CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Irinel Nitu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 127
Membru din: Joi Mar 04, 2010 20:45

CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de Irinel Nitu »

LOCUL I : YELLOW HUNTER - AUSTRIA - SILBERSCHNEIDER UDO - HAMMER HANS - DONNER PETER - 459,2 KG

LOCUL II: LAKE PARADISE CARP RESSORT - AUSTRIA - ANDROWITSCH HARALD - ALEXANDER WIEGER- WALTER FRANK - 331,3 kg

LOCUL III: DUDI BAITZ - ROMANIA - ION FOLEA - CIPRIAN DUDILA - DORIN ROBITU - 284,4 KG

CAPTURA CONCURSULUI: ANACONDA EUROTEAM - GERMANIA - TATA NITU - MARIUS NIHORENCO - MARTIN BAUMGARTEN - 17,2 KG

Echipa DUDI BAITZ a prins cel mai mare peste din conurs 19,1 dar conform regulamentului concursului premiile nu se puteau cumula astfel incat premiul pentru captura a revenit urmatoarei clasate in clasamentul capturilor.

Unul din cele patru sectoare a revenit echipei romanesti: A.V.P.S AGVILA 1 - CONSTANTIN BUHAC - DUTA CATALIN - SANDU GABRIEL - 151.5 KG

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de buhac constantin »

Felicitari pentru toti participantii la" International carp masters 2010 " desfasurat pe minunatul Sarulesti Lake !
Nu am putut participa la deschidere dar pe tot parcursul concursului ,la festivitatea de inchidere ,masa festiva [ bou la protap ] dansuri populare si premiere la care au participat parlamentari ,conducerea jud Calarasi si dl Primar al com. Sarulesti organizarea a fost de nota + 10 ! Arbitraj facut ca la carte .Zambetul de pe fata arbitrasilor care cu mare placere ma anunta ca pestele nu are decat 2,90 - 2.80 Kg si se puncta de la 3 kg ma face sa rad si eu si sa mai desfac o sticla de vin . Concursul a fost foarte placut pentru echipa Acvila 1 .Am trecut prin mai multe emotii [ de la locul 1 in picaj pana la 14 si la un moment dat aveam si captura 15 Kg ] dar pana la urma am reusit locul 1 pe sectorul " winner " sponsorizat chiar de organizatorul acestui concurs primind si noi 6 lansete Aguaborne 13 ft 3,5 lb de 3.9 m alaturi de cate o placheta care acum sta intre cele doua cupe de locul 2 si 3 castigate cu ani in urma tot la Sarulesti ! Amintiri frumoase !
Felicitari pentru dl.Robert Raduta care rasfata pescarii din romania si strainatate cu Lake Sarulesti!
Felicitari pentru castigatorii locului 3 + 8.000 Euro Dudu Baitz -Ion Folea -Ciprian Dudila - Dorin Robitu !
Felicitari pentru TATA NITU care a castigat captura si 10.000 Euro alaturi de Marius Nihorenco si Martin Baumgartin ,pescari deosebiti langa care am avut ocazia sa pescuiesc la Doripesco in 2010 !
Felicitari pentru Catalin Duta si Gabriel Sandu pentru locul 1 pe sector !
Il felicit si pe subsemnstul ca a stiut cu cine sa faca echipa la Cupa Mondila si la Cupa Internationala !!!!
Multumim foarte frumos producatorilor de nada " SENZOR " pentru ca inca o data a avut incredere in noi si am fost sponsorizati cu nada care a facut posibil castigarea a doua frumoase rezultate in luna septembrie 2010 !
Cu stima pentru toti care iubesc pescuitul Costica Buhac !

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de viorel dulamita »

Frumoase "vorbe", nea Costica.
Felicitari si la cit mai multe...podiumuri :wink: .

dan _city_center

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de dan _city_center »

viorel dulamita scrie:Frumoase "vorbe", nea Costica.
Felicitari si la cit mai multe...podiumuri :wink: .
vorbe de lider... viitor conducator....pescar....om :wink:

pescar oliviu
Mesaje: 64
Membru din: Joi Mar 04, 2010 9:29

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de pescar oliviu »

Festivitatea de premiere:
Fişiere ataşate
DSCN0210mm.JPG
DSCN0210mm.JPG (113.64 KiB) Vizualizat de 2734 ori
DSCN0192m.JPG
DSCN0192m.JPG (40.98 KiB) Vizualizat de 2734 ori

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de Darius Handrea »

Lipsit de oricie modestie CARPING CLUB s-a clasat pe locul 6 la general din totalul de
66 de echipe participante cu un total de 190 kg.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

Chiar ca lipsit de modestie.... :D

PS Cu modestie, cand ne vedem, pot sa te ating ? :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de Darius Handrea »

@ Vladut

Nu e cazul, dupa plecarea din SENIOR CRAP m-ai " atins " ori de cate ori ai avut sau nu prilejul.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

Te inseli Darius, era doar o gluma..... :wink:
Si ca sa te convingi, o sa-ti demonstrez contrariul cand va fi cazul. Ptr mine ramai acelasi Darius, indiferent de partidul din care faci parte ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dudi
Mesaje: 83
Membru din: Joi Mar 16, 2006 9:16
Puncte: 0
Localitate: Cj-Ms

Re: CLASAMENT FINAL INTERNATIONAL CARP MASTER SARULESTI 2010

Mesaj de dudi »

Multumiri tuturor celor care ne-au incurajat si felicitat!
Fiind pt prima data pe Sarulesti, nu stiam la ce sa ne asteptam, am incercat sa adunam cat mai multe informatii inainte, insa oricum nu prea credeam ca se va prinde asa greu pestele.Contar asteptarilor noastre, cel mai bine a mers pe solubile si bile mici, pana si capturile le-am prins ori la solubila, ori la snowman (14 cu 16).Cele mai productive zone au fost in stanga insulei(la insula nu aveam voie sa dam, fiind delimitati de stand) si in malul celalalt, lansat chiar in mal.Agataturi nu am avut, au fost numai niste praguri si zone cu fund tare.Partea proasta a concursului a fost comunicarea foarte grea cu organizatorii si actualizarea clasamentului, plus ca la sfarsitul concursului nu am stiut pana la decernarea premiilor pe ce pozitie am terminat(ba eram pe 2, ba pe 3, ba sa ne alegem captura...).
In ciuda zvonurilor aparute prin unele cercuri, nada cu care am pescuit a fost de conceptie proprie, paturile de nada pentru crap au fost facute numai din bile de 20 si 24(solubile si tari), iar la ten am incercat tot felul de prafuri,seminte si dulcegarii.

Inca odata felicitari tuturor echipelor romanesti participante si fire intinse in continuare!
Fişiere ataşate
18 kg
18 kg
saru 037p.JPG (91.76 KiB) Vizualizat de 2461 ori
stand
stand
saru 033.jpg (105.88 KiB) Vizualizat de 2461 ori
14 kg
14 kg
saru 001p.JPG (74.72 KiB) Vizualizat de 2461 ori
Ciprian Dudila

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”