Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

[quote="cornelserbu"]domnilor, daca-mi permiteti sa intervin, in mare parte claudiu are dreptate, punctul 16 este cat se poate de interpretabil din cauza formularii anapoda...pe de alta parte, fiind un concurs unde erau intrzise alte nade in afara boilies-urilor, fair-play era sa se inteleaga ca este permisa numai racheta DE boilies...se adevereste pentru a nu stiu cata oara ca totdeauna adevarul este undeva la mijloc
--------------------------------------------
Pai da Nea Cornele da` cum ramane cu spiritul legii ca cu litera stim toti cum se pune problema?
p.s. a inadi se poate interpreta cu " a nadi in " :D
Urban culture.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de claudiupascu »

cornelserbu scrie:domnilor, daca-mi permiteti sa intervin, in mare parte claudiu are dreptate, punctul 16 este cat se poate de interpretabil din cauza formularii anapoda...pe de alta parte, fiind un concurs unde erau intrzise alte nade in afara boilies-urilor, fair-play era sa se inteleaga ca este permisa numai racheta DE boilies...se adevereste pentru a nu stiu cata oara ca totdeauna adevarul este undeva la mijloc :wink:

@ claudiu

ce inseamna, dom'le "inadit" ala ca eu nu am mai intalnit termenul in pescuitul la crap ??? :)
Moldova bat-o vina :oops: :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cornel are dreptate. Cred ca a fost vorba de o exprimare nefericita, intr-adevar se pot intelege 2 lucruri.... :oops: Dar nu inteleg de ce aceasta polemica, doar de dragul de a da in moldoveni ca au avut tupeul sa castige CN ? :roll: :(

@razvan

In panoul meu de administrator apar si postarile inainte de a fi modificate de catre utilizator. Initial, postarea lui Burak era asa :

razvane tu inca nu ai invatat ca la concursuri nu conteaza regulamentu???
conteaza doar ce vrea p..a organizatorului !


daca tu crezi ca la o asemenea postre tendentioasa eu pot sta linistit.... :oops: sau daca intelegi de face turcul asemenea atacuri neprovocate.... :idea:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

da asa a fost si evident le am modificat eu , cu proprie initiativa ....intelegi ?nu cred , pe capitolu asta :wink: esti mai "turc" decat mine
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Remus Munteanu »

@Miyagi
Eu nu inteleg ce tot o trageti voi cu ''ajutorul arbitrilor''?Dar cine suntem noi sa ne ajute pe noi?Am ajuns noi o echipa cu 2 concursuri pe Tancabesti ,si dintr-un club infiitat de 2 ani sa facem legea???E ca si cum o echipa de fotbal din C ar promova in liga lui Mitica si ar bate Steaua in Ghencea cu japca!!!! :lol: :lol: ...Daca era sa ajute vreo echipa erau multi cu''nume grele'' ,pe care daca te uiti pe lista concurentilor nu poti sa nu-i vezi!Dar asa suntem noi ,ROMANII.... :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

Vladute,
Inteleg foarte multe.
Daca vrei, bem ceva impreuna si lamurim si mai multe.
Legat de Burak atat imi pot permite sa iti zic: nu e TURC! :D
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

cum adica ma :shock: ai mei au zis ca sunt :?: dar ce sunt??? belgian!!! stiam euuuuuuuuu
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Remus Munteanu scrie:@Miyagi
Eu nu inteleg ce tot o trageti voi cu ''ajutorul arbitrilor''?Dar cine suntem noi sa ne ajute pe noi?Am ajuns noi o echipa cu 2 concursuri pe Tancabesti ,si dintr-un club infiitat de 2 ani sa facem legea???E ca si cum o echipa de fotbal din C ar promova in liga lui Mitica si ar bate Steaua in Ghencea cu japca!!!! :lol: :lol: ...Daca era sa ajute vreo echipa erau multi cu''nume grele'' ,pe care daca te uiti pe lista concurentilor nu poti sa nu-i vezi!Dar asa suntem noi ,ROMANII.... :cry: :cry: :cry:
Nu vreau Remus sa polemizam aiurea ca si asa sunt destule probleme pe aici. Ideea e ca sunt destule lucruri carora daca nu li se spune pe nume se vor perpetua. Asta ar fi un semnal de alarma si un subiect de discutie chiar pentru Adunarea Generala a APCR. Deci s-au organizat destule concursuri bune, serioase, s-a muncit mult si in final s-a intamplat ce? ce se intampla si in urma cu multi ani cand presupusa baricada a preluat puterea - scuzati-mi formularea plastica - de la "matusalemii" cum le spune Legio. Acesti matusalemici au fost promotorii adevarati ai carpfishingului chiar daca unii sau altii isi aroga acest drept si chiar daca o faceau stangaci. Au facut greseli si ei, dar si cei din urma vad ca nu se lasa mai prejos. Carpfishingul e pe cale sa se divida. In eter pluteste o mare schizma. Adevarul e ca practicantii acestei activitati s-au inmultit si nu se evalueaza potentialul asta corespunzator. Nu se folosesc capacitatile intr-un mod constructiv ci se prefera atitudinea balcanica care salveaza interesul material, nu arareori individual si se folosesc practicile de la limitele regulamentelor pentru a se putea materializa aceste interese.
Faza cu arbitrii e simpla. Ati fost alesi pentru sustinere in scopul dezvoltarii Carpfishing-ului, pentru a avea aceasta familie acoperire si pe zona Moldovei. De aici sunt si "moldovenii" atat de iubiti :D . Sunt lucruri carora trebuie sa le spui pe nume altfel tot ceea ce te chinui sa cladesti se va narui. Personal am observat fenomenul asta pe durata mai multor ani si mi-am propus sa nu investesc in el, considerandu-l pana in zilele de acum o cauza pierduta. Acum vad ca lucrurile pot fi schimbate si am ajuns la concluzia ca daca nu vorbim, cum am facut si eu atata timp, degeaba ne manifestam curiozitatea.
Am inceput de curand sa ma manifest si aici pe Crapmania si ma lovesc de niste stereotipi vechi. Asa im explic interventiile.
Nu trebuie insa sa iti deseneze cineva cam care e mesajul care se transmite daca nu ai avea nimic impotriva lui. Ca spre exemplu ideea ca a posta pe forum nu te face pescar. Vreau sa le spun celor curiosi ca dupa 4 delte, 2 concursuri private, 6 evenimente sociale de profil, alte iesiri doar de agrement si peste vreo 500 de milioane investite doar anul asta in fenomen e de-a dreptul frustrant sa ti se spuna in fata ceva de genu`: dute bai baiete la concurenta ca aici noi suntem exclusivisti, iar tu esti nonconformist. N-am iesit pana acum pentru ca nu m-am considerat pregatit pentru toate capriciile astea insa am inceput sa investesc si vad ca mi se taie macaroana inca din fasa. Altora li se fac alte chestii insa directia e aceeasi. Ce sa mai intelegem? cum sa ne mai purtam ca ne strang si pe noi manusile nu numai pe cei care cred ca au dreptul sa le poarte.
Ultima oară modificat Mar Noi 30, 2010 22:34 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

miyagi scrie:
Remus Munteanu scrie:@Miyagi
Eu nu inteleg ce tot o trageti voi cu ''ajutorul arbitrilor''?Dar cine suntem noi sa ne ajute pe noi?Am ajuns noi o echipa cu 2 concursuri pe Tancabesti ,si dintr-un club infiitat de 2 ani sa facem legea???E ca si cum o echipa de fotbal din C ar promova in liga lui Mitica si ar bate Steaua in Ghencea cu japca!!!! :lol: :lol: ...Daca era sa ajute vreo echipa erau multi cu''nume grele'' ,pe care daca te uiti pe lista concurentilor nu poti sa nu-i vezi!Dar asa suntem noi ,ROMANII.... :cry: :cry: :cry:
Nu vreau Remus sa polemizam aiurea ca si asa sunt destule probleme pe aici. Ideea e ca sunt destule lucruri carora daca nu li se spune pe nume se vor perpetua. Asta ar fi un semnal de alarma si un subiect de discutie chiar pentru Adunarea Generala a APCR. Deci s-au organizat destule concursuri bune, serioase, s-a muncit mult si in final s-a intamplat ce? ce se intampla si in urma cu multi ani cand presupusa baricada a preluat puterea - scuzati-mi formularea plastica - de la "matusalemii" cum le spune Legio. Acesti matusalemici au fost promotorii adevarati ai carpfishingului chiar daca unii sau altii isi aroga acest drept si chiar daca o faceau stangaci. Au facut greseli si ei, dar si cei din urma vad ca nu se lasa mai prejos. Carpfishingul e pe cale sa se divida. In eter pluteste o mare schizma. Adevarul e ca practicantii acestei activitati s-au inmultit si nu se evalueaza potentialul asta corespunzator. Nu se folosesc capacitatile intr-un mod constructiv ci se prefera atitudinea balcanica care salveaza interesul material, nu arareori individual si se folosesc practicile de la limitele regulamentelor pentru a se putea materializa aceste interese.
Faza cu arbitrii e simpla. Ati fost alesi pentru sustinere in scopul dezvoltarii Carpfishing-ului, pentru a avea aceasta familie acoperire si pe zona Moldovei. De aici sunt si "moldovenii" atat de iubiti :D . Sunt lucruri carora trebuie sa le spui pe nume altfel tot ceea ce te chinui sa cladesti se va narui. Personal am observat fenomenul asta pe durata mai multor ani si mi-am propus sa nu investesc in el, considerandu-l pana in zilele de acum o cauza pierduta. Acum vad ca lucrurile pot fi schimbate si am ajuns la concluzia ca daca nu vorbim, cum am facut si eu atata timp, degeaba ne manifestam curiozitatea.
Am inceput de curand sa ma manifest si aici pe Crapmania si ma lovesc de niste stereotipi vechi. Asa im explic interventiile.
Nu trebuie insa sa iti deseneze cineva cam care e mesajul care se transmite daca nu ai avea nimic impotriva lui. Ca spre exemplu ideea ca a posta pe forum nu te face pescar. Vreau sa le spun celor curiosi ca dupa 4 delte, 2 concursuri private, 6 evenimente sociale de profil, alte iesiri doar de agrement si peste vreo 500 de milioane investite doar anul asta in fenomen e de-a dreptul frustrant sa ti se spuna in fata ceva de genu`: dute bai baiete la concurenta ca aici noi suntem exclusivisti, iar tu esti nonconformist. N-am iesit pana acum pentru ca nu m-am considerat pregatit pentru toate capriciile astea insa am inceput sa investesc si vad ca mi se taie macaroana inca din fasa. Altora li se Calte chestii insa directia e aceeasi. Ce sa mai intelegem? cum sa ne mai purtam ca ne strang si pe noi manusile nu numai pe cei care cred ca au dreptul sa le poarte.
karate kid , mai sus ai doar bullshit.
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Si care-i problema ta turcule? Si asa vad ca nu te mai distreaza nimic.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”