Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Moderator: Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de cipica »

rog un administrator sa inchida topicul acesta ca ajungem prea departe!
multumesc

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de cipibm »

[quote="iulian_i"][quote="cipica"]Buna seara!
acum m-am intors de pe balta, partida mea s-a terminat acum cateva ore, am prins destul de bine, exceptand superbul exemplar care acum este record personal. comentarii voi face in zilele urmatoare daca voi considera ca este cazul, numai ca datorita unor postari "invidioase" nici nu ar trebui sa mai scriu in topicul asta. [b]nu meritati sa aflati povestea si nici sa pescuiti pe balta aia. sa nu va mai mirati cand sunteti refuzati in incercarea de a pescui pe acolo[/b]. detalii o sa dau totusi din respect pentru pescarii de pe forum.
Mai mult, o sa raspund oricaror intrebari si nelamuriri numai celor care posteaza cu numele real sau ii cunosc personal.
Multumesc pentru felicitari[/quote]


cipica, cu tot respectul pe care ti-l port ca si pescar, nu ar trebui sa te ambalezi asa...mai ales ca, daca ne gandim putin, ceea ce face Raduta, prin conditionarea pescuitului pe baza nationalitatii, este ilegal...chestia asta nu au indraznit sa faca nici proprietarii de balti care au investit in balta respectiva

pt. ca tot m-a starnit cipica, pentru cei innebuniti sa pescuiasca pe Sarulesti, ii anunt ca se poate rezolva...strangeti-va mai multi si faceti o plangere la politie, dar nu oricum, pt. ca Raduta niciodata nu o sa declare ca nu primeste romani pe balta, ci ca nu are locuri disponibile...ca atare, vorbiti inainte cu un avocat si o sa va invete ce sa faceti, cum sa pregatiti actiunea...daca veti considera ca se merita pt. a pescui pe Sarulesti cel tarziu de anul viitor, efortul duce undeva la cateva milioane si vreo cateva ore de timp alocat

daca doriti sa mergeti si mai departe, exista si optiunea ca 'cineva' sa analizeze cu atentie cum a ajuns Raduta stapan pe ditamai balta...va asigur ca si pentru chestia asta exista 'rezolvare'


Fir intins pe Sarulesti ! :lol:[/quote]


Iulian pe tine te-a intrebat cineva cum ai ajuns stapan pe ...toate ale tale?Daca cineva administreaza CORECT ceva in Romania,neaparat trebuie sa punem o gasca de "arvocati"sa il smuceasca?

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de zfcristian »

iulian_i scrie:
cipica scrie:Buna seara!
acum m-am intors de pe balta, partida mea s-a terminat acum cateva ore, am prins destul de bine, exceptand superbul exemplar care acum este record personal. comentarii voi face in zilele urmatoare daca voi considera ca este cazul, numai ca datorita unor postari "invidioase" nici nu ar trebui sa mai scriu in topicul asta. nu meritati sa aflati povestea si nici sa pescuiti pe balta aia. sa nu va mai mirati cand sunteti refuzati in incercarea de a pescui pe acolo. detalii o sa dau totusi din respect pentru pescarii de pe forum.
Mai mult, o sa raspund oricaror intrebari si nelamuriri numai celor care posteaza cu numele real sau ii cunosc personal.
Multumesc pentru felicitari

cipica, cu tot respectul pe care ti-l port ca si pescar, nu ar trebui sa te ambalezi asa...mai ales ca, daca ne gandim putin, ceea ce face Raduta, prin conditionarea pescuitului pe baza nationalitatii, este ilegal...chestia asta nu au indraznit sa faca nici proprietarii de balti care au investit in balta respectiva

pt. ca tot m-a starnit cipica, pentru cei innebuniti sa pescuiasca pe Sarulesti, ii anunt ca se poate rezolva...strangeti-va mai multi si faceti o plangere la politie, dar nu oricum, pt. ca Raduta niciodata nu o sa declare ca nu primeste romani pe balta, ci ca nu are locuri disponibile...ca atare, vorbiti inainte cu un avocat si o sa va invete ce sa faceti, cum sa pregatiti actiunea...daca veti considera ca se merita pt. a pescui pe Sarulesti cel tarziu de anul viitor, efortul duce undeva la cateva milioane si vreo cateva ore de timp alocat

daca doriti sa mergeti si mai departe, exista si optiunea ca 'cineva' sa analizeze cu atentie cum a ajuns Raduta stapan pe ditamai balta...va asigur ca si pentru chestia asta exista 'rezolvare'


Fir intins pe Sarulesti ! :lol:
Cu cei ca tine care una doua apeleaza la avocati o duc acestia din urma bine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prevederea legala urmatoare inculpa si disculpa orice proprietar de balta in acelasi timp:
Art. 28 din Legea 296/2004 privind Codul consumului, republicata:
"Se interzice refuzul vânzării unui produs sau prestării unui serviciu către un consumator fără un motiv justificat conform prevederilor legale în vigoare."

Atata timp cat exista un MOTIV JUSTIFICAT ( furt peste, peste mort , etc) isi poate selecta cum vrea clientii fie ca sunt ei romani sau straini.
Ps1: Cipica este dovada vie ca pescuiesc si romanii acolo :mrgreen:
Ps2: Plus ca te poate face sa vorbesti singur din tarife iar amenda care o poate da Protectia consumatorului este de 1000 lei adica fix pix iar daca balta, terenul etc sunt proprietate sau concesionate conform legislatie in vigoare..... nu intri nici cu Politia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps3 : Poti incerca sunt sigur ca avocatii iti vor spune ca se rezolva :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de danielcotoz »

si chiar daca castigi procesul peste 2-3 ani o sa poti merge la o partida dupa care .....
hai sa nu fim rai sau pusi pe fapte mari chiar daca sunt doar vorbe deocamdata. sarulesti oricum ramane cel mai mare carpodrom din romania si cel mai cunoscut. poate e normal sa fie si protejat intr-un fel. stiu lacuri care s-au distrus in cativa ani si ....... praful s-a ales de ele.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de zfcristian »

danielcotoz scrie:si chiar daca castigi procesul peste 2-3 ani o sa poti merge la o partida dupa care .....
hai sa nu fim rai sau pusi pe fapte mari chiar daca sunt doar vorbe deocamdata. sarulesti oricum ramane cel mai mare carpodrom din romania si cel mai cunoscut. poate e normal sa fie si protejat intr-un fel. stiu lacuri care s-au distrus in cativa ani si ....... praful s-a ales de ele.
Dar nu o sa ajungi la proces pentru ca nu te-a primit pe balta !
Dupa prima amenda de 1000 lei :lol: faci partida de pescuit 1000 de Euro/12 ore si spui ca dai reduceri la clientii fideli gen strainii :lol: iar tu X care esti client nou trebuie sa platesti pretul intreg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Va mai arde de pescuit ?!?! :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de danielcotoz »

metode sunt fara discutii. si nu uita ca suntem in romania unde totul este posibil. vroiam doar sa-l mai linistesc cu avocatii ca nu merita. oricum eu am vb cu ei anul trecut si nu am fost refuzat. am refuzat eu sa plec in cele din urma ca am plecat la nagykallo in ungaria. acum nu stiu care sunt conditiile insa .....

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de iulian_i »

vaiii :lol: ...pt. o clipa am crezut ca citesc alt topic, apoi mi-am adus aminte brusc ca sunt pe forumul oficial al carpfishing-ului romanesc...atat fenomenul in sine, cat si acest forum sunt atat de 'romanesti' in cel mai peiorativ sens, incat nu mai mira nimic :lol:

imi pare rau, dar e o mare diferenta intre ce am zis eu si ce ati putut/vrut voi sa intelegeti...apoi, continuati discutia intr-un mod halucinant despre nu stiu ce procese, nu stiu ce legi pe care va grabiti sa le interpretati ca pe malul baltii, si anticipati tot felul de urmari pesimiste ale unui demers care, pana la urma, in orice tara civilizata, e legitim si de bun simt...ohhh, uitasem ca Romania nu e tara civilizata, aici aveti dreptate...cu toate astea, ar trebui sa incercam sa devenim niste oameni cu o gandire normala, cu mentalitati urbane, moderne si sa renuntam la atitudinea asta de sclav, sa incetam sa mai plecam capul in fata oricarei nedreptati si sa fim gata sa ne caciulim in fata oricui

domnilor, pana la urma mie nici macar nu-mi pasa de subiect, doar am observat parerile de rau ale celor care doresc sa pescuiasca acolo si nu pot, si le-am sugerat ceva simplu care poate fi de ajutor, atata tot

oricum, mi se pare amuzant cum va vaitati de situatie, apoi sariti sa-l aparati pe Raduta :lol:

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de DumiD »

Acest topic este pur si simplu jignitor.Urmeaza magazine de pescuit "WHITE ONLY" si pensiuni in delta "NO JEWES".Habar n-aveam ca nu se poate pescui pe Sarulesti daca esti roman,o magarie mai mare nu am auzit pana acum,adica suntem bine primiti si bine tratati pe lacurile din Ungaria si suntem scuipati in fata de un roman care a decis ca suntem o natiune de hoti de peste si de un pescar care a prins un dulap pe o balta pe care noi restul hotilor de peste NU MERITAM SA PESCUIM dar suntem invitati nonsalant sa cumparam ultimul nr Superpescar sa aflam ce frumos a fost drilul,la ce a tras,sa vedem poze etc etc...NU MULTUMIM,n-avem timp de citit ca suntem pe balti la furat de peste ! Cat de greu era sa pui o taxa de 100-200 de euro pe zi ca sa scapi de traistari si de manelisti ? Singurul om decent care a raspuns aici este userul iulian_i..restul care aprobabti asemenea discriminari ordinare,fie si tacit,sunteti niste magari care nu meritati buletin de romania...chit ca nu dati 2 bani pe el probabil..va dati unguri cand iesiti afara...pffffff

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de Andrei I »

DumiD scrie:Acest topic este pur si simplu jignitor.Urmeaza magazine de pescuit "WHITE ONLY" si pensiuni in delta "NO JEWES".Habar n-aveam ca nu se poate pescui pe Sarulesti daca esti roman,o magarie mai mare nu am auzit pana acum,adica suntem bine primiti si bine tratati pe lacurile din Ungaria si suntem scuipati in fata de un roman care a decis ca suntem o natiune de hoti de peste si de un pescar care a prins un dulap pe o balta pe care noi restul hotilor de peste NU MERITAM SA PESCUIM dar suntem invitati nonsalant sa cumparam ultimul nr Superpescar sa aflam ce frumos a fost drilul,la ce a tras,sa vedem poze etc etc...NU MULTUMIM,n-avem timp de citit ca suntem pe balti la furat de peste ! Cat de greu era sa pui o taxa de 100-200 de euro pe zi ca sa scapi de traistari si de manelisti ? Singurul om decent care a raspuns aici este userul iulian_i..restul care aprobabti asemenea discriminari ordinare,fie si tacit,sunteti niste magari care nu meritati buletin de romania...chit ca nu dati 2 bani pe el probabil..va dati unguri cand iesiti afara...pffffff
Corect! Cipica felicitari pentru captura dar ai zbarcit-o rau cu "NU MERITATI SA PESCUITI"!
Milionar excentric

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Captura record pentru Cipica la Sarulesti 26,100 kg !

Mesaj de danielcotoz »

DumiD scrie:Singurul om decent care a raspuns aici este userul iulian_i..restul care aprobabti asemenea discriminari ordinare,fie si tacit,sunteti niste magari care nu meritati buletin de romania...chit ca nu dati 2 bani pe el probabil..va dati unguri cand iesiti afara...pffffff
domle dumid de ce te ambalezi asa? nu toti care au postat aici sunt "magari" cum ai vrea tu sa fie ca doar ar fi o turma de magari cu 2 oi pur romanesti si nationaliste care se cred singurele capabile sa rezolve o problema cu un nene administrator de lac care are o politica dubioasa. sub nici o forma nu pot sa fiu deacord cu aceeasta politica insa nici nu pot sa dau dreptate unuia care propune "aberatii" juridice. si domle dumid nervos ai dat un telefon la sarulesti sa vezi daca te primeste? ai vorbit cu ei? eu am facut-o si ma primesc chiar daca nu sunt super pescar si nici strain. am vb cu ei si anul trecut si la fel a fost.deci nervi pe gratis nu merita sa-ti faci cu atat mai mult sa-i jignesti pe cei care posteaza aici. ru-si-ni-ca, rusinica, rusinicaaaaaaaa

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”