locuri de pescuit in DELTA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

am notat.multumesc!

EcoFish
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 16, 2014 16:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de EcoFish »

Stie cineva vre-un loc bun pe Chilia? Vreau sa merg la crap vara asta si mi-ar prinde bine niste sfaturi. Multumesc baieti.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Ecofish vad ca esti nou aici pe forum.daca intrii asa in peisaj direct cu o intrebare(valoroasa) fara sa te prezinti si fara sa saluti lumea nu vad cine sa iti raspunda la aceasta intrebare.e ca si cum ai intra intr-un bar plin de braconieri si ii intrebi pe-aia: "auzi...stii cumva unde pot sa bag si eu o plasa?" :)
Na iti spun din proprie experienta ca sunt foarte putini cei care sa iti spuna unde si cand sa mergi intr-un loc bun in delta.daca o sa saluti lumea si o sa te prezinti,mai ai o sansa!

EcoFish
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 16, 2014 16:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de EcoFish »

ingerasdefoc scrie:Ecofish vad ca esti nou aici pe forum.daca intrii asa in peisaj direct cu o intrebare(valoroasa) fara sa te prezinti si fara sa saluti lumea nu vad cine sa iti raspunda la aceasta intrebare.e ca si cum ai intra intr-un bar plin de braconieri si ii intrebi pe-aia: "auzi...stii cumva unde pot sa bag si eu o plasa?" :)
Na iti spun din proprie experienta ca sunt foarte putini cei care sa iti spuna unde si cand sa mergi intr-un loc bun in delta.daca o sa saluti lumea si o sa te prezinti,mai ai o sansa!
Salutam, salutam! In privinta secretelor divulgate insa, eu fac parte din cei care considera ca numai prin schimb deschis de informatii putem fiecare dintre noi sa mai facem un pas inainte in ale pescuitului. Si in felul acesta, crede-ma, gandesc multi. Cred ca si tu privesti lucrurile intr-un mod asemanator, avand in vedere initiativa deschiderii acestui topic. Multumesc.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

si eu caut "locul perfect" la fel ca si tine :)

EcoFish
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 16, 2014 16:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de EcoFish »

Nu cred ca exista locul perfect, dar in mod sigur exista locuri mai" fierbinti" decat altele, care trebuie pescuite functie de tendinta variatiei nivelului apei, a tipului de nada si mai ales de numarul de zile pe care reusesti sa le aloci partidei de pescuit. Eu am batut multi ani atat Sf. Ghe cat si Sulina( Olguta, Sontea, Dunarea Veche intre Mila 23 si Crisan,etc), dar spre deosebire de tine eu pescuiesc exclusiv la boilies.Spre exemplu, locul care ti l-a indicat Elencu este cu adevarat super ok. In aceasta vara as vrea sa incerc 2-3 partide pe Chilia. Din pacate nu am reusit pana acum sa identific locurile pe care ar trebui sa le abordez. Am auzit, spre exemplu, ca zona Cernovca este printre cele mai bune, dar m-ar ajuta mult sa primesc niste sfaturi de la cei care au pescuit deja pe acolo. Am inteles ca trebuie platita si o taxa zilnica oamenilor lui Raduta . Oare cat o fi aceasta taxa? Multumesc.

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de sebyy »

Eu de 2 ani caut locul lui Vladut si nu reusesc sa-l gasesc :). Anul trecut mi-a dat niste informatii mai detaliate dar tot nu l-am gasit ...insa am fost pe aproape. Anul asta tre sa-l gasesc zic :)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

daca nu-ti face harta exacta slabe sanse.cel mai bine ar fi sa il rogi sa iti dea coordonatele exacte prin satelit.in felul asta ajungi sigur in orice loc cu un smatphone in buzunar ;)

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Alin MUHA »

ceva campinguri in delta stie cineva ? sa ai acces cu auto si locuri bune de pescuit in zona ?
Să Pescuiţi Bine !!!

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Alin MUHA »

nimeni ???!!!!??
:roll:
Să Pescuiţi Bine !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”