Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Manea Alexandru
Mesaje: 62
Membru din: Vin Feb 21, 2020 16:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Manea Alexandru »

Felicitări pt avertizori Dm Dan ii astept de ceva vreme si nu m-am înșelat de calitatea produselor dumneavoastra

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Manea Alexandru scrie:
Dum Ian 10, 2021 19:16
Felicitări pt avertizori Dm Dan ii astept de ceva vreme si nu m-am înșelat de calitatea produselor dumneavoastra

Multumesc si eu pentru apreciere.
Prin T A Z U R A voi demonstra tot ce mi-am dorit sa fac im materie de raport pret calitate si inovatie.

Urmeaza un model nou de swinger MKM3 prevazut cu dublu conector rapid atat pentru swinger cat si pentru avertizor. :wink:
Totul la pret de ... swinger. :wink:

MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de MihaiNeb »

Super debea așteptăm!
G.Mihai

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de florin pocris »

Buna ziua dl Dan!
Am un set snzori 2018(ultimii aparuti).
Ce se mai aude cu buy-back pentru noii senzori?
Ma inscriu in program daca acesta va aparea! Mulțumesc

AlinMitrica
Mesaje: 101
Membru din: Lun Dec 25, 2017 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de AlinMitrica »

Buna ziua,
Usa de la lift vs Tazura RX 235= 1 - 0 😂
Am fost la magazin si a fost reparata pe loc, dar am pierdut cam 3cm din lanseta.
Inca n am apucat sa pescuiesc cu ea si avand in vederea vremea, probabil n o sa ies o perioada.
Considerati ca mai poate fi folosita avand in vedere ca oricum e una dintre cele mai rapide lansete pe care am pus mâna?
Sau ma apuc de strans bani pentru alta?
Multumesc

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

AlinMitrica scrie:
Mar Ian 12, 2021 15:40
Buna ziua,
Usa de la lift vs Tazura RX 235= 1 - 0 😂
Am fost la magazin si a fost reparata pe loc, dar am pierdut cam 3cm din lanseta.
Inca n am apucat sa pescuiesc cu ea si avand in vederea vremea, probabil n o sa ies o perioada.
Considerati ca mai poate fi folosita avand in vedere ca oricum e una dintre cele mai rapide lansete pe care am pus mâna?
Sau ma apuc de strans bani pentru alta?
Multumesc
In primul rand, am tot respectul pentru sinceritate. In multe cazuri lansetele se rup "din aruncare" cu un jig de 10-15g. :D
Pentru asta aveti oricand doriti reducere 20% la un bat nou, indiferent ca cedeaza sau nu cel in cauza.

Acum, la modul general legat de ruperea lansetelor in zona varfului, in mod normal nu este nici cea mai mica problema. Multi pescari de spinning isi taie singuri betele pentru a obtine o lanseta mai tare.

Problema apare in momentul loviturii. Daca lovitura este una care produce fisuri si in restul blank-ului, atunci batul se poate rupe.

Pentru asta trebuie verificat. Se propteste varful in tavan si se forteaza lanseta. Asa cum se probeaza lansetele de spinning, dar putin mai accentuat. Daca nu se rupe si la cum este facut RX-ul :D , iese super bat daca are cu 3cm mai putin pe varf. :wink:

Inclusiv faptul ca s-a micsorat distanta intre primele doua inele nu este o problema. Aspectul protejeaza partea subtire a varfului dintre ele. Multi producator o practica direct din fabrica.

Cam asta este situatia.

P.S. RX-ul ( sau ZX -ul in varianta din doua bucati ) este cel mai adevarat bat de spinning pe care l-am tinut in mana vreodata, si eu, cat si toti prietenii mei cu care pescuiesc la spinning de peste 20 ani. Este la fel de rapid si tare ca Heavy Spinn Maxxx, dar aproape la jumatate ca greutate. :wink:

AlinMitrica
Mesaje: 101
Membru din: Lun Dec 25, 2017 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de AlinMitrica »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Ian 12, 2021 16:02
AlinMitrica scrie:
Mar Ian 12, 2021 15:40
Buna ziua,
Usa de la lift vs Tazura RX 235= 1 - 0 😂
Am fost la magazin si a fost reparata pe loc, dar am pierdut cam 3cm din lanseta.
Inca n am apucat sa pescuiesc cu ea si avand in vederea vremea, probabil n o sa ies o perioada.
Considerati ca mai poate fi folosita avand in vedere ca oricum e una dintre cele mai rapide lansete pe care am pus mâna?
Sau ma apuc de strans bani pentru alta?
Multumesc
In primul rand, am tot respectul pentru sinceritate. In multe cazuri lansetele se rup "din aruncare" cu un jig de 10-15g. :D
Pentru asta aveti oricand doriti reducere 20% la un bat nou, indiferent ca cedeaza sau nu cel in cauza.

Acum, la modul general legat de ruperea lansetelor in zona varfului, in mod normal nu este nici cea mai mica problema. Multi pescari de spinning isi taie singuri betele pentru a obtine o lanseta mai tare.

Problema apare in momentul loviturii. Daca lovitura este una care produce fisuri si in restul blank-ului, atunci batul se poate rupe.

Pentru asta trebuie verificat. Se propteste varful in tavan si se forteaza lanseta. Asa cum se probeaza lansetele de spinning, dar putin mai accentuat. Daca nu se rupe si la cum este facut RX-ul :D , iese super bat daca are cu 3cm mai putin pe varf. :wink:

Inclusiv faptul ca s-a micsorat distanta intre primele doua inele nu este o problema. Aspectul protejeaza partea subtire a varfului dintre ele. Multi producator o practica direct din fabrica.

Cam asta este situatia.

P.S. RX-ul ( sau ZX -ul in varianta din doua bucati ) este cel mai adevarat bat de spinning pe care l-am tinut in mana vreodata, si eu, cat si toti prietenii mei cu care pescuiesc la spinning de peste 20 ani. Este la fel de rapid si tare ca Heavy Spinn Maxxx, dar aproape la jumatate ca greutate. :wink:
Multumesc pentru explicatii.
Mai astept sa treaca o zi de la lipitura sa fiu sigur ca s a prins si o sa fac proba tavanului. Sper sa ies mai bine ca la lift 😂
Apreciez discountul. Daca nu cedeaza, oare poate fi folosit la urmatoarea achizitie din gama tazura?
Intentionez 6 lansete, senzori, swingeri 😂
Ar fi prima data in viata cand sinceritatea mi ar aduce un asa beneficiu.
PS daca spuneam ca am rupt o cu jig de 10 15 gr se schimba? Ca sa stiu ce spun data viitoare😂

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

AlinMitrica scrie:
Mar Ian 12, 2021 16:52

Multumesc pentru explicatii.
Mai astept sa treaca o zi de la lipitura sa fiu sigur ca s a prins si o sa fac proba tavanului. Sper sa ies mai bine ca la lift 😂
Apreciez discountul. Daca nu cedeaza, oare poate fi folosit la urmatoarea achizitie din gama tazura?
Intentionez 6 lansete, senzori, swingeri 😂
Ar fi prima data in viata cand sinceritatea mi ar aduce un asa beneficiu.
PS daca spuneam ca am rupt o cu jig de 10 15 gr se schimba? Ca sa stiu ce spun data viitoare😂
Oferta este valabila oricand, dar pentru o lanseta similara. Pe ce a fost sinceritatea pe aia este si oferta. :)

Pe comanda cealalta, reducerea poate sa vina, dar cu sinceritate, nu din sinceritate. :D

Legat de "data viitoare", sper sa nu se intample evenimentul niciodata, Daca se intampla, o spun si eu cu toata sinceritatea ca prefer povestile cu "15g", in loc sa fac reduceri. Ma distrez si nu pierd bani. :D E mai bine. :D

AlinMitrica
Mesaje: 101
Membru din: Lun Dec 25, 2017 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de AlinMitrica »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Ian 12, 2021 20:21
AlinMitrica scrie:
Mar Ian 12, 2021 16:52

Multumesc pentru explicatii.
Mai astept sa treaca o zi de la lipitura sa fiu sigur ca s a prins si o sa fac proba tavanului. Sper sa ies mai bine ca la lift 😂
Apreciez discountul. Daca nu cedeaza, oare poate fi folosit la urmatoarea achizitie din gama tazura?
Intentionez 6 lansete, senzori, swingeri 😂
Ar fi prima data in viata cand sinceritatea mi ar aduce un asa beneficiu.
PS daca spuneam ca am rupt o cu jig de 10 15 gr se schimba? Ca sa stiu ce spun data viitoare😂
Oferta este valabila oricand, dar pentru o lanseta similara. Pe ce a fost sinceritatea pe aia este si oferta. :)

Pe comanda cealalta, reducerea poate sa vina, dar cu sinceritate, nu din sinceritate. :D

Legat de "data viitoare", sper sa nu se intample evenimentul niciodata, Daca se intampla, o spun si eu cu toata sinceritatea ca prefer povestile cu "15g", in loc sa fac reduceri. Ma distrez si nu pierd bani. :D E mai bine. :D
Am facut print screen sa nu uit ca am reducere😂
Acum va rog sa mi spuneti daca ZS 270 s ar potrivi pentru stiuca si salau de pe malul lacurilor/baltilor. Pe la alte magazine mi s a spus ca salaul tuşeşte daca lanseta e de stiuca si invers. Si ca ar fi bine sa iau cate o lanseta pentru fiecare naluca in parte sa se asorteze😂
M am orientat bine spre ZS sau recomandat altceva?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

AlinMitrica scrie:
Mar Ian 12, 2021 20:57

Am facut print screen sa nu uit ca am reducere😂
Acum va rog sa mi spuneti daca ZS 270 s ar potrivi pentru stiuca si salau de pe malul lacurilor/baltilor. Pe la alte magazine mi s a spus ca salaul tuşeşte daca lanseta e de stiuca si invers. Si ca ar fi bine sa iau cate o lanseta pentru fiecare naluca in parte sa se asorteze😂
M am orientat bine spre ZS sau recomandat altceva?
Am avut dupa mine intodeauna doua lansete, intodeauna identice. Iau doua ca sa nu-mi stric ziua de pescuit in caz ca se rupe vreuna.
Daca tot iau doua, le tin cu gramaje diferite, rar cu twistere diferite si asta numai cand am concurenta, ca sa am posibilitatea sa schimb lanseta dupa fiecare peste prins. :D

Sunt mai multe chestii in pescuitul asta de care ma crucesc, una fiind si asta in care se recomanda sa potrivesti lanseta cu naluca, nu sa-ti faci mana pe o lanseta si sa-ti fie totul mai convenabil. Noi sa fim sanatosi. :) Am inceput sa gasesc aceste lucruri chiar foarte benefice. Intr-o lume a drepturilor egale selectia naturala disparea. Totusi, natura isi gaseste drumul intodeauna. :wink: :)

Sa lasam vrajelile. :) ZS-ul mi se pare prea tare. E mai mult pentru prajitura. :D Iti recomand ca super lanseta, fara limita de naluci sau specii, ZX-ul. Asta daca vrei din doua bucati. Senzatia ramane RX-ul.

P.S. am adus in gama Tazura mai multe modele, ca sa nu para saracie brand-ul. :D Am incercat sa diversific din punct de vedere al utilitatii, cu cele din fibra plina pentru a trage cat doresti de tare de peste cu o lanseta relativ usoara, sau cele cu panza 3K pentru "frumusete" si pescuit iarna ( inele o idee mai mari) , dar nu o sa ma vezi vreodata cu ele in mana. Cel putin in pescuitul pe care il practic, la salau in special. Daca era dupa mine in afara de seriile din carbon 40T nu mai aduceam altceva. :wink: Alea cu S la sfarsit pentru Dunare si pescuit de la 60g in sus, alea cu X la sfarsit pentru orice pescuit - super bete.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”