Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Mie Mai 06, 2020 15:44
Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 06, 2020 15:16
P.S. imi doresc sa o lasi asa, fara nicio explicatie. :D Consider ca fudulia de a fi avut dreptate este mai nociva ca perceperea adevarului.
Asta nu se poate ...sa ''o las asa'' :lol: ! Sunt de acord si cu paralela cu reclamele .
Cand cumpar un produs , nu ma iau niciodata dupa reclama , reclama doar imi atrage atentia asupra unui produs !!!
Dar cand altii se plictisesc de ''cercetare'' eu abia incep .
Folosesc toate tipurile de informatie existenta , prima e ''reclama'' , urmeaza studiul caracteristicilor produsului , apoi dau cu Google cu ''top of...categoria respectiva'' , apoi vreau sa vad cu ochii mei pe youtube ce face obiectul respectiv , apoi citesc review-urile cumparatorilor , apoi citesc tot ce se poate de la CONSUMATORI :lol: ...pe forumurile straine , apoi pe forumurile romanesti :lol: , apoi vad care dintre ''recomandatori'' au un interes personal :lol: , apoi stabilesc un buget , apoi fac un Excel cu o comparatie a produselor concurente , apoi iau o decizie PERSONALA !!!
Spor !!!
De la descrierea produsului si pana la review-uri platite, totul este reclama. Orice iti ofera producatorul direct ( prin descrierea produsului ) cat si indirect prin review-uri platite, filme platite cu personaje platite, totul este reclama.
Daca nu reusesti sa scoti subiectivitatea si hotia vanzatorului din ecuatie o sa fii pacalit.

Eu zic ca singurul sfat corect in ziua de astazi il gasesti la persoane cu experienta si total dezinteresate de eventuala recomandare pe care o fac.
Daca nu te pricepi si nici persoane de acest fel nu cunosti, macar incerci sa ii depistezi pe aia care incearca sa te prosteasca. Nu este greu.
Expunerea de idei neverificabile, de materiale necunoscute si accesibile verificarii, de povesti fara legatura directa cu produsul, de rezultate neverificabile, ..., sunt specifice celor care vor sa te minta.
Un vanzator cinstit o sa-ti puna la dispozitie numai informatii verificabile !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 06, 2020 19:48
persoane cu experienta si total dezinteresate de eventuala recomandare pe care o fac.
Exista asa ceva ??? Unde sunt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ???

M-am referit la review-urile celor care au cumparat...de genul :

https://www.tackledirect.com/century-sl ... ml#reviews

Deci produse platite de client !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Mie Mai 06, 2020 20:10
Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 06, 2020 19:48
persoane cu experienta si total dezinteresate de eventuala recomandare pe care o fac.
Exista asa ceva ??? Unde sunt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ???

M-am referit la review-urile celor care au cumparat...de genul :

https://www.tackledirect.com/century-sl ... ml#reviews

Deci produse platite de client !!!
Sunt multe persoane care pot sa-ti dea un sfat destept. Nu neaparat la pescuit ma refeream.
Poti sa verifici usor, cu dibacie:
- de cand foloseste produsul.
- cate produse similare a schimbat pana la alegerea facuta.
- care este regimul in care se foloseste de produs.

Poti sa verifici si pe internet cerand pareri comparative si motivate.
Intotdeauna sa tii cont de parerea celor care isi motiveaza cat mai complex alegerea.
De luat in calcul prioritar parerea celor pacaliti si care recunosc asta legat de alegerile anterioare.

Nu te invat pe tine, vorbesc la modul general, ca poate ma iei si tu cu facaletul. I-am luat frica lui dilaila. :D

Internetul ( ca si televiziunea ) a ajuns sa ofere mai multe capcane in comparatie cu informatia corecta pe care o ofera.

Hai sa ne intoarcem la ale noastre.
Ce zici de treaba cu trimiterea in instanta a lui Bill si Soros? De ce crezi ca nu apare in presa ?
Mai este 5G ?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Ca sa va dau eu vestea :lol: :lol: :lol: !!!

https://www.dcnews.ro/marcel-vela-a-fac ... 47172.html

Deci pentru mine si ''fanii'' :lol: mei ''fir intins'' , pentru ''dujmani'' ....''bafta la peste'' :lol: :lol: :lol: !!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cine zicea ca amenzile dare in starea de urgenta trebuiesc platite ?

Ieri, Curtea Constitutionala le-a declarat neconstitutionale, pot fi atacate si anulate in instanta. Spor.

Orban oracaie, se baza pe 14 milioane de euro la buget!:))
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Stam in casa ?

Mesaj de serbanionut »

Se gandesc in parlament la anularea amenzilor :).
Era clar ca le vor anula erau prea exagerate... Dar erau unii paci, acum 2-3 saptamani, care urlau ca is serioase ca o sa trebuiasca sa le platim!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie: Nu sunt "rahovisme". Este viata reala de care unul caruia ii este rusine sa se prezinte public o sa se loveasca tot timpul.
Cand ataci, asteapta-te sa ti-o iei.
Viata ta reala. Tu care ai impresia ca Rahova e centrul Bucurestiului. Tu care ai impresia ca, daca te bati pe burta cu administratorii acestui forum, esti mai presusus de regului. Da, asta e viata ta. Noi astia mai umblati, iesiti prin lume avem alta viata, alte standarde, alt discurs.
De aia eu doar iti spun cand si ce prostii vorbesti dar tu vezi atacuri peste tot. Si ce face rahoveanu' atacat? Injura ca atat poate..apoi se sterge la gura si se da doct.
Uite, ca sa nu te mai turezi si sa te faci si mai mult de bacanie nu mai comentez restul mesajului.

Sanatate maxima tuturor.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Joi Mai 07, 2020 12:24
Dan Mitranescu scrie: Nu sunt "rahovisme". Este viata reala de care unul caruia ii este rusine sa se prezinte public o sa se loveasca tot timpul.
Cand ataci, asteapta-te sa ti-o iei.
Viata ta reala. Tu care ai impresia ca Rahova e centrul Bucurestiului. Tu care ai impresia ca, daca te bati pe burta cu administratorii acestui forum, esti mai presusus de regului. Da, asta e viata ta. Noi astia mai umblati, iesiti prin lume avem alta viata, alte standarde, alt discurs.
Care voi astia mai umblati ? :lol: Standardele tale ? :lol:

Mai "presus" de reguli de forum ? :lol:

Spune cine esti, nu te mai lua de membrii forumului , spune si tu ceva legat de pescuit si o sa-ti capeti respectul de a fi protejat de vreo regula. Pana atunci iubire, vom face deliciul forumului cu relatia dintre noi.
Daca pe topicul cu federatia este gangbang, la noi trebuie sa recunoasca toata lumea ca este o frumoasa poveste de dragoste: "Bestia din Rahova si Frumoasa misterioasa". :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Joi Mai 07, 2020 6:30
Cine zicea ca amenzile dare in starea de urgenta trebuiesc platite ?

Ieri, Curtea Constitutionala le-a declarat neconstitutionale, pot fi atacate si anulate in instanta. Spor.

Orban oracaie, se baza pe 14 milioane de euro la buget!:))
Dar acum, daca plec fara declaratie ce patesc ?

Eu stiu ca s-au declarat neconstitutionale amenzile exagerate, dar ca se pastreaza cele din ordonanta 3.
Daca alea din ordonanta 3 au fost inlocuite prin alta ordnanta cu astea anulate, nu stiu ce se intampla. Sunt aplicabile alea vechi sau niciuna ?

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de marius25 »

Vladut Mateianu scrie:
Joi Mai 07, 2020 6:30
Cine zicea ca amenzile dare in starea de urgenta trebuiesc platite ?

Ieri, Curtea Constitutionala le-a declarat neconstitutionale, pot fi atacate si anulate in instanta. Spor.

Orban oracaie, se baza pe 14 milioane de euro la buget!:))
Te grabesti ,astepta motivarea ccr, apoi spor la contestat daca asta este solutia ta (amenzi neplatite si contestare)sper ca judecatorul sa-ti accepte cererea depusa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”