Avertizori TAZURA

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cornel Strujan scrie:
Joi Mai 20, 2021 16:24
Buna ziua,

Aveti ideea au ajuns cumva noual transport de avertizori Tazura ?

Va multumesc !
Cornel Strujan
Buna ziua,
Trebuie sa ajunga in vama. Mai dureaza cateva zile pana cand vor intra in stoc. Nu pot aproxima cat.
Oricand, cu placere.

Larry82
Mesaje: 169
Membru din: Joi Iun 09, 2011 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Larry82 »

Salut Dan,

Avertizorii din lotul nou au vreo modificare fata de cei din primul lot (stiu ca o sa-mi raspunzi sincer asa cum te stiu)?

Toate cele bune,
Laurentiu
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Larry82 scrie:
Joi Mai 20, 2021 17:27
Salut Dan,

Avertizorii din lotul nou au vreo modificare fata de cei din primul lot (stiu ca o sa-mi raspunzi sincer asa cum te stiu)?

Toate cele bune,
Laurentiu
Da. Una nasoala. Pentru lotul care a venit cu avionul am cumparat noi baterii deoarece sunt greu de transportat cu avionul si am pus Varta alcaline. Lotul care vine acum are baterii din fabrica. Sunt bune din ce mi-au spus, dar nu sunt alcaline. Pe avertizori vor tine oricum tot sezonul asta, dar pe statie banuiesc ca trebuie luata o baterie de rezerva.
In rest totul este la fel.

happah1
Mesaje: 35
Membru din: Dum Feb 24, 2019 12:57

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de happah1 »

Vad ca au intrat pe stoc avertizorii. Imi puteti spune cat de mare este stocul? Vreau sa achizitionez un set de 6, dar nu ii voi putea testa decat peste 1 luna - si de aceea as astepta sa ii cumpar atunci; in caz ca sunt problematici, sa fie in perioada cu posibilitate de retur.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

happah1 scrie:
Vin Mai 28, 2021 13:55
Vad ca au intrat pe stoc avertizorii. Imi puteti spune cat de mare este stocul? Vreau sa achizitionez un set de 6, dar nu ii voi putea testa decat peste 1 luna - si de aceea as astepta sa ii cumpar atunci; in caz ca sunt problematici, sa fie in perioada cu posibilitate de retur.
Sunt absolut convins ca nu ne cunoastem. :wink: Nu mai fiti atat de precaut in relatia cu mine, pentru ca nu este cazul. :)
Luati avertizorii linistit.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dupa cateva luni bune de cand avertizorii au intrat pe piata, revin cu constatari bazate pe folosire efectiva a acestora de catre pescari, unii dintre acestia avand chiar cateva zeci de partide de pescuit.

Asa cum spuneam initial, pe baza cerintelor pe care le-am dat in fabrica, cat si pe testarea mostrelor, avertizorii Tazura au o calitate ridicata sub toate aspectele. Au existat doua mici probleme in cazuri izolate, dar acestea s-au rezolvat.

1. CONSUMUL AVERTIZORILOR ESTE EXTREM DE MIC. Pana in acest moment, dupa luni bune de folosire a avertizorilor, bateriile au scazut doar cu o unitate din cele 8 gradatii posibile ! Acest lucru garanteaza faptul ca o baterie de calitate tine avertizorii activi pana la doi ani !
2. DISTANTA DE EMISIE este de 200m, iar faptul ca bateriile tin mult, aceasta distanta nu fluctueaza in timpul unei partide de pescuit incat sa creeze probleme de comunicare.
3. CARCASA avertizorilor nu se deterioreaza la razele solare si nu devine lipicioasa asa cum se intampla cu multi alti avertizori.
4. Functiile avertizorilor sunt utile si apreciate de cei care le-au utilizat. Functia AUTO MUTE este extrem de apreciata de pescarii care s-au obisnuit sa o foloseasca.

Manea Alexandru
Mesaje: 62
Membru din: Vin Feb 21, 2020 16:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Manea Alexandru »

Va salut Dm Dan dacă pier frun potențiometru de la avertizor sau stație mai găsesc la dumneavoastră sa îl înlocuiesc???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Manea Alexandru scrie:
Mar Feb 15, 2022 15:22
Va salut Dm Dan dacă pier frun potențiometru de la avertizor sau stație mai găsesc la dumneavoastră sa îl înlocuiesc???
Salut! Banuiesc ca este vorba despre rotita de la potentiometru. Da, avem piesele respective.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Au aparut si cu valiza pentru transport (in loc de penar), daca este cineva interesat:

https://www.faithcarptackle.com/nl-nl/t ... tmelderset

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Buricu »

Cam scumpa valiza! Mai ieftin penarul!🤣
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”