Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Habar nu aveam de astfel de lucruri. Tot ce am spus este 100% gandirea mea bazata pe lucruri verificabile si pe o logica simpla.
Baietii astia care au facut urmatorul articol sunt documentati bine si spun multe lucruri asemanatoare. Cu o diferenta. Spun ca virusul este ultima svacnire a mafiei, iar statele joaca pe acest plan, contraatacand. Pe asta nu o cred, dar este de inteles ca statele vor sa arunce si aceasta ultima "vina" tot in tabara cealalta:
https://tzucu.info/2020/04/26/este-oare ... EMD65JZTcg

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de pescarusull »

Psihiatrie se numeste sectia unde trebuie sa ajungeti.
Go go go.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Sâm Mai 02, 2020 23:43
Psihiatrie se numeste sectia unde trebuie sa ajungeti.
Go go go.
Este bine si asa. La psihiatrie nu ajunge niciun prost. :)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Mai 02, 2020 15:30

Anihilarea protestelor, principala arma a mafiei, este cea mai evidenta repercusiune a actiunilor pe care le traim. Nu mai zbiara nimeni dupa autostrazi.
Am impresia ca nu intelegi cum functioneaza o democratie, ai stat prea mult cu chinezii. Dreptul de a protesta si libertatea cuvantului sunt printre drepturile fundamentale.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Albert »

țucu.info..unde naiba gasesti site-urile astea de mare angajament? :lol:

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Stam in casa ?

Mesaj de ilar »

Dane, China si Rusia ori alte state au trei perechi de coaie? Ele oare nu se supun acelorasi reguli? Oameni din umbra pt mine inseamna grupuri de interese care au la mana intreaga lume, care au bani, care dicteaza/formeaza viitorul dupa cum vor muschi lor, care controleaza tot, pana si mafia de care tu povestesti.

Si daca la urma urmei, doar mama natura, pamantul s-a saturat de noi?
Poate chiar Dumnezeu s-a saturat de noi, de lucrurile pe care le facem in fiecare zi si ne mai da un ragaz, un timp de gandire pt ca sa ne schimbam atitudinea sa ne mai smerim.
Daca nu toate sunt in puterea noastra?
Revin: si daca ai sti adevarul? Cu ce te ajuta?
Cu ce vii tu/ ce faci tu, sau oricare alt muritor de rand ca sa schimbi lucrurile in bine?
Hai sa vedem solutii, ca ipoteze si teorii ale conspiratiei sunt de cand lumea si omul!
Cine si ce solutii are dintre voi, viabile, care sa ne scoata din rahat?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Dum Mai 03, 2020 9:31
Dan Mitranescu scrie:
Sâm Mai 02, 2020 15:30

Anihilarea protestelor, principala arma a mafiei, este cea mai evidenta repercusiune a actiunilor pe care le traim. Nu mai zbiara nimeni dupa autostrazi.
Am impresia ca nu intelegi cum functioneaza o democratie, ai stat prea mult cu chinezii. Dreptul de a protesta si libertatea cuvantului sunt printre drepturile fundamentale.
Stiu prea bine ce este "democratia". O forma desteapta de a conduce. In comunism este statul vs. populatie, iar in "democratie este populatia vs. populatie. Ii imparti in doua si ii conduci. E mai simplu. Voteaza toti, vorbesc toti, dar puterea li se anihileaza intre ei.

Totusi, acest "drept fundamental" de a te manifesta fara niciun rost :wink: a fost expluatat de baietii destepti si l-au intors impotriva celor care il foloseau, respectiv a statelor.
Asta este motivul pentru care le da acum "democratie" sa le iasa pe nas. :D
Apropo, pe cand o vesta galbena, un # , ceva ? :D
Dide ce mai face ? :D
ong-uri ? site-uri de imbarligat ?
Basti la izoleta daca o incerci ! :D

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:
Dum Mai 03, 2020 14:40
Totusi, .....
Basti la izoleta daca o incerci ! :D
Mai bine te apuci de legat cârlige. Faci un ban cinstit, numeri și cârligele din plic... :idea:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Dum Mai 03, 2020 10:09
Dane, China si Rusia ori alte state au trei perechi de coaie? Ele oare nu se supun acelorasi reguli? Oameni din umbra pt mine inseamna grupuri de interese care au la mana intreaga lume, care au bani, care dicteaza/formeaza viitorul dupa cum vor muschi lor, care controleaza tot, pana si mafia de care tu povestesti.

Si daca la urma urmei, doar mama natura, pamantul s-a saturat de noi?
Poate chiar Dumnezeu s-a saturat de noi, de lucrurile pe care le facem in fiecare zi si ne mai da un ragaz, un timp de gandire pt ca sa ne schimbam atitudinea sa ne mai smerim.
Daca nu toate sunt in puterea noastra?
Revin: si daca ai sti adevarul? Cu ce te ajuta?
Cu ce vii tu/ ce faci tu, sau oricare alt muritor de rand ca sa schimbi lucrurile in bine?
Hai sa vedem solutii, ca ipoteze si teorii ale conspiratiei sunt de cand lumea si omul!
Cine si ce solutii are dintre voi, viabile, care sa ne scoata din rahat?
Exact asta spun si eu. Grupurile ale de interese cum le numesti tu, eu le spun mafie.
Parerea mea este ca mafia asta a putut sa controleze mai mult "lumea libera". La comunisti nu au prea avut cum.
Acolo nu poti sa iesi in strada si sa te tavalesti ca sa dai dreptul unora sa-ti scoata banii din tara.
Aia reusesc sa tina interesele tarilor sub control, dar sunt constienti ca puterea asta a mafiei creste foarte mult si pot sa fie si ei capusati. China deja o simtea. Proteste in China ?! Poate nu ne dam seama ce inseamna asta.

Nu avem ce face. Nu putem influenta nimic.
Pe undeva ai dreptate ca daca ne vedem de ale noastre macar traim mai linistiti.
Eu unul discut de placere, incercand sa intuiesc finalul unui film frumos.
Nu sunt influentabil, nu am protestat niciodata, nu m-a prostit niciun partid politic, nu am votat niciodata. Gandesc si lupt cu viata impreuna cu familia mea.
Sunt in stare sa ma si bat pentru dreptatea unui necunoscut daca asa consider, dar niciodata nu am sa ma bat ca-mi cere cineva asta. ( prin bataie a se intelege sacrificiul uzual maxim pe care il poate face o persoana )
Una peste alta, discutam si nimic mai mult. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Dum Mai 03, 2020 14:44
Dan Mitranescu scrie:
Dum Mai 03, 2020 14:40
Totusi, .....
Basti la izoleta daca o incerci ! :D
Mai bine te apuci de legat cârlige. Faci un ban cinstit, numeri și cârligele din plic... :idea:
De ce te oftici ? :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”