DIFERENTA INTRE SITE-URI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

DIFERENTA INTRE SITE-URI

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iata o postare de pe crap .ro, ca sa va dati seama de nivelul sportiv al combatantilor de acolo :
" mircea da....chiar...duminica trecuta am pus pe gratar in curte niste bucati de C&R si le-am aruncat in oala aia de 7kg de saramura fierbinte si...din ala de la revista mi-a ramas 800g de icre ... daca tzi-e pofta te pot servi cu 100-150g icre ! "
Nu conteaza a cui este postarea, important este ca acolo fenomenul C&R este luat la misto, deci implicit si pescarii care practica acest gen de pescuit.
Rusine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Vladut

Nu-i iau apararea omului dar poate bucata era din cele 5kg permise de lege... captura a fost pe ape publice...
zic si eu....
Fire intinse!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@Daniel Costache

Da dar postari de genul asta se fac pe bucataria.ro sau www.caterincaieftina.ro
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Daca citesti bine ,specifica ca este vorba de cateva" bucati de C&R" nu de acea cantitate permisa spre retinere
Si daca ajungi sa mergi pe balta de foame ....
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

AUGUSTIN DUMITRACHE
Mesaje: 27
Membru din: Dum Ian 01, 2006 23:51
Puncte: 0
Localitate: NAVODARI

Mesaj de AUGUSTIN DUMITRACHE »

C&R poate la el inseamna crap :!: ....dar cred ca daca a bagat asa ceva in oala cred ca a iesit un bors bun :lol: ...cat la icre daca nu le-a pus ceapa nu a facut nimic :lol: :lol: :lol: .........asta este poate iese si vreo reteta cu acest soi de peste
scuze nu m-am putut abtine

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Yamaha

Tatae tu nu ai timp pesemne sa vezi toate cacaturile si magariile care se accepta pe situl ala . Iti spun inca o data si cred ca tu ai inteles - acolo lumea vrea sa stie cum sa prinda mai mult crap pentru oala , indiferent de metoda , apa , nada , etc . Sunt citiva care practica C&R si posteaza pentru ca au un soi de aura de pescari de competitie - mari si tari si casca lumea gura la povestile lor . Daca astia ar posta pe aici - ar trebuii sa fie foarte atenti la ce scriu , pentru ca lumea intelege despre ce e vorba , au replica si te desfiinteaza in 5 postari .
De aceea se alege calea comerciala ( pentru unii ) , calea competitionala ( pentru altii - ratati de felul lor ) sau calea "sunt prieten cu toata lumea si scriu si aici si acolo" - poate imi pica si mie ceva . Cei care au personalitate si caracter s-au lamurit de mult si au ales .
Povestea este veche si nu o mai dezvolt aici - din pacate societatea romaneasca pune oala si portofelul inaintea principiilor si excelentei intr-un domeniu . Asa cum nu mai avem pictori , scriitori , critici , actori , etc excelenti tot asa si in lumea noastra mica , primeza intersul material de moment si duplicitatea .
Stii ca Iuda a vindut pe Cristos pentru 30 arginti - sunt unii in ziua de azi care te vind pentru 2 partide de pescuiti si 3 kg de mix , asa ca ce te mira ?!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Tatae


Uite alte capodopera scrisa de Binecunoscutul - se leaga de concursul de la Peris unde a pescuit linga tine si Vladutz :

Daca m-ati vazut voi pe mine vreodata sa iau vreun premiu de la un concurs anuntati-ma si pe mine ca eu nu-mi amintesc.
Si cand s-a intamplat sa ies pe vreun loc fruntas am cedat premiile celor ce urmau in clasament ( oare asa a facut si la Cupa Mondiala unde i-a bagat Dumnezeu pestii in traista ?????? )
Nu ar fi fost primul sau ultimul concurs la care participam fara sa castig, nu pentru asta particip (spre deosebire de altii care ar face orice ca sa castige, chiar isi pierd calitatea de oameni) dar imi place sa pescuiesc relaxat si fara sa fiu deranjat . Acum nu am putut


Uite si parea unui alt ilustru pescar - Caaron - despre forumul Binecunoscutului:

Am o problema in leg cu forumul asta, care speram ca in timp va fi rezolvata,dar se pare ca nu e asa,ba din contra...Ma fratilor voua nu vi se pare ca pe forumul asta e prea multa vorbarie aiurea..asa ca sa avem ce citi in loc de presa usoara..Sincer, daca stati sa analizati cate lucruri cu adevarat utile se scriu , o sa va dati seama ca lipsesc aproape cu desavarsire! Ma mai uit si eu pe forumuri de afara, ca am zis de, poate asa o fi si prin alte parti, dar am remarcat , fara sa fiu surprins, ca acolo oamenii nu bat campii pe cate un subiect pagini intregi! Se mai face cate o gluma, dar subiectul topicului ramane totusi in atentie! La noi vb despre betaina si ajungem la malai si de la malai o dam in salau!
M-am gandit ca poate acolo sunt oameni care au ce sa scrie , ce sa impartaseasca altora, iar la noi nu exista decat pasiunea dar lipsesc cunostintele! De unde sa iti mai zica si tie daca ei nu stiu nici pt ei?!
Dar apoi m-am luminat si mi-am zis ca nu-i asa..ca uite cati sunt care au o panoplie consistenta de diplome! Atunci ce imi ramane sa cred daca valoarea nu avem cum sa o contestam, ar ramane doar ca nu exista vointa sau poate chiar interes! Posibil..


Mai vine Caaron cu o postare de senzatie - care a facut istorie si a adus 500 vizitatori flaminzi dupa ciortani pentru saramura :

As fi interesat de prepararea unor boiliesuri active. Stiu ca boiliesurile devin active in urma "spargerii" peptidelor de proteina in aminoacizi cu ajutorul enzimelor. Banuiesc ca proteinele le iau din fainurile animale, dar de unde iau enzimele?! Stiu ca cei de la Mainline folosesc intre opt si zece componente active in mixurile lor (fusion, activ8,assassin8 PT10) , asa ca presupun ca acestea se adauga in mix. Cel mai apropiat produs pe care l-am gasit de ceea ce caut este Bio Serum de la mainline, dar acestia au prostul obicei de a le face sa functioneze doar cu propriul lor mix (activator, catalyst PT10). Astept sfaturi,sugestii in legatura cu Bio Serum, daca la folosit cineva, sau cu alte produse similare ce pot fi folosite intr-un mix propriu pe baza de bird food si faina de peste.

Uite ce prinde Binecunoscutul pe Darvari :

Ce sa-ti spun, daca dai cu porumb aduni maruntisul, daca dai cu bile ii mai selectezi.
Noi am nadit prin iunie de 2 ori cu porumb si am facut scurta la mana, intrau cate 30-80 de bucati/ noapte. Media era undeva la 2-3 kg.
Acum nadim numai cu bile de 20 si am ridicat media undeva la 4-5 kg. Adica am scapat de ciortaniada, intra mai putini, 20-30 de bucati / noapte dar mai rasariti.


Problema matematica - clasa 2 . Prin urmare avem 1 noapte = 8 ore x 60 minute = 480 min - la 80 crapi capturati pe noapte inseamna 1 crap la 6 min !!!!!!!!!!! ( ce saltea , ce sac ecologic , ce eliberare , ce boilies nou - etc ! - mergea de la sine !! ) Asta este postare facuta publica si nimeni nu se sesizeaza - casa lumea ochii si urechiile ca le circ . Si Iliuta nu face altceva decit circ - daca il contrazici si pui astfel de calcule la el pe site - te da afara - si isi rezolva problemele , ramine cu fanii lui si face show - are public are audienta , face bani , se simte bine si isi promoveaza afacerea . Nu ii inteleg pe colegii nostri de ce mai posteaza ! Pesemne ca sufera de grandomanie , pentru ca altfel nu inteleg de ce mai postezi undeva unde imaginatia frizeaza realitatea !

O sa mai caut astfel de postari nefericite de pe crap.ro - dar asta nu este foarte important - important este ca pescari ca Adriano , Victor Oana , Bibu , Radu Badica , Iulian Staicu , Costache , Cotelici , etc nu protesteaza la astfel de postari si ii acorda credit acestui mitoman , continuind sa posteze pe un forum dedicat tzeparilor si pescarilor de C&R "parati" .

Mai nasol este faptul ca cine tranziteaza si face pasul de la crap.ro la noi pe Forum nu intreaba decit cum sa prinda mai mult si mai ieftin ! Ce ne facem ??????????
Ultima oară modificat Dum Ian 22, 2006 18:54 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si ca sa va faceti o parere la cit de putini suntem - va anunt ca in trafic.ro situl www.foameacrap.ro se afla pe locul 18 cu peste 6000 vizitatori unici / luna si noi ne aflam pe locul 75 cu 800 vizitatori / luna . Se pare ca ne luptam cu morile de vint ! Suntem putini rau si nu mai stiu pentru ce luptam , atita timp cit vremurile si educatia proprie a pescarului sunt asa cum sunt !

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Si ca sa va faceti o parere la cit de putini suntem - va anunt ca in trafic.ro situl www.foameacrap.ro se afla pe locul 18 cu peste 6000 vizitatori unici / luna si noi ne aflam pe locul 75 cu 800 vizitatori / luna
Nu intotdeauna trebuie sa primeze cantitatea in defavoarea calitatii. Nu cred ca trebui sa ne luptam cu nimeni, nici macar cu morile de vant pentru ca in timp ce e bun dureaza si iese si in fata.
Dan Petre aka Sharky

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

Val Pangica jr scrie:
De aceea se alege calea comerciala ( pentru unii ) , calea competitionala ( pentru altii - ratati de felul lor ) sau calea "sunt prieten cu toata lumea si scriu si aici si acolo" - poate imi pica si mie ceva . Cei care au personalitate si caracter s-au lamurit de mult si au ales .
D-le Pangica , poate ca in mare parte aveti dreptate dar nu cred ca trebuie generalizat. Da , imi place si ma bucura sa ma inteleg bine cu toata lumea insa niciodata nu am asteptat sa imi pice si mie ceva ,dimpotriva daca as putea sa ajut cu orice pe oricine as face-o cu placere . Intru pe ambele site-uri pt. ca sunt lucruri interesante pe ambele .....mai mult pe unul.... mai putin pe altul ,dar sunt , mai aud ceva nou , interesant ...citesc, multumesc si bag la cap caci mai putin si vine primavara.

Cele bune
Gabi Tilea
Powered by just two rods

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”