Boiliesuri congelate

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Intr-adevar florentin,o metoda buna,dar nu toate aparatele astea sunt la fel. De ex. pe canalul de teleshoping se face reclama la un aparat de asta.Este o porcarie.Nu trage tot aerul di punga. Mai este unul original dar asta costa aprox. 8-9 mil.Cel de care ziceam eu ca e nasol este doar 1.5 mil. :roll:
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Florentin Iuga: interesanta metoda cu sterlizatul boilesurilor. cand ne prezentati in emisiunea d-voastra mai pe larg sa nu investim banii degeaba pt ca banuiesc ca ati probat-o. va multumesc

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@piciul :(
Metoda mi-a povestit-o un var din Anglia, care la randul sau a vazut-o intr-o emisiune. Eu nu imi fac inca singur boiliesurile, din simplul motiv ca nu vreau sa inventez roata. O cumpar gata facuta de la cel mai bun producator. SENZOR! Si proaspat si la comanda. Daca vreodata hotarasc ca sunt mai destept sau ca vreau sa experimentez, atunci poate. Totusi, daca incearca altcineva, ii stau la dispozitie cu o filmare, sa aratam si altora.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Florentin Iuga
de faptul ca SENZOR este cel mai bun producator sunteti sigur sau va povestit tot un var din Anglia sau din Crangasi?

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

:D :D :D :D
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@piciul
:D reclama mascata, nu te-ai prins? :D
Am apasat din greseala PM, de fapt mesajul era public.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Piciule, nu cumva tu faci parte din APCR ? :D :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Tre sa fie o alta cale de a face bile si de a le deshidrata cumva fara a pune conservant in ele... ma gandesc ca e vreo chichita la compozitia mixului... ceva ingrediente care nu se imput cu una cu doua...
"E grele tare" treaba asta cu bilele :evil:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

legio1083 scrie:Tre sa fie o alta cale de a face bile si de a le deshidrata cumva fara a pune conservant in ele ...
Le deshidratezi ca pe carnatii de craciun :D adica loc ventilat si uscat. nu stiu ce faci ce ele dupa.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Tovarashu Mircica, sa fim seriosi ... SI carnatii aiai daca nu stii ce sa pui in ei tot se altereaza cu toata ventilatia si uscaciunea in care ii pui. Un singur an n-am facut "mixul" pt carnati cu mana mea si in anul acela au inceput sa dea semne de "oboseala" dupa numai 4 zile. Ce dracu, nu suntem copii... :lol:
Chiar n-am prea multa experienta in facutul bilelor da macar ca malaiul in combinatie cu "lactate" se altereaza muuuuuult mai repede decat un birdfood spre exemplu. E o treaba de proportii, ingrediente si mult, poate enervant de mult test pe balta si cu ochii pe ceas.
Inca odata respect celor care-si fac bilele cu manutza lor!
Erea sa uit,... SI mai si prind. :wink:
Poate dela anu apare la Senzor vreun post de "field-tester" sau "manaritor" de boiliesuri, si ma mai destept si eu macar unpic... :twisted:
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”