DIFERENTA INTRE SITE-URI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Domnule Val Pangica am citit ultimile 3 postari ale dvs.si am ramas putin contrariat,eu sunt pescar amator cu permis si atat,nu ma intereseaza competitiile,intru pe aceste forumuri ptr. a mai invata cate ceva din tainele pescuitului,consider ca faceti prea multe discutii referitor la C&R,pai ce daca merg la o balta privata sau la Dunare nu am voie sa iau 7 carasi mari sau un crap de 3 sau 4 kg :?: cine imi interzice asa ceva :?: doar este specificata si in permis aceasta reglementare si apoi sa ne fie cu iertare dar restaurantele din Bucuresti servesc la greu preparate din crap si alti pesti chiar si caviar la greu,atunci unde este atitudinea in privinta C&R :?: si vreau sa va mai spun ceva ,cunosc ceva pescari de pe aceste forumuri care papa crap la greu.
Parerea mea este ca se face prea multa valva cu acest C&R,sunt total impotriva celor care isi bat joc de peste in sensul ca prind zeci de crapi pe care ii si duc acasa dar 1 piesa sau 2 nu cred ca este foarte grav.
Este adevarat,in lacurile unde este practicat C&R sunt total de acord dar in rest sunt rezervat in a face afirmatii.
Cu riscul de a va supara pe mine si a ma scoate de pe forum va spun ca daca va deranjeaza calea "sunt prieten cu toata lumea si scriu aici si acolo "atunci scoateti-ne pe acei care sunt amatori si lasati siteul numai ptr. profesionisti,pescari de competitie si nu ne suparam deloc,pana la urma este alegerea dvs. cine are voie sau nu sa posteze pe acest forum.
O ultima intrebare domnule Pangica:cu zece ani in urma dvs.practicati C&R :?: sau ulterior ati imbratisat acest stil de pescuit care este aplicat numai in competitii in general :?: sa nu-mi spuneti ca nu mancati deloc peste ca nu cred asa ceva la varsta mea :)
Cu respect Tudor Gabriel.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Tudor Gabriel

nimeni nu te condamna daca la o iesire in Delta iti iei 2 crapi pentru acasa . Dar pe balti particulare de C&R a lua peste acasa este inadmisibil . Si eu am cumparat de la Dl. Albastroiu , de vreo citeva ori cite 1 crap cind am vrut intradevar sa duc un peste acasa , dar asta pe bani si in afara pescuitului . In rest exista magazine la care contra sumei de 150 k lei / kg poti sa cumperi cit crap vrei .
Problema este de perceptie - eu merg la peste sa ma deconectez si sa imi testez fortele cu crapii , cu respect si fara pagube colaterale , altii intreaba cum si ce fel pentru a prinde mai mult si a-si justifica banii cheltuiti . E o mare diferenta de gandire !

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Val, cred ca duci lipsa de subiecte din partea profesionistilor tai. Eu zic ca iti ia cateva ore pe zi sa te mai gandesti cum sa faci sa iti creasca traficul, ca te bate Ilie la audienta si nu da bine. Strategia ta, bine gandita crezi tu, de a ne atrage in scandaluri pt ati creste traficul , e atat de ieftina incat nici nu merita postarile noastre. Eu te sfatuiesc sa faci un sistem de plata on line prin care sa ne platesti la fiecare postare. Asta e , daca vrei calitate trebuie sa platesti! Ne intelegem la bani, stai linistit!
Altfel, cred ca nu ar fi tocmai rau sa nu mai am onoare de a posta pe forumul asta. Daca tu l-ai rugat pe Ilie sa iti stearga postarile de pe http://www.crap.ro, eu te rog pe tine acelasi lucru in ceea ce ma priveste.

PS: Sfatuiesc toata ECHIPA BIG FISH sa faca acelasi lucru!

Magazin online pescuit

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Caaron - iti cauti gilceava si vad ca ai chef de postari .
Ii rog pe colegii mei ca atunci cind oi ajunge eu sa te platesc pe tine ca sa scrii ceva pe acest Forum - sa-mi dea cu ceva in cap . Esti penibil , mai tabachera !
Eu nu rog pe nimeni sa scrie aici , voi aveti Forumul vostru - de ce scrii ?

PS - te rog sa confirmi ca cele scrise mai sus iti apartin si sunt postarile tale pe crap.ro , asta ca sa inteleaga lumea ce iti poate capul .

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

@Pangica draga, aveam vorbit ca nu ne mai atacam, pe siteul tou am fost destul de politicosi, dupa diferite cearte am mai postat cate ceva pentru ca sunt dispus la un dialog civilizat, dar la cat vad tot insisti. Ce ai tu cu ilie este problema ta si il resolvi cum vrei tu dar daca te agati de un baiat de al meu atunci ma simt obligat sa fac anumite precisari. Faptul ca iai niste postari vechie al oricare pescar de alt siteul (in acest caz caron de pe crap.ro) pentru sa evidentiezi ca toti am fost incepatori, nu demonstraza nimic (iertatine daca nu ne am nascut invatati, ar trebui sa studiem si noi si sa testam...cam asa ceva ar fi raspunsul potrivit si te confirmez eu ca acele sunt postari lui carron si nu vad de ce ar trebui sa se rosine:sincer!).Demonstrezi altceva, la cat infantilism ai ajuns si fara sa te dai seama te faci de ras singur. Nu erai asa, cand citesc ce scrii sincer imi pare ca ai luat razna. Nu stiu unde vrei sa ajungi, sincer, dar nu pot sa cred ca faci acest pentru a creste "odiens" la tine pe siteul. Nu in ultimul rand tu ar trebui sa fi moderator si nu aprinzator de cearte si scandaluri, cred ca pana la urma caron are dreptate, nu avem ce sa cautam aici noi (cu toata buna vointa am incercat: Dumnezeu imi e martor) dar vad ca (in particolar in perioda aceasta) o discutia cu tine fara ofence nu este posibila. Asa ca si eu ma retrag definitiv, fara resentimente fata de nimeni si cu o aurare: Daca acest poate sa te faca sa te simti mai bine te aurez sa ai cat mai multi cititori si cat mai multi inscrisi la siteul tou! numai bine Adriano
PS. In tara aceasta suntem cu toti incepatori, ce dracu, se pescuieste carpfishing de 4/5 ani maxim.
RESPECT, Musaro Adriano

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

problema de aritmetica,clasa a doua primara
una noapte=12 ore,inmultit cu 60 minute=720 minute ,pesti prinsi 30-80
rezulta o medie de 55 bucati in 720 minute .720 minute le impartim la 55
de pesti si rezulta 1 peste la.14 minute media .
Nu cred ca este o mare problema daca pescuiesti pe un loc bun si sunt doar 10 echipe pe balta Darvari sa prinzi aceasta cantitate, daca in regim de concurs cu 70 de echipe, Adriano, Badulescu, Sipos, Sorin Dragoi, Cornel
Serbu, si altii, au prins cate 300 kg la o medie a pestelui de 1 900kg cat a
avut pestele in iunie, .MARIUS CHITU a prins in 20 de ore la Darvari 200 kg.Mai putem intreba si alti pescari care au pescuit la Darvari in anul 2005
daca au prins mai mult de 150 kg in 24 ore[adriano,vesa, cotelici, calina, dr.crap, cezar bibu, cornel serbu, mircea ef, carpkiller, solomon, sever, mihai preda, daniel costache, etc
Sa nu uitam totusi ca impreuna cu RADU POPESCU, a luat locul doi la Cupa
Mondiala de la Sarulesti ,si tot locul doi la Cupa Romaniei 2004, intr-o distributie cu nume mari ale pescuitului mondial. [Grabmaier, becker, woodrou, zederer, angherer, performante cu care nu se prea lauda nimeni din Romania.MI-AMadus si eu umilul meu aport imprumutandu-l cu o galeata de mix Rod hutchinson impreuna cu ENIBAHARULde rigoare :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

nea Victore cred ca intelegi ca problema mea matematica nu era legata de balta matale ci de capacitatea lui Iliuta de a scoate cite un peste fie si la 14 minute si asta noaptea intreaga . Balta se recomanda singura si nu intra in discutie posibilitatea ca cei mai sus numiti de Dvs sa scoata acele cantitati . Dar cei numiti sunt pescari ! Totusi 80 crapi pe noapte nu crezi ca e cam mult pentru Iliuta ?!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

30 s-au 80 nu conteaza

PUNE-TI MANA PE TELEFOANE SI REZOLVATI-VA PROBLEMELE

NU MAI FORTATI SI PE ALTII IN DISCUTII CA IESE UN C....T
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

pina la urma si dumneata ai dreptate . Eu unul m-am cam plictisit .

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

nu vreau sa intervin aiurea dar vreau sa fac o precizare care prinde bine la orice bussines. In orice facultate de marketing si management se invata ca atunci cind ai concurenta sa nu o vorbesti de rau pt ca dauneaza afacerii tale. Cu alte cuvinte Val daca ataci forumul lui Iliuta in nenumarate rinduri nu o sa ai nici un beneficiu ci dimpotriva , multi cititori o sa creada ca acest sit este facut doar ca o rivalitate la celalalt sit. Nimic bun nu va iesi din asta sunt sigur pentru ca noi cei care citim si postam pe ambele forumuri vrem sa dezbatem niste idei nu sa citim razboaiele care sunt intre forumuri. Sfatul meu prietenesc este ca mai bine se deschid si aici subiecte pe marginea carora sa putem discuta , astfel ca atunci cind scriem sa simtim ca facem ceva constructiv nu ceva distructiv
Numai bine!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”