Lamurire pt. Cotelici

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@adriano
concursuri amichevole, gen antrenament, vezi ca organizeaza multilutza bustean!
sorin podaru nu a dat nici un semn ca l-ar interesa. la fel si dom serbu si victor oana. intr-adevar, vlad parfene s-a aratat dispus sa participe dar doar cu doua echipe(nu are trei).
prin urmare am ramas noi!
ori la bal, ori la spital!
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei

dupa ce rezolvati problema cu aceste calificari,

avem timp sa ne ocupam si de amichevole, sunt

mult mai importante datele de desfasurare, taxa de participare,

si eventualele premii garantate de apcr
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

am postat anuntul lui Maestru despre intilnirea pentru selectii .

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

rr

Mesaj de ronaldo »

@ Adriano
cred ca ma confunzi cu Val Pangica ,cel putin asa am tras concluzia din postarea ta anterioara.Imi pare rau daca ai interpretat ca un atac la pers sau la adresa echipei Bigfish. Daca citeai o postare mai veche de-a mea intelegeai ce am vrut sa spun. n-am facut altceva decat sa-i atrag atentia lui Andrei ca a-ti raspuns provacari. ,la fel cum am facut acum cateva zile cand am spus ca nu ridica nimeni manusa aruncata de senzorii. deci consider ca sant inpartial cand postez asemenea lucruri.

p.s.1. referitor la bigfish mi sa parut o rautate garatuita sa spui ca recordul dela Motonko a fost o bagatela ,si aica ma refer la oricine semneaza Bigfish team sau x team.
p.s. 2 .in concluzie consider o rautate din partea ta ,sa vorbesti asa la adresa mea

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Ciao ronaldo, a mea nu era nicio pe departe un atac la adresa ta, am numai precisat lucruri de care nu cred ca erai la curent. Cum ai si vazut Big Fish a sprijnit mereu loto national indiferent de conflicte personale sau certe de moment. Daca te ai simtit atacat te cer scuze, nu era intentia rea. Numai bine
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

felicitari

Mesaj de ronaldo »

@ Adriano

nu e nevoie sa iti ceri scuze, si chestile astea cu atacuri la persona mie personal mi se pare o chestie exagerata, una,doua atac la persoana, de zici ca toti santem pers publice . Adriano eu n-am nimic cu nimeni ,si nu apar pe nimeni , dar nici nu pot sta sa ma uit cum unu si altul care semneaza bigfish , cu intentie sau nu , ironizeaza niste relizari infaptuite de-o echipa rom intr-un concurs international.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

adriano,
tu ne iei pe toti de prosti?
tu nu vezi ca partenerul tau cotelici face misto de noi?
problema e ca nu are nici o baza sa faca acest lucru, pentru ca el in pescuitul la crap e FRANT!!!
raspunde la intrebarea asta daca poti! noi iti spunem ceva iar tu raspunzi ca ai sponsorizat echipa nationala!?!
asa e, ai sponzorizat-o, numai ca intre timp te-ai anturat gresit cu elemente gen cotelici si - mult mai rau - carton!!!!! acesta din urma cred ca e mai prost pescar decat primul!
ps am auzit ca vin parintii la finalul concursurilor sa-i stranga echipamentul odraslei extenuate. pai cu elemente d'astea vrei sa lupti tu cu senzor?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

auzi fratele meu dar de unde si pina unde sponsorizarea asta este luata drept pomana . Sa se inteleaga bine , Adriano cind a sponsorizat nu a dat de pomana la niste fraieri , a primit sigla , banenr , etc si drepturile firesti ale oricarui sponsor . Daca scotea Adriano banii din buzunar si va dadea asa - de genul - "luati sa aveti si voi pentru nada ca imi sunteti dragi" - si nu va cerea nimic in schimb era OK . Dar altfel sigla Big Fish a aparut peste tot , inclusiv la mine pe site , gazduita gratuit , citeva luni , din respect pentru voi - baietii de la lot . Unde e problema , de trebuie pedalata asa mult pe ea ?
Isi rezolva cineva problemele de promovare in cadrul unui contract cu cei mai competenti pescari din Romania - membrii lotului national - si dupa asta striga la ei - ca i-a facut oameni si le-a dat si pe gura si pe nas ? Eu nu l-am auzit pe Podaru sa faca tam - tam niciodata de sponsorizarile facute lotului national ( slava Domnului cu mult mai substantiale ) .
Lamureste-ma te rog tu , ca esti mai abil ca mine la chestii de astea ! :lol:

PS - si ca sa fiu clar eu am cumparat de la Adriano din pravalie - de 2 ori - prima data eram cu Cezar , Adriano fiind de fata ne-a acordat un discount de vreo 20 % , a 2-a oara am platit pretul de pe raft . Ultima punga de Nash am luat-o la Darvari de la Nea Victor si am achitat-o dupa vreo 10 zile la magazin la Caaron ( cineva drag mie mi-a adus aminte public si ii multumesc ) . Spun asta ca sa nu fiu acuzat ca am alte interese .

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

@Andrei, nu, nu imi se pare asa de grav ce a scris Cotelici, pentru sa ridice un asa scandal. era serios? A glumit? sincer nu stiu pentru ca nici nu am inteles gluma lui. vad totusi ca la caterinca pe care faceti despre alti, niciun pescar trebuie sa se enervaza, la voi, daca cineva (doamne fereste) se permite cea mai mica caterinca "esplodaza stadionul". Cum ti se pare? Raspundi tu la intrebare aceasta. Intrebare este aceeasta: daca gluma aceasta las fi facuta altcineva as fi fost la fel? Cred totusi ca am fost foarte educat si o sa fiu asa in continuare. Sincer nu stiu nici pentru ce raspund. Din educatie primita cred. Subjectul pentru mine este inchis. Nu o sa mai pomeneste nimeni care se numeste Big Fish numele Senzor. Promis. In rest Valoare pescarilor din team big fish lasa sal vedem... pe balta frate..nu cu vorbe ca nu e de tine. Numai bine
@Pangica: Andrei pot sa te confirmeaza ca tot ce am cerut eu a fost o FOTO de amintire cu lotul imbracat cu bluse Big Fish. In rest vorbesti in neconostinta de cauza. Atentie, daca ai pretentie de respect, sa respecti si tu un pic mai mult ceilalti si in particular pe mine, nu esti din familia mea ca poti sa te permiti orice. Asa ca uitate de problemele tale. Merci.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@ Adriano

Respect faptul ca vrei sa fi obiectiv dar am sa incerc sa-ti explic situatia.
In ultimii doi ani o mana de oameni(Andrei Vladeanu fiind cel mai implicat) s-au ocupat de organizarea , logistica si tactica de abordare a ceea ce se numeste un campionat mondial. Pe langa faptul ca in acesti doi ani carpfishingul in Romania s-a revigorat simtitor, au aparut si rezultate mai mult decat notabile Sa nu uitam ca este vorba totusi de doua podiumuri mondiale (chiar daca s-au gasit ulterior binevoitori care sa compare campionatul mondial cu Daciada -fosta competitie comunista la care participau strungari,frezori etc.)
La fel de mult a fost implicat si Cornel Rosioru care credema ca traieste din toti porii pentru pescuit si datorita caruia la ultimele doua editii lotul national a avut un buget mai mult decat indestulator
Nu crezi totusi ca acesti oameni ar trebui apreciati si rasplatiti la adevarata lor valoare?

DAR DE CINE ????

- de cineva care marcat de individualism si dezinteresat total de fructificarea valorilor pentru o reprezentativa nationala nu stie cum sa faca sa tina cu dinti de os mai bine

- de alcineva care organizeaza concursuri caritabile ( i-l doare-n popou de cei cu bani mai putini) din dorinta vadit tendentioasa de a boicota un curent benefic si constructiv pentru carpfishing
cum puteti crede ca scursura aia de Palmutza Muian caruia i-au iesit doua cacialmale la Sarulesti face acte de caritate?
Dar de fapt si magarul cand coteste se duc si oile dupa el



Crezi ca poti face o comparatie intre procentul de felicitari care le-au primit( macar acesti doi oameni) si cel de jigniri si mojicii genul a-ti furat , a-ti mintit , a-ti inselat , a-ti avut noroc (hotului de hot i-i este frica)

Nu-mi aduc aminte ca vreun reprezentant al generatiei lui Cornel Rosioru sa fi alergat cat a alergat el si sa se fi implicat cat sa implicat el in problemele organizatorice ale lotului , dar cand ajunge la cules laurii i-i dati toti la picioare. De ce nu la acuzat nimeni de dictatura cand s-a dat toata vara peste cap sa obtina bani pentru lot

Nu stiu cat de bine cunosti limba romana dar daca citesti printre randurile postarilor lui Cotelici vei descoperii tendinta de ironie ieftina referitoare la succesul nostru de la Maconka , ironie hranita de aceleasi personaje carcotase care ne-au contestat si aceasta victorie



Dar ceea ce vreau sa te asigur este faptul ca noi suntem o echipa f. bine sudata , fara tradatori culesi de mila de pe marginea baltilor, care vom razbi prin toata aceste cacaturi facute de catre oameni de 2 lei

Avand convingerea ca ai inteles i-ti urez succes in afaceri si toate cele bune
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”