LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

marius25 scrie:
Mar Iun 16, 2020 17:54
Florin Pata scrie:
Mar Iun 16, 2020 17:48
marius25 scrie:
Mar Iun 16, 2020 17:38
Suspect de repede a venit comunicatul "gigantului mondial ",alti nu primesc raspuns niciodada ,parca nu bagau in seama muritori de rand sau tu nu esti ? :D
Tu esti noul Albert :lol: :lol: :lol: ?
Albert pescuieste cu lanseta de 3 lb pe Dunare :lol: :lol: :lol:
Platicii .... :D
Chiar asa sa fiu ?! :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Hai ca mi-ati facut topicul praf !

Rog un moderator sa il lase asa si sa il stearga dupa 24 ore pentru ca include date personale ! :lol:

P.S. a adus el factura ca dovada. :lol: M-am cocosat de ras Florine !!! :lol:
Parca te si vad cum o cautai ! :lol:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Iun 16, 2020 18:09
De curand am auzit printr-un prieten comun de la baietii de la total ca este unul "in costum" ( asa cum erai tu la expozitie :D ) care sufera de el ca este albert. Tu crezi ca daca voiam sa il gasesc, nu puteam. :wink:
Cred ca ai uitat ceva cand ma acuzi pe mine ca sunt Albert, daca tot discutam despre asta. Ia spune, sunt eu albert ? :wink: Vezi ca am dovada ! :wink:
1) Da tu esti Albert !!! Pana la dovada contrarie INDUBITABILA , exact asta cred !!! Dovada de NECONTESTAT...nu abureli ca pana acum !!! Sunt o gramada de motive sa fiu convins de asta si NICI UNUL impotriva ! Dar de acum demonstrezi tu !!!
2)La targ...''nu expozitie'' am fost imbracat in pantalon si camasa cu o geaca , nu in costum , ''la costum'' inseamna pantalon si sacou !!!
3)Ai o dovada care nu inseamna nimic !!! Daca era ''o dovada'' trebuia sa fii foarte interesat si te-ai comportat ca si cum nu ar fi existat :wink: !!!Ti-am dat un mesaj mega-blurat 70% , asteptand sa ma intrebi de la cine , ce e sub blur , etc.. Te-ai comportat ca si cum nu l-ai primit . Asta m-a si convins 100% eram doar 99% , ca nu erai ''strain'' de dovada :wink: !!!

Deci pana acum il cautai indarjit , permanent , acum spui ca de fapt puteai oricand sa-l gasesti ???

Si asta dupa ce ma acuzi pe mine ca eu sunt ???

Cand ai mintit puternic , cand il cautai cu disperare sau cand puteai sa-l gasesti oricand voiai ???

In rest cred ca lumea a inteles despre ce vorbim !!! Tare periculos esti !!!

Pa Albert !!!

costi02
Mesaje: 252
Membru din: Lun Mai 03, 2010 19:16
Puncte: 0
Localitate: Sighetu Marmatiei

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de costi02 »

je suis Albert!
D-nu Pata Florin, daca mai trimiteti mesaj trustului Normark, va rog sa le spuneti ca le-am trimis si eu vreo 20 de mailuri, cu numele de Stanescu Liviu si nu am primit niciodata raspuns .
Multumesc!

mike83
Mesaje: 266
Membru din: Mar Ian 28, 2014 17:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de mike83 »

costi02 scrie:
Mar Iun 16, 2020 20:07
je suis Albert!
D-nu Pata Florin, daca mai trimiteti mesaj trustului Normark, va rog sa le spuneti ca le-am trimis si eu vreo 20 de mailuri, cu numele de Stanescu Liviu si nu am primit niciodata raspuns .
Multumesc!
Importatorul Shimano in Romania are treburi mult mai importante decat sa raspunda clientilor care au problemele cu produsele importate de ei. Cum ar fi sa confirme ca un coleg de forum nu este unul si acelasi cu alt coleg de forum.
Restul chiar e can can.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Asta nu e topic despre Shimano sau Normark !!! Deschideti unul dedicat !!!

Se pare ca nu s-a inteles CEVA :

NORMARK NU MI-A REZOLVAT MIE VREO PROBLEMA CI SI-AU REZOLVAT LOR !!!

Adica ca ei NU PLATESC PE CINEVA care sa discute despre alte produse !!!

mike83
Mesaje: 266
Membru din: Mar Ian 28, 2014 17:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de mike83 »

Florin Pata scrie:
Mar Iun 16, 2020 21:41
Asta nu e topic despre Shimano sau Normark !!! Deschideti unul dedicat !!!

Se pare ca nu s-a inteles CEVA :

NORMARK NU MI-A REZOLVAT MIE VREO PROBLEMA CI SI-AU REZOLVAT LOR !!!

Adica ca ei NU PLATESC PE CINEVA care sa discute despre alte produse !!!
Din cate am inteles din postarile dumneavoastra, Shimano este unul din principalii producatori de "lansete placute in drill", care este si numele acestui topic.
Lamuriti-ma va rog unde am gresit cu postarea mea.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Am inteles ! Trebuie diluat ce s-a scris mai sus !!!! Nu e problema oamenii citesc minim si pagina 9 , 10 si 11 sunt WOW !!! Chiar tot topicul ca e interesant tare !!! Urmeaza gigi34 , patrocle55 , abijan69 , sparanghel007 si nelson82 cu tot felul de abureli !!! Clasic si numai pescari ''cunoscuti'' !!!
Deturnarea subiectului de la partile importante !!! Nu e problema , din acest moment voi spune in fiecare postare ca lumea sa citeasca minim de la pagina 9 , 10 si pana la cat o ajunge abureala !!!

Orice om de buna credinta a inteles perfect despre ce e vorba !!!

PS - Nu ai vorbit de nici un dril nici de placere ci de faptul ca Shimano nu raspunde clientilor , nu e nici treaba mea , nici subiectul topicului !!!

Asa va arata mesajul la fiecare postare de a mea !

"Oameni buni , cititi de la minim pagina 9 pana la cat se ajunge , acolo in 9 , 10 , 11 E MEGA INTERESANT"

Cu copy paste il dau !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Si pentru ca insistati reluam !!!
Deci ce avem pana acum :

1) Dan Mitranescu il cauta disperat pe Albert de multi ani de zile , dar numai pe forum !
2) Dan stie ca Albert vine tot timpul intr-un magazin , prin prieteni stie si cum arata , dar acolo nu il cauta deloc !
3) Oricine poate fi gasit in Romania , mai ales pescar dar cand te cauti pe tine insuti...nu te gasesti .

Noutati , hai sa descoperim impreuna !
Cum s-a dorit sa fie creat ''personajul'' Albert ??? Un corporatist arogant si bogat...in costum , pentru ca pe acestia ii uraste multa lume !!! Problema e ca trebuie sa ai si limbaj special de corporatist , toti sunt asa , majoritatea chiar si cei de jos vorbesc numai in rom-gleza si cu tot felul de termeni diferiti , NU ''avioane'' asta e termen de cartier !!!
Hai sa vedem impreuna daca corporatistul arogant Albert foloseste un limbaj corporatist sau unul suburban cu tendinte de analfabet , scrie corect sau ...nu prea !
Va rog , cat aveti rabdare sa cititi postarile lui Albert si sa vedem daca e corporatist sau ''baiat de baiat'' :lol: :

search.php?author_id=11723&sr=posts

O sa mai revin cu linkul de mai multe ori ca mai urmeaza !
Astept parerile voastre !!!

Din punctul meu de vedere limbajul ''personajului'' Albert nu are absolut nimic de a face cu un corporatist , ci doar cu a unui baiat de cartier ! Cunosc ''100000'' de corporatisti si oricare e departe de acest limbaj !!!

PS- "Oameni buni , cititi de la minim pagina 9 pana la cat se ajunge , acolo in 9 , 10 , 11 E MEGA INTERESANT"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Mar Iun 16, 2020 18:35

1) Da tu esti Albert !!! Pana la dovada contrarie INDUBITABILA , e..........
3)Ai o dovada care nu inseamna nimic !!! Daca era ''o dovada'' trebuia sa fii foarte interesat si te-ai comportat ca si cum nu ar fi existat :wink: !!!Ti-am dat un mesaj mega-blurat 70% , asteptand sa ma intrebi de la cine , ce e sub blur , etc.. Te-ai comportat ca si cum nu l-ai primit . Asta m-a si convins 100% eram doar 99% , ca nu erai ''strain'' de dovada :wink: !!!
Mi-ai trimis un mesaj in care un magazin iti spune ca userul "albert" este real si ca pe tine nu te cunoaste dupa numele tau real. Corect? Ce intelegi din asta?
1. daca eu eram albert, magazinul iti spunea direct asta.
2. daca magazinul il cunoaste pe "albert" pai de unde sa stie ca Florin Pata de pe Crapmania este albert din magazin. I-ai trimis poza ? Vrei sa fac eu incercare cu poza ? :wink: ( puteam sa-ti mai fac una si sa spun ca mesajul este de la total, ca ti-o luai pe rusine, dar sunt baiat. Nu spun. :lol: )
3. dovada indubitabila este totusi alta. Nu pot nici fizic si nici psihic sa mi-o dau singul la ... ! :D
4. am mesaje private cu raia. :wink: Chiar sa mi le fi scris singur. :lol:


Tu ai spus ca ai facut cariera ridicand o multinationala ( care si aia in opinia mea vindea numai mangleli :D ). Nu te pricepi sa prepari vaselina si nici nu te vad sa o ambalezi. E clar ca ai fost pe linie de marketing si e clar ca asta este meseria ta de baza. Nu mai pun apropourile pe care mi le faceai legat de promovarea produselor mele. :wink:

Nu cumva faci marketing pentru un brand din pescuit? Eu nu te intreb cum ai primit asa repede raspunsuri, ca stim amandoi cum, dar iti pun in vedere ca o relatie de sprit in care ti se vorbeste cu "dumneavoastra" este mai mult una de afaceri. :!: (Tu ai scapat porumbelul). :wink:

Faptul ca ceri "probe" de la singurele magazine care vand acel brand banuiesc ca este o coincidenta. :wink:
Faptul ca ai dat in disperare ca poti sa fii cel care ma ataca de ani de zile (m-am prapadit de ras cand te citeam), spune si asta multe. Da' care era problema asa mare daca erai albert?! :wink:

Problema nu este pentru cine faci tu marketing, pentru ca este absolut legal si se poarta in toate domeniile.
Problema nu este nici ce face albert sau cine este.
Singura mea problema este ca daca faci marketing o faci si in stil albert, iar asta nu mi se pare moral. Te tii dupa mine in toate subiectele legate de lansete si imi combati idei general valabile cu tampenii gen: " chinezarii, cu faptul ca unii isi permit, cu tehnologii neverificabile, cu experi de la NASA care fac lansete," ... si pana la trimiterea calitatii unei lansete catre placerile vietii, ca in prezentul topic.
Poate nu esti tu albert, dar stilul este acelasi.
Coroborand acest lucru cu ce aminteam anterior, cu faptul ca te-ai tinut intodeauna departe de mana mea intinsa prieteneste :wink: , ma face sa cred ca este totusi ceva la mijloc. :wink:

P.S. joac-o p-asta ! :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”