28, 2020 23:53
Patronul de balta se afla intr-o situatie similara cu un patron de restaurant.
Sau cu patronul unei frizerii.

Am vorbit cu administratorul beltii pe care a fost prins inclusiv un politician la pescuit, de a fost si prin presa(reclamat de altfel de catre un ziarist). Pe l-am intrebat dac au avut vreo problema sau au luat si ei amenda in ziua respectiva, raspunsul : “NU, am intrebat si eu vreo 10 politisti pana ce era presa si politia pe balta si toti mi-au spus ca noua nu au ce sa ne faca, expres nu este specificat in lege ca trebuie sa inchid”
Pai cam asa se pare ca stau lucrurile.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”