FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Zsolt1980
Veteran
Mesaje: 3840
Membru din: Lun Feb 13, 2012 0:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Zsolt1980 »

Bila neagra userului ILIESCU BOGDAN din Roman, judetul Neamt, pentru neseriozitate in respectare intelegerilor.

Dupa ce in data de 26 octombrie ne-am inteles ca ii cumpar cele trei mulinete Shimano Ultegra 14000 XTD scoase la vanzare, a inceput tigania din partea lui.
Prima data a zis ca nu poate expedia mulinetele a doua zi, ca nu le are acasa ci la o casa de la tara si nu stie exact ziua in care ajunge acolo, dar in cateva zile se rezolva. Nefiind extrem de urgent pentu mine, am zis ca nu e nicio problema, ca in data de 27 octombrie sa remarc ca si-a reactualizat anuntul pe forum. L-am contactat sa vad ce se intampla si atunci a urmat a doua minciuna ca de gradinita, ca defapt nu el a actualizat anuntul ci a rugat un prieten sa mai actualizeze anuntul din cand in cand si a uitat sa il anunte ca are deja un cumparator, dar inca tot nu a ajuns la casa de la tara sa ia mulinetele de acolo.
Azi, 1 noiembrie observ ca a postat mulinetele pe grupurile de pescuit de pe Facebook. Il contactez din nou, sa vad ce inseamna asta. Raspunsul lui a fost ca defapt s-a razgandit si nu le mai trimite nicaieri, le vinde doar cu predare personala, asta dupa ce m-a dus cu zahararelul timp de o saptamana, bineinteles fara sa ma anunte de decizia luata cum ar fi fost corect si matur din partea lui.

In concluzie recomand ca posibilii cumparatori sa nu-si piarda vremea cu acest vanzator.

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Bogdan Timis »

f bun topicul asta
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Viorel M »

De aici inainte, recomandarea este sa adaugam cate un topic pentru fiecare user, cu titlul exact numele de utilizator (username-ul).

Prima postare din topic va contine si linkul catre profilul userului respectiv.

De exemplu, pt utilizatorul Bogdan Timis as crea un subiect nou cu titlul Bogdan Timis, iar postarea ar contine linkul member35832.html.

Topicul curent il vom pastra pentru feedback general despre Bazar sau feedback care se adreseaza unui grup de utilizatori. Ar fi bine sa fie si redenumit in Feedback General sau ceva similar.

Daca exista pareri impotriva acestei initiative, va rog sa le sustineti.
De asemenea, suntem deschisi la sugestii.

Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Andreicocos »

Vreau sa atrag si eu atentia asupra user-ului Jegan Vlad. In urma postarii unui anunt, de catre dansul, am convenit la un schimb de huse pentru lansete. Din mesajele schimbate cu dansul am fost asigurat ca husa este in perfecta stare fara niciun fel de defect. Neavand posibilitatea de a face schimbul personal(eu fiind din Constanta iar dansul din Bucuresti) tranzactia s-a incheiat printr-un intermediar (un prieten de-al meu din Bucuresti) caruia i-am trimis husa si s-a intalnit cu dansul pentru schimb. I-am mentionat domnului, prin mesajele schimbate ca, fiind navigator, si urmand sa plec din tara, nu voi fi disponibil de contact in momentul schimbului. M-am trezit acum, cand am ajuns acasa, ca husa nu este in acea perfecta stare precum sustine dansul, si are o portiune de 5-6 cm julita, iar unuia dintre fermoare ii este rupt plasticul atasat de elastic. Probabil schimbul s-ar fi efectuat oricum dar as fi apreciat mult mai mult sinceritatea din partea dansului. Atasez poze cu defectele de care a uitat sa mentioneze in mesaje, ba chiar m-a asigurat ca husa este in perfecta stare
Imagine

Imagine

Imagine

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de eugen dragnea »

Viorel M scrie:
Mar Dec 22, 2020 18:11
De aici inainte, recomandarea este sa adaugam cate un topic pentru fiecare user, cu titlul exact numele de utilizator (username-ul).
Verificati voi din 3 surse independente corectitudinea denigrarilor sau a laudelor ? ... ma gandesc ca asa ar fi corect jurnalistic...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Viorel M »

Nu verificam. Nu are nimeni timp de asa ceva, insa o pot face cei direct interesati inainte de a incheia o tranzactie.

Tocmai pentru ca nu verificam recomand utilizatorilor sa scrie cat mai detaliat despre cum au interactionat cu un vanzator sau cumparator.

Incurajez atat feedback ul negativ, cat si pe cel pozitiv.

Daca feedbackul este sincer sau nu, corect sau incorect, ar fi greu de evaluat si daca ar fi timp pentru asta.

Recomand cat mai multe feedback-uri, de orice nuanta, chiar si neinsemnate despre fiecare vanzator sau cumparator X. Astfel, un potential client isi va putea forma o parere proprie despre riscurile (mici sau mari) la care se expune tranzactionand cu X.

Nu replicati si aici feedbackul din topicul utilizatorilor. Continutul duplicat incarca forumul nejustificat si poate genera raspunsuri in 2 parti. Ar insemna ca toata impartirea per utilizator ar fi degeaba, ba dimpotriva, ar fi si mai dificil de urmarit feedback-ul unei persoane.

Multumesc.

stratus
Mesaje: 135
Membru din: Lun Aug 22, 2011 11:16
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de stratus »

Recomand userul CatalinBunea,am luat de la dansul 4 muliete shimano ultegra xtd exact ca in descriere .

marius0512
Mesaje: 216
Membru din: Mie Oct 31, 2012 18:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de marius0512 »

Recomand user-ul szb. Am cumparat de la el doua lansete TX2, produsele au fost exact ca in descriere si a facut tot ce a tinut de el sa le primesc in perfecta stare la Bucuresti printr-un prieten.

Multumesc
Marius

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de silviu_ms »

Bila neagra pt user mauriziobonalumi
Pt lipsa de cuvant si demnitate dupa ce ne-am inteles pr niste bastoane de nadire urma sa trimita coletul care nu a mai ajuns nici in ziua de azi dupa 10 zile
Lipsa de bun simt si demnitate l-a facut sa nu mai dea nici un semn sau sa mai raspunda la
Mesaje
Josnic caracter si atitudine !

huscky
Mesaje: 62
Membru din: Vin Dec 04, 2009 10:39
Puncte: 0
Localitate: Zalau

Re: FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de huscky »

Recomand si eu userul “szb”, am luat niste mini swingheri fox plus cateva pachete de carlige korda, la un pret mai mult decat decent, la care a mai adaugat un mic cadou, un plic de spinner swivel!
Multumesc!
Toate cele bune si “Sărbători frumoase” la toata lumea!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”