Avertizori Tazura/MTX class new concept

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 17:03
Mai Dane,
Nus' ce sa zic!? Decat o cazma peste ochi, mai bine o lopata pe spinare!😃
.... cum spuneam, metaforic vorbind. :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

O scriu aici, pentru ca aduce cu subiectele discutate.
Respectul pe care il port pentru alegerea pescarilor nu vreau sa fie interpretat ca o slabiciune, pentru ca nu o am. :)
Pe langa specia de care aminteam, respectiv influencerii care presteaza din anonimat, mai exista o forma de nesimtire pe care trebuie sa o scot in evidenta. Este cea de a folosi lucruri noi si de a le inapoia comerciantilor sub pretextul ca sunt "neconforme". :wink: Sunt aia care stau cu etichetele pe sub costume. :) Se practica la scara marte, folosind lucruri noi ... cu imprumut.
Procentul acestor infectii este foarte mic si din punct de vedere comercial este nesemnificativ, dar cum eu nu prea vad lucrurile comercial, scarba pe care o am fata de oamenii care nu respecta nimic nu pot sa o stapanesc de dragul comertului, .... dupa cum se observa. :) Este partea aia a sufletului meu pe care a trebuit sa mi-o formez in sectorul 5, dar si ca sportiv. Vrea si ea sa mai iasa din cand in cand in lume si cauta saraca ocazii. :D

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 28, 2021 17:21
O scriu aici, pentru ca aduce cu subiectele discutate.
Respectul pe care il port pentru alegerea pescarilor nu vreau sa fie interpretat ca o slabiciune, pentru ca nu o am. :)
Pe langa specia de care aminteam, respectiv influencerii care presteaza din anonimat, mai exista o forma de nesimtire pe care trebuie sa o scot in evidenta. Este cea de a folosi lucruri noi si de a le inapoia comerciantilor sub pretextul ca sunt "neconforme". :wink: Sunt aia care stau cu etichetele pe sub costume. :) Se practica la scara marte, folosind lucruri noi ... cu imprumut.
Procentul acestor infectii este foarte mic si din punct de vedere comercial este nesemnificativ, dar cum eu nu prea vad lucrurile comercial, scarba pe care o am fata de oamenii care nu respecta nimic nu pot sa o stapanesc de dragul comertului, .... dupa cum se observa. :) Este partea aia a sufletului meu pe care a trebuit sa mi-o formez in sectorul 5, dar si ca sportiv. Vrea si ea sa mai iasa din cand in cand in lume si cauta saraca ocazii. :D
Poate ar fi cazul sa încetați cu atacurile la persoana, caracterizați persoane fără sa le cunoașteți. Si da am primit produse neconforme, asta nu înseamnă ca port haine cu eticheta pe mine sau ca împrumut produse noi ca sa ma folosesc de ele,daca ele nu sunt conforme, sunt cu probleme, ce vreți sa fac sa ma folosesc asa de ele?pentru ca sunt marca Dan Mitranescu si nu am voie sa comentez un produs cu probleme.
O sa postez pe Facebook sa vedem cate persoane imi da mie dreptate, deja văd că continuați in gol cu comentariile,da cine va credeți?
Ce urmează? Sa imi fie frica sa merg pe stradă? Ca dați cu "cazmaua".

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Vin Mai 28, 2021 22:17
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mai 28, 2021 17:21
O scriu aici, pentru ca aduce cu subiectele discutate.
Respectul pe care il port pentru alegerea pescarilor nu vreau sa fie interpretat ca o slabiciune, pentru ca nu o am. :)
Pe langa specia de care aminteam, respectiv influencerii care presteaza din anonimat, mai exista o forma de nesimtire pe care trebuie sa o scot in evidenta. Este cea de a folosi lucruri noi si de a le inapoia comerciantilor sub pretextul ca sunt "neconforme". :wink: Sunt aia care stau cu etichetele pe sub costume. :) Se practica la scara marte, folosind lucruri noi ... cu imprumut.
Procentul acestor infectii este foarte mic si din punct de vedere comercial este nesemnificativ, dar cum eu nu prea vad lucrurile comercial, scarba pe care o am fata de oamenii care nu respecta nimic nu pot sa o stapanesc de dragul comertului, .... dupa cum se observa. :) Este partea aia a sufletului meu pe care a trebuit sa mi-o formez in sectorul 5, dar si ca sportiv. Vrea si ea sa mai iasa din cand in cand in lume si cauta saraca ocazii. :D
Poate ar fi cazul sa încetați cu atacurile la persoana, caracterizați persoane fără sa le cunoașteți. Si da am primit produse neconforme, asta nu înseamnă ca port haine cu eticheta pe mine sau ca împrumut produse noi ca sa ma folosesc de ele,daca ele nu sunt conforme, sunt cu probleme, ce vreți sa fac sa ma folosesc asa de ele?pentru ca sunt marca Dan Mitranescu si nu am voie sa comentez un produs cu probleme.
O sa postez pe Facebook sa vedem cate persoane imi da mie dreptate, deja văd că continuați in gol cu comentariile,da cine va credeți?
Ce urmează? Sa imi fie frica sa merg pe stradă? Ca dați cu "cazmaua".
Intelegi gresit Mihai. Nu are nici cea mai mica legatura cu tine. Au fost deschise mai multe subiecte si am dezvoltat putin.
Ti-am mai spus, tu nu esti nici influencer si nici nu ai cum sa fi genul care ia produse cu imprumut de la comercianti, pentru ca tu chiar cautai sa-ti cumperi avertizori ( dovada ca ti-ai luat sh ), iar in cazul lansetei nu ai folosit-o. Asa ca nu ai de ce sa consideri ca fac vreo referire la tine.

Ce am avut de spus, ti-am spus direct, respectiv ca nu mi s-a parut in regula faptul ca ai inceput sa ma balacaresti, chiar daca am dat dovada de buna credinta in toate relatiile avute cu tine anterior. Daca tie ti se pare ok, asta este, dar hai sa depasim momentul, ca suntem barbati, nu?!

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de pescarusull »

Si care sunt aia care iau produse cu imprumut, de la tine ?
Ca in afara de Mihai nu am vazut sa faca nimeni valuri sau sa se inghesuie sa returneze produse neconforme.
Stai tu linistit, sunt destui nemultumiti de multe din produsele comercializate de tn. Dar.. mai strange omul un surub, mai centreaza,cu cardul sau cu o surubelnita fina cauciucul de pe rola senzorilor.. , baga calti cu vopsea sa nu se mai miste senzorul pe rodpod... Ai avut raspuns la orice nemultumire pe care si-a manifestat-o cineva fata de produsele primite.
Cel mai smecher raspuns, pe departe, e ala cu rodajul potentiometrelor.
Cauti sa subliniezi ca ti-ai format o parte a sufletului in sectorul 5. Care parte? Aia care da metaforic cu cazmaua?
Mai bine intreaba-te de ce vezi peste tot influenceri si oameni platiti sa te denigreze.
Sincer, nu esti asa important incat sa plateasca cineva, ca sa fii tu denigrat. Te denigrezi tu singur pe forum. Gratuit.
Oricum, iti doresc succes in continuare.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Dum Mai 30, 2021 1:31
Si care sunt aia care iau produse cu imprumut, de la tine ?
Ca in afara de Mihai nu am vazut sa faca nimeni valuri sau sa se inghesuie sa returneze produse neconforme.
Stai tu linistit, sunt destui nemultumiti de multe din produsele comercializate de tn. Dar.. mai strange omul un surub, mai centreaza,cu cardul sau cu o surubelnita fina cauciucul de pe rola senzorilor.. , baga calti cu vopsea sa nu se mai miste senzorul pe rodpod... Ai avut raspuns la orice nemultumire pe care si-a manifestat-o cineva fata de produsele primite.
Cel mai smecher raspuns, pe departe, e ala cu rodajul potentiometrelor.
Cauti sa subliniezi ca ti-ai format o parte a sufletului in sectorul 5. Care parte? Aia care da metaforic cu cazmaua?
Mai bine intreaba-te de ce vezi peste tot influenceri si oameni platiti sa te denigreze.
Sincer, nu esti asa important incat sa plateasca cineva, ca sa fii tu denigrat. Te denigrezi tu singur pe forum. Gratuit.
Oricum, iti doresc succes in continuare.
Nea pescarusule, eu nu ma adresez celor care nu stiu sa puna mana pe o surubelnita, asa ca nu stiu de ce ne intersectam discutiile ? Mai exact, ca sa ma intelegi, de ce te freaca grija de mine, in mod sistematic ? Te-am afectat cu ceva ?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:
Dum Mai 30, 2021 13:23
Nea pescarusule, ...
Pe lângă Lao și Albert e pistol cu apă, dar e bun să-ți f..ă creieri să nu fii prea relaxat! :wink: :wink: :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Lun Mai 31, 2021 10:58
Dan Mitranescu scrie:
Dum Mai 30, 2021 13:23
Nea pescarusule, ...
Pe lângă Lao și Albert e pistol cu apă, dar e bun să-ți f..ă creieri să nu fii prea relaxat! :wink: :wink: :wink:
Nu prea imi place relaxat, prefer sa consider ca ma tine antrenat. :) E adevarat ca nu are talent ca defunctii, dar macar tine ritmul. :)

P.S. apreciez finele observatii. :wink: Personal nu exclud ipoteza ca unele disparitii pot sa fie transformari. :wink:

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de pescarusull »

Tu vinzi produse noi cu indicatii de folosire a surubelnitei.
Si vrei sa taca toata lumea.
Am postat fix vis-a-vis de problema, reala, semnalata de un client nemultumit.
Asta e realitatea.
Nu o sa ajungi niciodata la calitatea oferita de branduri pe care tu le denigrezi.
Nu exista ca Delkim sa rodeze potentiometre, Daiwa sa racaie lacul scurs pe blank, sau inele, Fox sa livreze senzori cu surubelnita sa poti aseza garnitura pe rola.
De Shimano nu iti zic, ca stiu ca ai alergie la brandul asta.
Ca idee, nu am avut si nici nu o sa am tangenta cu vreunul dintre utilizatorii crapmania.
Nu ma intereseaza Albert, Lao sau alti useri despre care tu crezi ca s-au nascut sa fie contra ta.
Pur si simplu nu toata lumea trebuie sa fie de acord cu tine, sa te placa, sau sa-ti accepte produsele indiferent de cum le livrezi.
Imi pare rau ca spun asta, chiar folosesc multe produse hakuyo de care sunt multumit.. Dar cateodata gresesti.
@Lucian, am vorbit eu ceva cu tine? Te-am jignit cu ceva de ma faci pistol cu apa ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Lun Mai 31, 2021 18:08
Tu vinzi produse noi cu indicatii de folosire a surubelnitei.
Si vrei sa taca toata lumea.
Am postat fix vis-a-vis de problema, reala, semnalata de un client nemultumit.
Asta e realitatea.
Nu o sa ajungi niciodata la calitatea oferita de branduri pe care tu le denigrezi.
Nu exista ca Delkim sa rodeze potentiometre, Daiwa sa racaie lacul scurs pe blank, sau inele, Fox sa livreze senzori cu surubelnita sa poti aseza garnitura pe rola.
De Shimano nu iti zic, ca stiu ca ai alergie la brandul asta.
Ca idee, nu am avut si nici nu o sa am tangenta cu vreunul dintre utilizatorii crapmania.
Nu ma intereseaza Albert, Lao sau alti useri despre care tu crezi ca s-au nascut sa fie contra ta.
Pur si simplu nu toata lumea trebuie sa fie de acord cu tine, sa te placa, sau sa-ti accepte produsele indiferent de cum le livrezi.
Imi pare rau ca spun asta, chiar folosesc multe produse hakuyo de care sunt multumit.. Dar cateodata gresesti.
@Lucian, am vorbit eu ceva cu tine? Te-am jignit cu ceva de ma faci pistol cu apa ?
:D ... si care este problema ta ? Tu te intelegi ? :D
Te-ai bagat in topicul asta repetator de semnal :) pentru clientul meu nemultumit, imi porti de grija sa fac tombole si licitatii ca sa-mi trec brandul cum crezi tu, pe urma ti se frange sufletul ca ma fac de ras :D , acum ma bagi in gura brand-urilor :wink: :) , cand eu nu discut niciodata desprea asta si discut exclusiv principial, reguli general valabile legate de mecanica produselor. Recunosc, cu cine poate.

Fii atent. :D Spune concret ce vrei sa fac sa-ti fiu pe plac si ala sunt. :)

P.S. Daca vrei sa ridic in slavi shimano tocmai acum cand nu se mai imparte malai pentru treaba asta :) , incerc de dragul relatiei noastre, dar iti spun sincer ca mai mult de parastas nu mai avem ce sa le facem. :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”