BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Moderator: Stefan Mehedintu

Încuiat
Corado_Bv
Mesaje: 15
Membru din: Dum Sep 26, 2010 17:02
Puncte: 0
Localitate: sinaia

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Corado_Bv »

De multe ori sunt lucruri mai importante decat pestele, cum ar fi confortul si respectul. Eu am fost tratat mereu civilizat si uneori am prins si crap (recunosc, mai ales plantat). Dar nevasta si copii au fost in al 9-lea cer, ceea ce pentru mine este mai mult decat important.
Asa ca, hau sa fim un pic mai corecti si nu rautaciosi, este de apreciat ce a facut domnul Mehedintu acolo.

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de zeus »

Corado_Bv scrie:De multe ori sunt lucruri mai importante decat pestele, cum ar fi confortul si respectul. Eu am fost tratat mereu civilizat si uneori am prins si crap (recunosc, mai ales plantat). Dar nevasta si copii au fost in al 9-lea cer, ceea ce pentru mine este mai mult decat important.
Asa ca, hau sa fim un pic mai corecti si nu rautaciosi, este de apreciat ce a facut domnul Mehedintu acolo.
Bun...si ce?Am zis ca nu ii apreciez munca?Despre confort...mai usor, la pretul ala! Poate vreti si pe cineva sa va pescuiasca asta asa ca tot vorbim de confort! La pescuit cel mai important este pescuitul...asta este parerea mea si nu a individului care statea la casute, era 2 dimineata si racnea de bou sau baut ce era! Altul beneficia de confort si eu nu? Ce, nu am platit aceeasi taxa, nu era aceeasi balta?
Crezi ca daca nu stai la casute mai esti tratat la fel?Ar fi fost culmea la banii dati de dvs sa nu va trateze bine!
Mai lasati-ma cu chestii din astea ....cel mai important lucru la pescuit este ...PESTELE...ca doar forumul asta nu este unul pentru strungari!
Apropo'....nu esti pescar daca in viata ta nu ai fost ciupit de tantari, ai spart o ceapa pe genunchi(ca ai uitat cutitul acasa), nu ai sapat la fata locului dupa rame( ramele sunt viermii aia lungi care se foloseau odata la pescuit :mrgreen: ).....vrei confort la pescuit?....pac...telefon, casa de comenzi, servit prompt si daca dai ciubuc baban la flacau...te respecta! Halal respect...cumparat cu bani! :evil:

vanea_SILSTAR
Mesaje: 18
Membru din: Mar Sep 21, 2010 17:22

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de vanea_SILSTAR »

nu inteleg de ce e rau daca ti sa ai confort la pescuit. daca iti permiti si muncesti pentru asta care e problema ? eu zic sa ii lasam pe fiecare sa isi aleaga unde doresc sa pescuiasca, fara sa-i judecam.

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

zeus scrie:Nu sunt prieten cu PV....si cu el am avut niste contre acum 2 ani, culmea era ca nici nu ne cunosteam pe vremea aceea...nici macar acum! Dreptatea era pe undeva pe la jumate.....alta rata in alta traista!
Nu denigrez nimic....este munca dvs si va respect!In ultimii 2 ani am venit ptr novac, nu am afirmat ca de 6 ani nu prind peste, am spus ca de 6 ani pescuiesc si prind din ce in ce mai putin! Nu este adevarat??? De ce nu imi dati dreptate in legatura cu rupturile alea de pontoane??? Faptul ca aveti putin peste mare in comparatie cu alte balti este o certitudine...asta trebuie sa va mobilizeze. Popularea facuta cu peste mic nu va satisface la C@R pescarii de pe acest forum!
p.s. Apropo' de paznici....sunteti direct raspunzator de conduita lor pe balta! Daca platesc trebuie musai sa fiu tratat cu respect, sa se dea jos din masina sa imi dea bonul FISCAL, sa nu imi vorbeasca la persoana intai....si sa stie cel putin tabla inmultirii cu 2! :mrgreen:
Eu sunt unul din fraierii care am incercat sa facem un concurs, am venit, am discutat, am plecat cu promisiunea ca o sa gasim locuri rezervate...etc! Am gasit locuri din doi in trei, am platit taxa(le) integral, dimineata a venit si Dl. Tarus care avea pretentia sa eliberam din pesti numai ca sa facem imagine buna(banuiesc ca incepeti sa va aduceti aminte)...etc! S-au eliberat pesti, s-a realizat emisiune....banuiesc ca toti au ramas multumiti...numai noi organizatorii, nu!
DA, este o balta frumoasa, ati investit...da' tot nu face banii ceruti! :twisted:
Ok, parerea mea , daca v-a deranjat vreun paznic sa ne dati mai multe detalii, sa putem si noi sa ne dam seama despre cine este vorba. Ganditi-va ca balta are 50Ha, nu putem controla totul. Incercam sa fie cat mai bine. Nu o sa putem niciodata sa multumim pe toata lumea,asta e cert. Dar incercam. Puteti sa ne contactati la tel: 0722 204 758 , sa discutam ,despre paznic, despre pontoane ,sa putem rezolva. Sunt sigur ca ajungem sa ne intelegem si sa va schimbati parerea.
Multumim si va asteptam.
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de zeus »

In ultimul an am probleme financiare tocmai datorita angajatilor! Munca nu este respectata pe considerent ca nu este platita si de aici numai contradictii in plan social si economic!Investitiile pe care le faceti nu sunt de multe ori la suprafata! Multi cred ca administrarea unui luciu de apa este ceva simplu....este ffff. greu si de multe ori rezultatul este un esec. Eu o sa pescuiesc in continuare pe BF deoarece imi place sa prind novac, ocazie cu care va voi anunta si poate vom discuta la o cafea! Telefonic nu are rost sa discutam....timp sa fie!.....si sper ca, anumite aspecte se vor rezolva, chiar daca ele vor fi in detrimentul meu!(ca pescar).

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

zeus scrie:In ultimul an am probleme financiare tocmai datorita angajatilor! Munca nu este respectata pe considerent ca nu este platita si de aici numai contradictii in plan social si economic!Investitiile pe care le faceti nu sunt de multe ori la suprafata! Multi cred ca administrarea unui luciu de apa este ceva simplu....este ffff. greu si de multe ori rezultatul este un esec. Eu o sa pescuiesc in continuare pe BF deoarece imi place sa prind novac, ocazie cu care va voi anunta si poate vom discuta la o cafea! Telefonic nu are rost sa discutam....timp sa fie!.....si sper ca, anumite aspecte se vor rezolva, chiar daca ele vor fi in detrimentul meu!(ca pescar).
Oricand va asteptam. Multumim.
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Victoras Petcu »

Stefan Mehedintu scrie:
zeus scrie:
Stefan Mehedintu scrie:Nu uitati reduceri de luni pana joi de 20% la pescuit cu cazare.
Personal pescuiesc de aprox 6 ani pe aceasta balta! In fiecare an punctez cam 8 partide. De fiecare data prind din ce in ce mai putin peste..de calitate nu mai zic...de doi ani numai novac.
Motive: 1. Se navodeste la greu!
2.Sunt putine locuri...calde!In schimb multi paznici indruma mai ales noaptea pe cine trebuie! :mrgreen:
3.Anul trecut a venit la mine un paznic care era atat de beat incat nu era in stare sa se dea jos din masina...si a confundat un caras cu un ciortan! :lol:
4.Datorita timpului limitat prefer sa pescuiesc noaptea...trebuie sa duc munca de lamurire sa nu platesc obligatoriu 160 ron.
5.Daca tot investiti masiv...ar fi momentul sa mai treceti si pe malul celalt....pontoanele sunt putrezite iar de distanta pana la apa....nu mai vorbesc, ca ar fi bataie de joc!
6.Afirmati ca novacul se ia acasa....va rog atunci ca sa va angajati paznici care au mai multe clase decat trenul.....simplu...doua taxe ori 6 kg egal 12....nu 6!
7. Balta are si salau...dar nu este permis pescuitul la rapitor decat de pe ponton....mai bine...NU!
8. Numai cocalari am prins....am avut un handicapat in fata mea(la casute pe malul de vis a vis)....care a haulit toata noaptea....
.......si cam atat!.......vorbesc de Laguna verde!
p.s. Aici prind cel mai scump novac(poate...pretios)!
Asta e cea mai tare de pana acum , DVs ori sunteti prieten cu PV, ori ati comfundat balta cu altele invecinate, care intradevar se cheama tot Balotesti, cat despre mesaj ,pare o denigrare ,ca un om nemultumit nu poate veni 6 ani la rand .
Cat despre paznici de oriunde ar fi ei, frumos ar fi sa nu-i jignim .
Mehedintule,am vb ceva la tel cind m-ai sunat!!!!! Vrei sa incep iar sa vorbesc? :oops:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
paul schilders
Mesaje: 80
Membru din: Mie Iun 23, 2010 18:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de paul schilders »

Salut Stefan,

ti am trimis un MP!

Paul

Avatar utilizator
paul schilders
Mesaje: 80
Membru din: Mie Iun 23, 2010 18:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de paul schilders »

Buna ziua,

Tocmai m-am intors dupa 24H la Balotesti Fieni!
In primul rand vreau sa ii multumesc lui Stefan. Am fost primit foarte bine si am primit si o reducere pt prima vizita la lacul lui.

Din pacate nu am prins absolut nimic. Am fost cu un prieten din BV si am folosit 8 lansete.
Momeala de la Senzor (cu robin red) 5 saci, solubile, bile tari, porumb, tigernuts, rama, etc.
Am plantat la 150 de metri de mal si am stat la cabana 6 (capatul lacului)
Nici vecinii nostri nu au prins nimic (poate din cauza atmosferei si presiunii din aer)

Poate locatia nu este asa buna dar tre sa zic, pontonul este foarte scurte si este greu de aruncat bine cu lansete

In rest o balta frumoase si sper ca data viitoare prindem ceva frumos!

O alte intrebare, ce momeala se foloseste de obicei la Balotesti? Am auzit ca porumb merge cel mai bine

Ms Paul

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de dajackal »

Poate asta a fost problema .... "Momeala de la Senzor (cu robin red) 5 saci"

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”