Porumb uscat

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

doamna bamboi
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 30, 2012 18:52

Re: Porumb usca

Mesaj de doamna bamboi »

porumbul fiert se poate vida ? se mai altereaza ?

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Porumb usca

Mesaj de Sorin Daringa »

doamna bamboi scrie:porumbul fiert se poate vida ? se mai altereaza ?
Stimata domana....numele va recomanda ca o mare gospodina..deci ma mira foarte mult intrebarea asta.Parearea mea e sa mergeti p[e happilica si sa puneti lu maruta intrebari din astea.Cu respect :mrgreen:
Imagine

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de Claudiu Garlea »

Eu am facut borcanele, ce-i drept, n-am mai umblat la ele sa vad cum sunt. Dar cred ca o sa fie bine, binisor, am pus o tuica de 40grade. Imbat pestii :)).

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Porumb usca

Mesaj de Doru Voican »

Dai si mie un borcan? Dau un cico.
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de Claudiu Garlea »

Nu-i vorba de cico, dar nu garantez pentru ele, daca vi in zona sa-l iei, ti-oi da si tie un borcan, da cand se lasa caldura.

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Porumb usca

Mesaj de Ahotnic »

fratilor... va complicati prea mult... cel mai simplu e sa mergi la un magazin (gen praktiker)cumperi un butoi de plastic mare ... eu fol de 100L ... apoi mergi in piata iei un sac de porumb. Vi acasa, speli bine porumbul.. mare atentie cand cumparati sa nu fie cu ganganii .... asa, apoi il arunci in butoi pui apa cu zahar, arome iti pui de care vrei, inchizi bine butoiul si il lasi acolo sa ai pe tot sezonul:) anul trecut am folosit porumbul dupa ce a stat 3 luni la "fermentat" si am avut toata vara din el... ce am folosit la momitor am pus si pe carlig si punct! am avut mai multe trasaturi si rateuri decat pesti prinsi dar credeti-ma ca e testat si merge.. bine! iar ca sa va vand un pont ... baga-ti tot timpul la un kil de porumb o lingurita de boabe de piper sfarmate in 3-4 bucati ;)

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1844
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Porumb usca

Mesaj de robyvan »

Ahotnic scrie:fratilor... va complicati prea mult... cel mai simplu e sa mergi la un magazin (gen praktiker)cumperi un butoi de plastic mare ... eu fol de 100L ... apoi mergi in piata iei un sac de porumb. Vi acasa, speli bine porumbul.. mare atentie cand cumparati sa nu fie cu ganganii .... asa, apoi il arunci in butoi pui apa cu zahar, arome iti pui de care vrei, inchizi bine butoiul si il lasi acolo sa ai pe tot sezonul:) anul trecut am folosit porumbul dupa ce a stat 3 luni la "fermentat" si am avut toata vara din el... ce am folosit la momitor am pus si pe carlig si punct! am avut mai multe trasaturi si rateuri decat pesti prinsi dar credeti-ma ca e testat si merge.. bine! iar ca sa va vand un pont ... baga-ti tot timpul la un kil de porumb o lingurita de boabe de piper sfarmate in 3-4 bucati ;)
piperul de unde l-ai cumparat?.......si butoiul ce culoare tre sa aiba??? :wink:
slowly we rot- by Obituary

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Porumb usca

Mesaj de Ahotnic »

robyvan scrie:
Ahotnic scrie:fratilor... va complicati prea mult... cel mai simplu e sa mergi la un magazin (gen praktiker)cumperi un butoi de plastic mare ... eu fol de 100L ... apoi mergi in piata iei un sac de porumb. Vi acasa, speli bine porumbul.. mare atentie cand cumparati sa nu fie cu ganganii .... asa, apoi il arunci in butoi pui apa cu zahar, arome iti pui de care vrei, inchizi bine butoiul si il lasi acolo sa ai pe tot sezonul:) anul trecut am folosit porumbul dupa ce a stat 3 luni la "fermentat" si am avut toata vara din el... ce am folosit la momitor am pus si pe carlig si punct! am avut mai multe trasaturi si rateuri decat pesti prinsi dar credeti-ma ca e testat si merge.. bine! iar ca sa va vand un pont ... baga-ti tot timpul la un kil de porumb o lingurita de boabe de piper sfarmate in 3-4 bucati ;)
piperul de unde l-ai cumparat?.......si butoiul ce culoare tre sa aiba??? :wink:
Robi! piperul trebuie spart intre dinti! :D iar butoiul sa fie neaprat fluo! sa nu te impiedici noaptea de el!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Porumb usca

Mesaj de popescu59 »

Toate sunt ok darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr intrebarea este cel care sta la BLOC unde pune butoiul???
In debara ??? sau in baie ???
Eu cind desfac capacul de la butoi vecini de peste 5 case pleca de acasa 1 ora nu se poate respira pe o raza de 200 m.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porumb usca

Mesaj de Claudiu Garlea »

Da ce pui in el, caini morti .. :-??

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”